רפואה מותאמת אישית בסרטן​
כאבי גב לחולי סרטן הלבלב

סרטן הלבלב וכאבי גב: ממה הם נגרמים ומהי דרך הטיפול טובה ביותר?

כאב הוא תסמין נפוץ (אך ניתן לשליטה) של מחלת הסרטן. בכחמצית מהמקרים, סרטן הלבלב גורם לכאבי גב. הטיפול בכאב הוא אחת מהמטרות העיקריות בטיפול בסרטן לבלב, בכל שלב של המחלה. לימדו כיצד הרפואה מצליחה להתגבר על כאב בסרטן לבלב, ובפרט כאב גב.

כאבי גב בסרטן הלבלב: עד כמה זה נפוץ?

למרבית הצער, כיום לא קיימת בדיקת סקר לגילוי מוקדם של סרטן הלבלב. בשונה מסרטן המעי, אותו ניתן לגלות בשלביו המוקדמים באמצעות בדיקת הקולונוסקופיה. פעמים רבות סרטן הלבלב מתגלה לעיתים קרובות רק לאחר שהחלו להופיע התסמינים של סרטן הלבלב. כאשר סוקרים את התלונות הנפוצות ביותר אותן הביעו מטופלים כאב גב הוא אחד מהתסמינים הנפוצים של המחלה: כמחצית מהמטופלים אשר אובחנו עם סרטן הלבלב התלוננו על כאבי גב בעת האבחון.

מה המאפיינים של כאבי הגב אצל חולים בסרטן לבלב

ישנם מספר מאפיינים המייחדים את כאב הגב האופייני לסרטן הלבלב. כמובן שמאפיינים אלו לא חייבים להופיע, אך הם נמצאו נפוצים יותר בקרב המטופלים:

– הכאב מופיע ללא קשר לממדי הגידול: גם גידול קטן מ- 2 ס"מ עשוי לגרום לכאב.
– כאב שמוחמר בשכיבה ובלילה.
– לרוב כאב המתפתח לאט – במשך כחודש-חודשיים עד לפנייה לקבלת טיפול רפואי.
– מקור הכאב עשוי להיות בבטן, כך שהכאב למעשה מוקרן לגב מאזור הבטן, או באופן ישיר מהגב.
המצאות כאב גב חד מקושר יותר לגידול באזור גוף או זנב הלבלב, לעומת כאב עמום יותר, אשר נוטה להופיע בגידול באזור ראש הלבלב.

מה הם הגורמים לכאבי הגב?

ישנן 2 סיבות עיקריות להופעת כאבי גב בסרטן הלבלב:

  1. חדירת הגידול לתאי עצב או הפעלת לחץ על תאי עצב באמצעות הגידול:
    לעיתים קרובות גידולים עשויים להתפשט לתאי העצב המצויים בתוך הלבלב או סביבו. במקרה כזה ייווצר גירוי תחושתי של העצב שעשוי להוביל לכאב.בנוסף, גידולי לבלב גורמים בחלק מהמקרים ללחץ על קבוצה של תאי עצבים המכונה celiac plexus, או ׳מקלעת השמש׳ בעברית. מצבור תאים זה נמצא בסמוך ללבלב, והוא אחראי על עיצבוב הבטן העליונה. כאב זה עשוי להופיע ככאב במרכז הגב, או ככאב בבטן שמקרין לגב.
  2.  כאב כתוצאה מהופעת גרורות לעצמות:
    גרורות לעצמות עשויות לגרום לכאבים באזורים שונים, כולל באזור הגב.
    ישנם מספר סוגי סרטן אשר נוטים להתפשט לעצמות בתדירות גבוהה יותר מאשר סרטן הלבלב. על אף זאת, לעיתים ניתן לראות היווצרות גרורות לעצמות גם בסרטן הלבלב.מעניין לדעת כי ישנו הבדל בין גידולי הלבלב השונים בכל הנוגע להתפשטות לעצמות: גידולי לבלב המצויים באזורים המכונים 'גוף הלבלב' ו'זנב הלבלב' נוטים להתפשט לעצמות באחוזים גבוהים יותר מאשר גידולים המצויים בחלק הקדמי יותר-'ראש הלבלב'. ההסבר לכך, ככל הנראה, טמון בכך שאזור ראש הלבלב מרוחק יותר מעצמות הגוף מאשר שאר אזורי הלבלב, הנמצאים בסמיכות גבוהה יותר לעצמות הגוף, כגון החוליות. כאשר הגרורות של סרטן הלבלב מתפשטות לעצמות הן עלולות ליצור שברים שיכולים לגרום לכאב.

אתם מוזמנים אלינו ליעוץ להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל. השאירו את הפרטים בטופס שמופיע בעמוד או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכם⇐⇐ 

אתם מוזמנים אלינו ליעוץ להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל. השאירו את הפרטים בטופס שמופיע בעמוד או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכם⇐⇐ 

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה – פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית

על כאב ומחלת הסרטן

כאב הוא אחד מתסמיני המחלה הקשים ביותר עבור המטופלים והמלוות: הכאב יכול לפגוע באיכות החיים היקרה כל-כך. בשל כך, חשוב לדעת שניתן לטפל בכאב באמצעות ארגז הכלים הנרחב שיש היום לעולם הרפואה.
בנוסף לטיפולים עבור הכאב עצמו, אותם נזכיר בהמשך, חשוב לדעת שטיפולים עבור המחלה עצמה יכולים להפחית את הכאב שנגרם ממנה.

כך, מחקרים מצאו שטיפולי כימותרפיה יכולים להפחית גם כאב, למרות תופעות הלוואי שנכרכות בהם. ייתכן שטיפולים יעילים נוספים להקטנת הגידול והגרורות, כמו טיפול ביולוגי וטיפול אימונותרפי (שפועל נגד תכונות ביולוגיות מיוחדות שיש רק אצל חלק מהמטופלים) יוכלו להפחית גם את רמות הכאב.

במקרה בו הגידול או הגרורות דוחקים תאי עצב או איברים אחרים באופן הגורם לכאב, הרופא/ה המטפל/ת עשויים להמליץ על שימוש בקרינה (רדיותרפיה) ממוקדת לאזור הגידול. ההקרנה תקטין את נפח הגידול. עם הקטנת הגידול, אפשר לצפות גם להפחתת הכאב.

איך ניתן לטפל בכאב גב בסרטן לבלב?

לרוב, הטיפול בכאב גב בסרטן לבלב יכלול משככי כאבים תרופתיים מסוגים שונים, לפי המלצת הרופא/ה. חשוב לדעת שיש בידי הרפואה היום תרופות טובות מאוד להפחתת כאב. בשימוש נכון, הסיכון להתמכרות בשימוש בתרופות אלה הוא נמוך. לתרופות משככות הכאב ניתן להוסיף טיפולים נוספים. אפשרות שיכולה להפחית את כאב הגב בסרטן לבלב היא הזרקה של חומרים אל העצבים שמוליכים כאב. שיטה זו מכונה 'בלוק' (או חסימה עצבית).

גם הזרקת סטרואידים או תרופות משככות כאב לעמוד השדרה עצמו, כמו גם ניתוחים מסוימים, יכולים להפחית את כאב הגב במהלך מחלת סרטן הלבלב.

לטיפולים אלה ניתן להוסיף טיפולים ברפואה משלימה, אשר עשויים להועיל גם הם בטיפול בכאב. דוגמה נפוצה לכך היא השימוש בדיקור (Acupuncture). אמנם יש לציין כי נתונים מחקריים לא הוכיחו יעילות חד-משמעית ביכולת להפיג כאב אך מטופלים רבים טוענים כי הטיפול מסייע להם. מומלץ להתייעץ עם הרופא/ה המטפל לפני התחלת טיפולים ברפואה משלימה, כמו בכל טיפול אחר.

imageedit_5_3434380654
"הצוותים שלנו מנוסים במתן שירות למאות חולי סרטן מדוכאי חיסון תוך צמצום הסיכון לחשיפה לזיהומים"

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה? תחסכו לעצמם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה? תחסכו לעצמם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם⇐⇐ 

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן – אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם

// **** do not modify without letting Ariel Brill know about it //make the hidden field value show the full url of page //make hidden field show referrer //add parameters //url.searchParams.get("YOUR-PARAMETER-HERE"); //make hidden field show utm_source //make hidden field show utm_term

יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד/מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירי פרטים ונדאג לחזור אליך בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך! חשוב לנו לשמוע אותך!

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה?!
לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם