אונקולוגיה מותאמת אישית

בדיקות גנטיות חדשניות 2023, להתאמה אישית של טיפול מדויק בסרטן שד גרורתי

האם ידעת שניתן להפחית כימותרפיה ב- 50%?

נכון ל- 2023, הורחבו המאפיינים הגנטיים לצורך התאמת טיפול אישי בסרטן השד, על סמך הנחיות האיגוד האונקולוגי האמריקאי (NCCN).

בדיקת הריצוף המתקדמת שלנו עדכנית לשנת 2023, ומאפשרת אבחון מדויק של המאפיינים הגנטיים בהתאם ל- NCCN האמריקאי, כדי להתאים טיפולים חדשניים ממוקדי מטרה ביולוגיים ואימונותרפיים, שתופעות הלוואי שלהם פחותות משמעותית לעומת כימותרפיה.

כך לדוגמא, נשים עם סרטן שד הורמונלי שאותר אצלן בבדיקה HER2 שלילי ומוטציה בגן PIK3CA, לאחר כישלון של טיפול אנטי–הורמונלי, יכולות לקבל טיפול משולב של שתי תרופות ביולוגיות מאושרות FDA, ממשפחת מעכבי PIK3CA. מחקרים מראים שהטיפול המשולב משפר ב- 52% את משך התגובה לטיפול, ומעלה ב- 48% את מספר הנשים שהגיבו לטיפול המשולב.

כמו כן, חולות שד שיאתרו להן מוטציה בגן NTRK, יכולות לקבל טיפול ביולוגי מאושר FDA ממשפחת מעכבי NTRK. מחקרים מראים ש 83% מהחולות שמקבלות את הטיפול הזה מגיבות אליו.

פחות כימותרפיה, פחות תופעות לוואי מבלי לבזבז זמן יקר!

מאפייני גידול סרטן השד
מאפייני גידול סרטן השד

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה:
"פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

טיפול מותאם אישית ב-3 צעדים

חוזרים אליכם תוך 24 שעות

2

נציג מקצועי יחזור אליכם כדי לתאם לכם יעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יעוץ אישי עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)

3

איך לפתוח אופציות טיפול חדשות ומדוייקות בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך

החזרים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים

צוות הביטוח שלנו יסייע לכם לקבל מקסימום החזרים בממוצע כ-70% מעלות הבדיקה

לאה הגיעה אלינו לבדיקה כאשר הייתה בשלב בו מיצתה את כל קווי הטיפול, ביניהם טיפול אימונותרפי שאליו לא הגיבה. בבדיקה אותרו מוטציות בגן HER2 וברצפטור לאסטרוגן, כמו כן ערכו של מדד MSI היה גבוה. ביצענו בדיקת MSI נוספת שבה הערך שהתקבל גבולי (ערכו של מדד MSI יכול להשתנות לאורך תקופת המחלה). בעקבות ממצאי הבדיקה, לאה נכנסה למחקר וקיבלה באמצעותו טיפול שכלל את התרופה פרנטיניב – אשר מותאם לחולות עם מוטציה בגן HER2. חווה העידה כי בזכות הבדיקה נחסכו ממנה טיפולים מיותרים, וכן היא הצליחה לחזור לחיים מלאים לאחר ההחלמה.

בדיקת ריצוף גנטי עמוק

בדיקות מתקדמות

pic_category1_blue2

שירות בלעדי

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. המחלה מתחילה בשד, אך יכולה לשלוח גרורות אל איברים שונים בגוף. הסיכון לחלות בסרטן עולה עם הגיל. נמצא כי סרטן השד שכיח יותר בקרב נשים בגילאים 50 ומעלה, והיא פחות נפוצה בקרב צעירות. 

סרטן השד מתבטא בצמיחה לא תקינה של הרקמה המצפה את צינורות ובלוטות החלב. תאים אלו גדלים בצורה שאיננה מבוקרת, ויכולים למצוא את דרכם לקשרי הלימפה ולזרם הדם, ודרכו אף להגיע לאזורים מרוחקים וחיוניים כגון הריאות והמוח. הסוג הנפוץ ביותר של סרטן השד הוא קרצינומה, אך קיימים סוגים נוספים ונפוצים פחות כמו סרקומה או לימפומה.

שד האישה מורכב מאונות, בלוטות חלב, וצינוריות חלב, רקמה שומנית ורקמת חיבור. בכל שד 12-10 אונות. כל אונה מכילה בלוטות חלב שמייצרות את החלב במהלך ההיריון ובתקופת ההנקה. האונות ובלוטות החלב מחוברות באמצעות צינוריות החלב, המובילות את החלב אל הפטמה. השרירים הנמצאים על גבי הצלעות והצלעות עצמן נקראים 'דופן החזה'.

כ-10%-15% ממקרי סרטן השד מיוחסים למקרים תורשתיים. כיום ידועים מספר גנים, שמוטציות גנטיות מולדות בהם מעלות באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות סרטן השד כדוגמת הגנים BRCA1 ו/או BRCA2.

בנוסף, נשים שבמשפחתן אובחנו קרובות החולות בסרטן השד (או בסרטן השחלה), נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן שד.

כמו כן, אישה שחלתה בעברה בסרטן שד או במצבים טרום ממאירים, ו/או אישה בעלת מבנה שד צפוף (כלומר רקמת השד עשויה מהרבה רקמת חיבור ומעט מאוד רקמת שומן), נמצאת בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן שד.

מטרותיה של הבדיקה הגנומית הן איתור מוטציות גנטיות בגידול הסרטני, והתאמת טיפול מכוון מטרה בהתאם לשינויים הגנטיים שאותרו בבדיקה. בדיקה גנומית להתאמה אישית, בוחנת אלו תרופות הן היעילות ביותר באופן אישי, נגד תאי הגידול של המטופלת. ניתן לבדוק את ההתאמה והיעילות של תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, כימותרפיה, הדור החדש של אימונתרפיה וקיטרודה, וכן תרופות חדשניות בשלבי מחקר.

בדיקת ONCOTYPE MAP  המבוצעת על ידי Cancer Hope היא הבדיקה המקיפה ביותר בתחום, ובעלת תקני איכות של ה- CAP, CLIA) FDA). הבדיקה  מספקת 20% יותר ממצאים בעלי משמעות קלינית עבור המטופל, ביחס לבדיקות סטנדרטיות.

אבחון גנומי ומולקולרי הכולל 3 מימדים חשובים לתוכנית הטיפול:

 1. ריצוף גנטי עמוק לאיתור מוטציות ב- DNA.
 2. בדיקת פיוז'נים ב- RNA.
 3. אפיון חלבוני הגידול.

מטרת הבדיקה היא לאתר את הטיפול היעיל ביותר לגידול הספציפי שלך, בזמן הקצר ביותר האפשרי. תוצאות הבדיקה מאפשרות התאמה הן לתרופות אימונותרפיות מתקדמות ולטיפולים ביולוגים ממוקדי מטרה, והן לתעדוף מדויק של כימותרפיות כאשר הכרחי לשלבם בפרוטוקול הטיפול. מחקרים מראים שטיפול שהותאם אישית לגידול של החולה, מביא לתוצאות טובות יותר בהשוואה לטיפול שאינו מותאם אישית.

במחקר בלתי תלוי שפורסם וכלל 168 חולי סרטן גרורתי מסוגים שונים, נמצאו פי 8 יותר הצלחות בטיפול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית על בסיס תוצאות בדיקת ONCOTYPE MAP , בהשוואה לקבלת טיפול סטנדרטי שאינו מותאם אישית.

בבדיקה נבחנים חמישה שינויים גנומיים, המספקים את התמונה המלאה בנוגע לצרכי הטיפול שלך. השינויים שנבדקים הם ברמת הנוקלאוטיד (SNV), תוספת מקטעים לגן (Insertion), מחיקה/החסרה של מקטע (Deletion), שינוי במיקום מקטע הגן (Translocations), ושכפול של הגן (Amplifications).

בנוסף, בדיקת ONCOTYPE MAP כוללת עוד שתי בדיקת מקיפות: בדיקת פיוז׳נים ב- RNA החשובים עבור גידולים שונים וכן אפיון חלבוני הגידול.

זיהוי ראשוני:

הסימן הראשוני לגידול סרטני בשד הוא נוכחותו של גוש בשד, אולם יש סימנים נוספים שיש לשים לב אליהם.
הסימנים הנוספים יכולים להיות – שינוי בצורת השד, גירוד עקשני שאינו חולף, אי נוחות או כאבים, הופעת אודם וחום בשד (ללא סיבה נוספת כמו הנקה או זיהום בשד), פטמה ששקעה פנימה, פצע שאינו חולף, הפרשה מהפטמה, נפיחות בבית השחי.

ברגע שזוהו אחד או יותר מהסימנים הללו, יש לגשת לרופא לבדיקה מקיפה הכוללת בירור באמצעות ממגורפיה/אולטרה-סאונד (US)/ MRI. 

אבחון ממצא בשד לאחר הבירור הראשוני:

ביופסיה – דגימת רקמה שנלקחת מן הממצא שחשוד כגידול. לרוב יש העדפה להשתמש בביופסיית ליבה באמצעות מחט, מה שמאפשר לקיחת דגימת רקמה ולא רק דגימת תאים.
אם יש חוסר התאמה בין ממצאי הביופסיה לממצאי בדיקת הדימות (MRI/US/CT) או שהביופסיה אינה חד משמעית מחליטים להתקדם לביופסיה כירורגית. בביופסיה כירורגית מסירים חלק מהממצא או מסירים אותו בשלמותו. 

שלב

קוטר הגידול

מעורבות קשרי לימפה

גרורות

0

קטנות מאוד בתוך הבלוטות

ללא

ללא

1

קטן מ 2 ס"מ

ללא

ללא

2A

קטן מ 2 ס"מ

מעורבות של 1-3 קשריות לימפה בבית השחי

ללא

2B

קטן מ 2 ס"מ

מעורבות שלקשריות לימפה בבית השחי או סמוך לעצם החזה

ללא

3A

2-5 ס"מ

מעורבות שלקשריות לימפה בבית השחי או שנצמדו זו לזו

ללא

3B

עד 5 ס"מ

מעורבות של רקמות המקיפות את השד (דופן בית החזה או העור), כולל צלעות ושרירי בית החזה

ללא

3C

כל גודל

מעורבות של 10 קשריות לימפה לפחות בבית השחי; או לפחות אל קשרית לימפה אחת בבית השי ואחת מתחת לעצם החזה; או התפשטות לפחות לקשרית לימפה אחת מתחת או מעל לעצם הבריח

ללא

4

כל גודל

מערב מספר רב של קשריות לימפה

כן

סרטן גרורתי הוא למעשה גידול סרטני שפיתח גרורות באיבר אחר בגוף, אליו הוא הגיע באמצעות מערכת הלימפה וברוב המקרים – באמצעות זרם הדם.הגרורות מתמקמות באיבר אחר בגוף, מתפשטות ומחוללות גידול משני. ככלל, הטיפול בגרורה סרטנית מותאם על פי המקום שבו התפתח הגידול הראשוני.

כיום ישנן אפשרוית רבות לטיפול בסרטן גרורתי, החל מסוגי כימותרפיה שונים, דרך תרופות ביולוגיות מכוונות מטרה ועד לדור החדש והמבטיח של אימונותרפיה וקיטרודה.

פרוטוקול הטיפול בסרטן שד, מורכב ממספר קווי טיפול, הכוללים כימותרפיה, טיפולים ביולוגים וטיפולים הורמונלים. המעבר בין קו טיפול אחד לשני, תלוי בתגובה של החולה לטיפול התרופתי אותו היא מקבלת. כלומר, הטיפול התרופתי נקבע בצורה של "ניסוי וטעיה", החולה מקבלת קו טיפול ראשון ובמידה והטיפול לא מביא לתוצאות חיוביות, היא תתקדם בפרוטוקול לקו הטיפול הבא וכך הלאה.

טיפול הורמונלי  הבחירה המועדפת למטופלות שסרטן השד שלהן רגיש להורמונים (אסטרוגן/פרוגסטרון), ובנוסף מחלתן הגרורתית אינה גורמת לתסמינים משמעותיים. המטרה היא לחסום את פעילותו של האסטרוגן שמעודד את התרבות תאי הסרטן. לפעמים ניתן להחליט על ניתוח להסרת השחלות כדי להפחית את רמות האסטרוגן.

טיפולי קרינה – טיפול מקומי הפועל ישירות על הגידול. מטרתו להקל על הכאבים ולשפר את איכות החיים. הטיפול ניתן כסדרה של טיפולים קצרים, או כמה טיפולים בודדים בהתאם למצב הגידול והמטופלת.

טיפול כימותרפי – המטרה העיקרית של הטיפול הכימי היא חיסול התאים הסרטניים. הטיפול יכול להינתן כתרופה בפני עצמו, או יצירת שילובים של מספר תרופות שונות. ההחלטה של הטיפול נעשית בהתאם למצב הפיזי של המטופלת ולסיכוי שתגיב לטיפולים שונים.

טיפולים ביולוגים (ממוקדי מטרה) – המחקרים המתקדמים הביאו לאיפיון מנגנונים מולקולריים רבים האחראים להתפתחות הגידול הסרטני. התרופות הממוקדות מטרה מכוונות לאזורים ספציפיים בגידול המנטרלות את פעילות הגידול. לעומת הטיפול הכימותרפי שפוגע בתאים רבים בגוף, הטיפול הממוקד פוגע רק במסלול הבעייתי בגידול.

מחקרים עדכניים מראים את התועלת והחשיבות של בדיקות התאמה של הטיפול התרופתי בסרטן שד גרורתי. הבדיקות, מתבצעות לצורך תכנון אסטרטגיות טיפול מתקדמות, המבוססות על המאפיינים הגנטיים של הגידול הספציפי של המטופלת.

המטרה של הבדיקה שלנו היא לאתר מוטציות בגידול ולהתאים טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיים בהתאם למאפיינים הגנטיים של הגידול. הבדיקה שלנו כוללת את כל תקני האיכות שארגון ה- FDA דורש, ביניהם CAP ו- CLIA. הבדיקה הגנטית שלנו היא הרגישה והמקיפה ביותר מבחינת הטיפולים הנבדקים עבור המטופלות שלנו. הבדיקה מאתרת את הגנים בעלי המשמעות הטיפולית שיכולים לסייע בהתאמת הטיפול המדוייק והיעיל ביותר עבור המטופלות שלנו.

דוגמא לחשיבות בדיקות התאמה בסרטן השד ניתן למצוא במחקר גדול שפורסם לאחרונה, בעיתון המדעי המוביל- New England Journal of Medicine בו ביצעו חולות סרטן שד בדיקה להתאמת הטיפול התרופתי.
תוצאות המחקר הראו שמעבר לכך שהבדיקה מצאה לחולות טיפול מותאם אישית, הבדיקה אף צמצמה את השימוש בכימותרפיה בכ- 50%, והפחיתה את תופעות הלוואי הנלוות לשימוש בתרופות כימותרפיות.

בדיקות התאמה של הטיפול התרופתי מסייעות לנו לצפות את השפעות הטיפול התרופתי על החולה, וכך למנוע תהליך של ניסוי וטעיה על הגוף. תהליך ההתאמה הופך את הטיפול ליעיל יותר, מונע אובדן זמן יקר, וכן מונע תופעות לוואי שלא לצורך.

מעבר לכך, הבדיקה מסייעת לבחור אסטרטגיות טיפול יעילות  מבין כלל התרופות, ושילובי התרופות האפשריים.

לבדיקה יש גם תפקיד מכריע במקרים בהם החולה לא מגיבה לפרוטוקול הטיפול, ויש צורך לאתר עבורה קווי טיפול חדשים. בבדיקה מזוהים המנגנונים הביולוגים בבסיס הגידול של החולה ובהתאם לממצאים מתאימים את הטיפול התרופתי.

אילו בדיקות מוצעות לחולות סרטן שד גרורתי?
בדיקת מיפוי גנטי מקיף – המבוססת על רקמה שנלקחה מהגידול בזמן לקיחת הביופסיה. אין צורך בפרוצדורה מורכבת נוספת מעבר לזו שכבר נעשתה בבית החולים. בבדיקה מאתרים את הפגמים הגנטיים ובכך ניתן להתאים טיפולים ממוקדים ומותאמים באופן אישי למבנה הגידול של כל מטופלת.

בדיקת ביופסיה נוזלית – בדיקה מתקדמת לריצוף גנטי המבוססת על דגימת דם חכמה, פשוטה ולא פולשנית המאפשרת לבחון את הפרופיל הגנטי של המטופלת ולהתאים טיפול מדוייק ויעיל.

אילו גנים נבדקים?
המטרה היא לאתר גנים בעלי משמעות טיפולית היכולים לעזור להתאים את הטיפול בצורה המדוייקת ביותר ואף לחסוך תופעות לוואי לא הכרחיות וכמובן את הניסוי והטעייה על הגוף.

האם קיים אישור FDA לבדיקה?
הבדיקה שלנו קיבלה את כל האישורים ותקני האיכות הנדרשים מארגון ה – FDA (אישורי CAP ו – CLIA) ככלי אבחוני להתאמת טיפול ממוקד בסרטן.

מהי משמעות התוצאות וכיצד מיישמים אותן?
התוצאות מהוות מפת התמצאות של מאפייני הגידול ומאפשרת לאונקולוג לנווט יותר טוב בין מגוון הטיפולים האפשריים השונים. אנחנו דואגים ללוות אתכן המטופלות שלנו לאורך כל הדרך, ולאחר שנקבל את דו"ח תוצאות הבדיקה נקיים איתכן הסבר תוצאות מפורט בו תקבלו את כל המידע שחשוב לכן מתוצאות הבדיקה. בנוסף אנחנו דואגים לשלב את האונקולוג בתהליך, ולכן נקיים איתו דיון מקצועי ומעמיק על תוצאות הבדיקה.

האם קיימים החזרים מקופות החולים והביטוחים?
קיימת השתתפות של חלק מקופות החולים והביטוחים הפרטיים בתשלום על הבדיקה. במידה ותחליטו לבצע בדיקה, צוות מומחה בתחום ביטוחי הבריאות יברר עבורכם את ההחזרים הכספיים בכל הסעיפים, כדי שתקבלו את מקסימום ההחזרים עבור הבדיקה.

איך אני יכולה לקבל את כל המידע הדרוש לי לקבלת החלטה?
לאחר שנעבור על התיק הרפואי שלך, נקיים איתך שיחת ייעוץ מקצועי ללא עלות והתחייבות. שיחת הייעוץ נועדה לתת לך את כל המידע על מהלך המחלה, מה מתוכנן להמשך הדרך וכמובן מה האופציות הקיימות עבורך. 

3 השאלות שעליכם לברר לפני החלטה על בדיקה

הניסיון והמחקרים מראים כי לידע ולמעורבות של המטופל והמשפחה חשיבות רבה להצלחת הטיפול.
כדי להפיק את המקסימום מהבדיקה, צריך לוודא שקיים תהליך שתומך במשפחה וביכולת לקבל החלטות נכונות.

רק אצלנו! יעוץ מקצועי, ללא עלות וללא התחייבות לפני ביצוע בדיקהביעוץ תקבלו הסבר מפורט על אפשרויות הטיפול הקיימות, ואלו אופציות טיפול חדשות ניתן לפתוח עבור המטופל. מה הממצאים של הבדיקות שכבר בוצעו בעבר, האם יש צורך לבצע בדיקה נוספת, ומה ההבדל בין הבדיקות השונות. האם יש אפשרות להשתתף במחקרים קלינייים מתקדמים, האם התרופות כלולות בסל הבריאות ועוד – כל מה שצריך לדעת כדי לקבל החלטה נכונה.

רק אצלנו! פגישת הסבר ללא עלות על התוצאותבמטרה להבין את הממצאים ולנווט במערכת הרפואית, כדי ליישם את תוצאות הבדיקה באופן אופטימלי.

תמיכה מקצועית מלאה באונקולוג המטפלדיון מקצועי עם הרופא לפני ביצוע הבדיקה, ומענה מקצועי מלא מצוות המדענים והאונקולוגים של המעבדות המובילות בעולם.

כ-70% החזרים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים במרכז קנסר הופ בודקים עבור כל מטופל את כל ההחזרים המגיעים לו מקופות החולים והביטוחים הפרטיים, ומשיגים בממוצע החזר של 70% מעלות הבדיקה. כך המטופלים נהנים מהיתרונות של הטיפולים המתקדמים ביותר, תוך כיסוי ביטוחי.

בדיקה מקיפה הכוללת דנ"א (DNA) + רנ"א (RNA) + חלבונים (IHC) – מספקת 20% יותר ממצאים, ביחס לבדיקות גנטיות אחרות.

חשוב מאוד לוודא שהבדיקה היא מקיפה, כזאת שבודקת לא רק דנ"א (DNA), אלא גם בדיקה מקיפה של רנ"א (RNA) ושל חלבוני הגידול (IHC). מרבית הבדיקות המוצעות כיום, מבצעות בעיקר ריצוף של ה-דנ"א (ואולי בדיקות מצומצמות מאוד בשאר התחומים).

מתברר שההבדל עבור המטופל יכול להיות גדול מאוד.

מחקר פרוספקטיבי שהשווה בין שני סוגי מעבדות – בין מעבדה שבדקה רק דנ"א לעומת מעבדה שבדקה דנ"א, ובנוסף רנ"א וחלבוני גידול  – מצא כי בדיקה מקיפה כמו זאת המבוצעת בקנסר-הופ, מספקת 20% יותר ממצאים.

עבורכם המטופלים זאת לא סטטיסטיקה יבשה! כאשר מוצאים טיפול ממוקד מטרה שפועל נגד המנגנון הביולוגי של הגידול, עבור המטופל זה 100% של טיפול מדוייק ויעיל יותר.

חשוב לוודא שהבדיקה אובייקטיבית, ושהמעבדה אינה שייכת או קשורה לחברת תרופות. כאשר יש קשר כזה, קיים חשש לניגוד אינטרסים בשני תחומים:

 •  תוצאות הבדיקה יתנו עדיפות לתרופות השייכות לחברת התרופות.
 • ביצוע בדיקות רבות ומיותרות המיועדות עבור תוכנית המחקר של חברת התרופות, גורם לפספוס ממצאים, לאחוז כישלונות גבוה, ולהארכת זמן הבדיקה. לדוגמא, ביצוע בדיקות של מאות גנים החשובים לתוכנית המחקר, אך רק חלק קטן מהם בעל משמעות קלינית למטופל.

הבדיקות של מרכז קנסר-הופ הן היחידות שאינן קשורות לאף חברת תרופות, ומספקות את כל הממצאים הקליניים החשובים עבור המטופל.

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. המחלה מתחילה בשד, אך יכולה לשלוח גרורות אל איברים שונים בגוף. הסיכון לחלות בסרטן עולה עם הגיל. נמצא כי סרטן השד שכיח יותר בקרב נשים בגילאים 50 ומעלה, והיא פחות נפוצה בקרב צעירות. 

סרטן השד מתבטא בצמיחה לא תקינה של הרקמה המצפה את צינורות ובלוטות החלב. תאים אלו גדלים בצורה שאיננה מבוקרת, ויכולים למצוא את דרכם לקשרי הלימפה ולזרם הדם, ודרכו אף להגיע לאזורים מרוחקים וחיוניים כגון הריאות והמוח. הסוג הנפוץ ביותר של סרטן השד הוא קרצינומה, אך קיימים סוגים נוספים ונפוצים פחות כמו סרקומה או לימפומה.

שד האישה מורכב מאונות, בלוטות חלב, וצינוריות חלב, רקמה שומנית ורקמת חיבור. בכל שד 12-10 אונות. כל אונה מכילה בלוטות חלב שמייצרות את החלב במהלך ההיריון ובתקופת ההנקה. האונות ובלוטות החלב מחוברות באמצעות צינוריות החלב, המובילות את החלב אל הפטמה. השרירים הנמצאים על גבי הצלעות והצלעות עצמן נקראים 'דופן החזה'.

כ-10%-15% ממקרי סרטן השד מיוחסים למקרים תורשתיים. כיום ידועים מספר גנים, שמוטציות גנטיות מולדות בהם מעלות באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות סרטן השד כדוגמת הגנים BRCA1 ו/או BRCA2.

בנוסף, נשים שבמשפחתן אובחנו קרובות החולות בסרטן השד (או בסרטן השחלה), נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן שד.

כמו כן, אישה שחלתה בעברה בסרטן שד או במצבים טרום ממאירים, ו/או אישה בעלת מבנה שד צפוף (כלומר רקמת השד עשויה מהרבה רקמת חיבור ומעט מאוד רקמת שומן), נמצאת בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן שד.

מטרותיה של הבדיקה הגנומית הן איתור מוטציות גנטיות בגידול הסרטני, והתאמת טיפול מכוון מטרה בהתאם לשינויים הגנטיים שאותרו בבדיקה. בדיקה גנומית להתאמה אישית, בוחנת אלו תרופות הן היעילות ביותר באופן אישי, נגד תאי הגידול של המטופלת. ניתן לבדוק את ההתאמה והיעילות של תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, כימותרפיה, הדור החדש של אימונתרפיה וקיטרודה, וכן תרופות חדשניות בשלבי מחקר.

בדיקת ONCOTYPE MAP  המבוצעת על ידי Cancer Hope היא הבדיקה המקיפה ביותר בתחום, ובעלת תקני איכות של ה- CAP, CLIA) FDA). הבדיקה  מספקת 20% יותר ממצאים בעלי משמעות קלינית עבור המטופל, ביחס לבדיקות סטנדרטיות.

אבחון גנומי ומולקולרי הכולל 3 מימדים חשובים לתוכנית הטיפול:

 1. ריצוף גנטי עמוק לאיתור מוטציות ב- DNA.
 2. בדיקת פיוז'נים ב- RNA.
 3. אפיון חלבוני הגידול.

מטרת הבדיקה היא לאתר את הטיפול היעיל ביותר לגידול הספציפי שלך, בזמן הקצר ביותר האפשרי. תוצאות הבדיקה מאפשרות התאמה הן לתרופות אימונותרפיות מתקדמות ולטיפולים ביולוגים ממוקדי מטרה, והן לתעדוף מדויק של כימותרפיות כאשר הכרחי לשלבם בפרוטוקול הטיפול. מחקרים מראים שטיפול שהותאם אישית לגידול של החולה, מביא לתוצאות טובות יותר בהשוואה לטיפול שאינו מותאם אישית.

במחקר בלתי תלוי שפורסם וכלל 168 חולי סרטן גרורתי מסוגים שונים, נמצאו פי 8 יותר הצלחות בטיפול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית על בסיס תוצאות בדיקת ONCOTYPE MAP , בהשוואה לקבלת טיפול סטנדרטי שאינו מותאם אישית.

בבדיקה נבחנים חמישה שינויים גנומיים, המספקים את התמונה המלאה בנוגע לצרכי הטיפול שלך. השינויים שנבדקים הם ברמת הנוקלאוטיד (SNV), תוספת מקטעים לגן (Insertion), מחיקה/החסרה של מקטע (Deletion), שינוי במיקום מקטע הגן (Translocations), ושכפול של הגן (Amplifications).

בנוסף, בדיקת ONCOTYPE MAP כוללת עוד שתי בדיקת מקיפות: בדיקת פיוז׳נים ב- RNA החשובים עבור גידולים שונים וכן אפיון חלבוני הגידול.

זיהוי ראשוני:

הסימן הראשוני לגידול סרטני בשד הוא נוכחותו של גוש בשד, אולם יש סימנים נוספים שיש לשים לב אליהם.
הסימנים הנוספים יכולים להיות – שינוי בצורת השד, גירוד עקשני שאינו חולף, אי נוחות או כאבים, הופעת אודם וחום בשד (ללא סיבה נוספת כמו הנקה או זיהום בשד), פטמה ששקעה פנימה, פצע שאינו חולף, הפרשה מהפטמה, נפיחות בבית השחי.

ברגע שזוהו אחד או יותר מהסימנים הללו, יש לגשת לרופא לבדיקה מקיפה הכוללת בירור באמצעות ממגורפיה/אולטרה-סאונד (US)/ MRI. 

אבחון ממצא בשד לאחר הבירור הראשוני:

ביופסיה – דגימת רקמה שנלקחת מן הממצא שחשוד כגידול. לרוב יש העדפה להשתמש בביופסיית ליבה באמצעות מחט, מה שמאפשר לקיחת דגימת רקמה ולא רק דגימת תאים.
אם יש חוסר התאמה בין ממצאי הביופסיה לממצאי בדיקת הדימות (MRI/US/CT) או שהביופסיה אינה חד משמעית מחליטים להתקדם לביופסיה כירורגית. בביופסיה כירורגית מסירים חלק מהממצא או מסירים אותו בשלמותו. 

שלב

קוטר הגידול

מעורבות קשרי לימפה

גרורות

0

קטנות מאוד בתוך הבלוטות

ללא

ללא

1

קטן מ 2 ס"מ

ללא

ללא

2A

קטן מ 2 ס"מ

מעורבות של 1-3 קשריות לימפה בבית השחי

ללא

2B

קטן מ 2 ס"מ

מעורבות שלקשריות לימפה בבית השחי או סמוך לעצם החזה

ללא

3A

2-5 ס"מ

מעורבות שלקשריות לימפה בבית השחי או שנצמדו זו לזו

ללא

3B

עד 5 ס"מ

מעורבות של רקמות המקיפות את השד (דופן בית החזה או העור), כולל צלעות ושרירי בית החזה

ללא

3C

כל גודל

מעורבות של 10 קשריות לימפה לפחות בבית השחי; או לפחות אל קשרית לימפה אחת בבית השי ואחת מתחת לעצם החזה; או התפשטות לפחות לקשרית לימפה אחת מתחת או מעל לעצם הבריח

ללא

4

כל גודל

מערב מספר רב של קשריות לימפה

כן

סרטן גרורתי הוא למעשה גידול סרטני שפיתח גרורות באיבר אחר בגוף, אליו הוא הגיע באמצעות מערכת הלימפה וברוב המקרים – באמצעות זרם הדם.הגרורות מתמקמות באיבר אחר בגוף, מתפשטות ומחוללות גידול משני. ככלל, הטיפול בגרורה סרטנית מותאם על פי המקום שבו התפתח הגידול הראשוני.

כיום ישנן אפשרוית רבות לטיפול בסרטן גרורתי, החל מסוגי כימותרפיה שונים, דרך תרופות ביולוגיות מכוונות מטרה ועד לדור החדש והמבטיח של אימונותרפיה וקיטרודה.

פרוטוקול הטיפול בסרטן שד, מורכב ממספר קווי טיפול, הכוללים כימותרפיה, טיפולים ביולוגים וטיפולים הורמונלים. המעבר בין קו טיפול אחד לשני, תלוי בתגובה של החולה לטיפול התרופתי אותו היא מקבלת. כלומר, הטיפול התרופתי נקבע בצורה של "ניסוי וטעיה", החולה מקבלת קו טיפול ראשון ובמידה והטיפול לא מביא לתוצאות חיוביות, היא תתקדם בפרוטוקול לקו הטיפול הבא וכך הלאה.

טיפול הורמונלי  הבחירה המועדפת למטופלות שסרטן השד שלהן רגיש להורמונים (אסטרוגן/פרוגסטרון), ובנוסף מחלתן הגרורתית אינה גורמת לתסמינים משמעותיים. המטרה היא לחסום את פעילותו של האסטרוגן שמעודד את התרבות תאי הסרטן. לפעמים ניתן להחליט על ניתוח להסרת השחלות כדי להפחית את רמות האסטרוגן.

טיפולי קרינה – טיפול מקומי הפועל ישירות על הגידול. מטרתו להקל על הכאבים ולשפר את איכות החיים. הטיפול ניתן כסדרה של טיפולים קצרים, או כמה טיפולים בודדים בהתאם למצב הגידול והמטופלת.

טיפול כימותרפי – המטרה העיקרית של הטיפול הכימי היא חיסול התאים הסרטניים. הטיפול יכול להינתן כתרופה בפני עצמו, או יצירת שילובים של מספר תרופות שונות. ההחלטה של הטיפול נעשית בהתאם למצב הפיזי של המטופלת ולסיכוי שתגיב לטיפולים שונים.

טיפולים ביולוגים (ממוקדי מטרה) – המחקרים המתקדמים הביאו לאיפיון מנגנונים מולקולריים רבים האחראים להתפתחות הגידול הסרטני. התרופות הממוקדות מטרה מכוונות לאזורים ספציפיים בגידול המנטרלות את פעילות הגידול. לעומת הטיפול הכימותרפי שפוגע בתאים רבים בגוף, הטיפול הממוקד פוגע רק במסלול הבעייתי בגידול.

מחקרים עדכניים מראים את התועלת והחשיבות של בדיקות התאמה של הטיפול התרופתי בסרטן שד גרורתי. הבדיקות, מתבצעות לצורך תכנון אסטרטגיות טיפול מתקדמות, המבוססות על המאפיינים הגנטיים של הגידול הספציפי של המטופלת.

המטרה של הבדיקה שלנו היא לאתר מוטציות בגידול ולהתאים טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיים בהתאם למאפיינים הגנטיים של הגידול. הבדיקה שלנו כוללת את כל תקני האיכות שארגון ה- FDA דורש, ביניהם CAP ו- CLIA. הבדיקה הגנטית שלנו היא הרגישה והמקיפה ביותר מבחינת הטיפולים הנבדקים עבור המטופלות שלנו. הבדיקה מאתרת את הגנים בעלי המשמעות הטיפולית שיכולים לסייע בהתאמת הטיפול המדוייק והיעיל ביותר עבור המטופלות שלנו.

דוגמא לחשיבות בדיקות התאמה בסרטן השד ניתן למצוא במחקר גדול שפורסם לאחרונה, בעיתון המדעי המוביל- New England Journal of Medicine בו ביצעו חולות סרטן שד בדיקה להתאמת הטיפול התרופתי.
תוצאות המחקר הראו שמעבר לכך שהבדיקה מצאה לחולות טיפול מותאם אישית, הבדיקה אף צמצמה את השימוש בכימותרפיה בכ- 50%, והפחיתה את תופעות הלוואי הנלוות לשימוש בתרופות כימותרפיות.

בדיקות התאמה של הטיפול התרופתי מסייעות לנו לצפות את השפעות הטיפול התרופתי על החולה, וכך למנוע תהליך של ניסוי וטעיה על הגוף. תהליך ההתאמה הופך את הטיפול ליעיל יותר, מונע אובדן זמן יקר, וכן מונע תופעות לוואי שלא לצורך.

מעבר לכך, הבדיקה מסייעת לבחור אסטרטגיות טיפול יעילות  מבין כלל התרופות, ושילובי התרופות האפשריים.

לבדיקה יש גם תפקיד מכריע במקרים בהם החולה לא מגיבה לפרוטוקול הטיפול, ויש צורך לאתר עבורה קווי טיפול חדשים. בבדיקה מזוהים המנגנונים הביולוגים בבסיס הגידול של החולה ובהתאם לממצאים מתאימים את הטיפול התרופתי.

אילו בדיקות מוצעות לחולות סרטן שד גרורתי?
בדיקת מיפוי גנטי מקיף – המבוססת על רקמה שנלקחה מהגידול בזמן לקיחת הביופסיה. אין צורך בפרוצדורה מורכבת נוספת מעבר לזו שכבר נעשתה בבית החולים. בבדיקה מאתרים את הפגמים הגנטיים ובכך ניתן להתאים טיפולים ממוקדים ומותאמים באופן אישי למבנה הגידול של כל מטופלת.

בדיקת ביופסיה נוזלית – בדיקה מתקדמת לריצוף גנטי המבוססת על דגימת דם חכמה, פשוטה ולא פולשנית המאפשרת לבחון את הפרופיל הגנטי של המטופלת ולהתאים טיפול מדוייק ויעיל.

אילו גנים נבדקים?
המטרה היא לאתר גנים בעלי משמעות טיפולית היכולים לעזור להתאים את הטיפול בצורה המדוייקת ביותר ואף לחסוך תופעות לוואי לא הכרחיות וכמובן את הניסוי והטעייה על הגוף.

האם קיים אישור FDA לבדיקה?
הבדיקה שלנו קיבלה את כל האישורים ותקני האיכות הנדרשים מארגון ה – FDA (אישורי CAP ו – CLIA) ככלי אבחוני להתאמת טיפול ממוקד בסרטן.

מהי משמעות התוצאות וכיצד מיישמים אותן?
התוצאות מהוות מפת התמצאות של מאפייני הגידול ומאפשרת לאונקולוג לנווט יותר טוב בין מגוון הטיפולים האפשריים השונים. אנחנו דואגים ללוות אתכן המטופלות שלנו לאורך כל הדרך, ולאחר שנקבל את דו"ח תוצאות הבדיקה נקיים איתכן הסבר תוצאות מפורט בו תקבלו את כל המידע שחשוב לכן מתוצאות הבדיקה. בנוסף אנחנו דואגים לשלב את האונקולוג בתהליך, ולכן נקיים איתו דיון מקצועי ומעמיק על תוצאות הבדיקה.

האם קיימים החזרים מקופות החולים והביטוחים?
קיימת השתתפות של חלק מקופות החולים והביטוחים הפרטיים בתשלום על הבדיקה. במידה ותחליטו לבצע בדיקה, צוות מומחה בתחום ביטוחי הבריאות יברר עבורכם את ההחזרים הכספיים בכל הסעיפים, כדי שתקבלו את מקסימום ההחזרים עבור הבדיקה.

איך אני יכולה לקבל את כל המידע הדרוש לי לקבלת החלטה?
לאחר שנעבור על התיק הרפואי שלך, נקיים איתך שיחת ייעוץ מקצועי ללא עלות והתחייבות. שיחת הייעוץ נועדה לתת לך את כל המידע על מהלך המחלה, מה מתוכנן להמשך הדרך וכמובן מה האופציות הקיימות עבורך. 

3 השאלות שעליכם לברר לפני החלטה על בדיקה

הניסיון והמחקרים מראים כי לידע ולמעורבות של המטופל והמשפחה חשיבות רבה להצלחת הטיפול.
כדי להפיק את המקסימום מהבדיקה, צריך לוודא שקיים תהליך שתומך במשפחה וביכולת לקבל החלטות נכונות.

רק אצלנו! יעוץ מקצועי, ללא עלות וללא התחייבות לפני ביצוע בדיקהביעוץ תקבלו הסבר מפורט על אפשרויות הטיפול הקיימות, ואלו אופציות טיפול חדשות ניתן לפתוח עבור המטופל. מה הממצאים של הבדיקות שכבר בוצעו בעבר, האם יש צורך לבצע בדיקה נוספת, ומה ההבדל בין הבדיקות השונות. האם יש אפשרות להשתתף במחקרים קלינייים מתקדמים, האם התרופות כלולות בסל הבריאות ועוד – כל מה שצריך לדעת כדי לקבל החלטה נכונה.

רק אצלנו! פגישת הסבר ללא עלות על התוצאותבמטרה להבין את הממצאים ולנווט במערכת הרפואית, כדי ליישם את תוצאות הבדיקה באופן אופטימלי.

תמיכה מקצועית מלאה באונקולוג המטפלדיון מקצועי עם הרופא לפני ביצוע הבדיקה, ומענה מקצועי מלא מצוות המדענים והאונקולוגים של המעבדות המובילות בעולם.

כ-70% החזרים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים במרכז קנסר הופ בודקים עבור כל מטופל את כל ההחזרים המגיעים לו מקופות החולים והביטוחים הפרטיים, ומשיגים בממוצע החזר של 70% מעלות הבדיקה. כך המטופלים נהנים מהיתרונות של הטיפולים המתקדמים ביותר, תוך כיסוי ביטוחי.

בדיקה מקיפה הכוללת דנ"א (DNA) + רנ"א (RNA) + חלבונים (IHC) – מספקת 20% יותר ממצאים, ביחס לבדיקות גנטיות אחרות.

חשוב מאוד לוודא שהבדיקה היא מקיפה, כזאת שבודקת לא רק דנ"א (DNA), אלא גם בדיקה מקיפה של רנ"א (RNA) ושל חלבוני הגידול (IHC). מרבית הבדיקות המוצעות כיום, מבצעות בעיקר ריצוף של ה-דנ"א (ואולי בדיקות מצומצמות מאוד בשאר התחומים).

מתברר שההבדל עבור המטופל יכול להיות גדול מאוד.

מחקר פרוספקטיבי שהשווה בין שני סוגי מעבדות – בין מעבדה שבדקה רק דנ"א לעומת מעבדה שבדקה דנ"א, ובנוסף רנ"א וחלבוני גידול  – מצא כי בדיקה מקיפה כמו זאת המבוצעת בקנסר-הופ, מספקת 20% יותר ממצאים.

עבורכם המטופלים זאת לא סטטיסטיקה יבשה! כאשר מוצאים טיפול ממוקד מטרה שפועל נגד המנגנון הביולוגי של הגידול, עבור המטופל זה 100% של טיפול מדוייק ויעיל יותר.

חשוב לוודא שהבדיקה אובייקטיבית, ושהמעבדה אינה שייכת או קשורה לחברת תרופות. כאשר יש קשר כזה, קיים חשש לניגוד אינטרסים בשני תחומים:

 •  תוצאות הבדיקה יתנו עדיפות לתרופות השייכות לחברת התרופות.
 • ביצוע בדיקות רבות ומיותרות המיועדות עבור תוכנית המחקר של חברת התרופות, גורם לפספוס ממצאים, לאחוז כישלונות גבוה, ולהארכת זמן הבדיקה. לדוגמא, ביצוע בדיקות של מאות גנים החשובים לתוכנית המחקר, אך רק חלק קטן מהם בעל משמעות קלינית למטופל.

הבדיקות של מרכז קנסר-הופ הן היחידות שאינן קשורות לאף חברת תרופות, ומספקות את כל הממצאים הקליניים החשובים עבור המטופל.

3 השאלות שעליכם לברר לפני החלטה על בדיקה

הניסיון והמחקרים מראים כי לידע ולמעורבות של המטופל והמשפחה חשיבות רבה להצלחת הטיפול.
כדי להפיק את המקסימום מהבדיקה, צריך לוודא שקיים תהליך שתומך במשפחה וביכולת לקבל החלטות נכונות.

רק אצלנו! יעוץ מקצועי, ללא עלות וללא התחייבות לפני ביצוע בדיקהביעוץ תקבלו הסבר מפורט על אפשרויות הטיפול הקיימות, ואלו אופציות טיפול חדשות ניתן לפתוח עבור המטופל. מה הממצאים של הבדיקות שכבר בוצעו בעבר, האם יש צורך לבצע בדיקה נוספת, ומה ההבדל בין הבדיקות השונות. האם יש אפשרות להשתתף במחקרים קלינייים מתקדמים, האם התרופות כלולות בסל הבריאות ועוד – כל מה שצריך לדעת כדי לקבל החלטה נכונה.

רק אצלנו! פגישת הסבר ללא עלות על התוצאותבמטרה להבין את הממצאים ולנווט במערכת הרפואית, כדי ליישם את תוצאות הבדיקה באופן אופטימלי.

תמיכה מקצועית מלאה באונקולוג המטפלדיון מקצועי עם הרופא לפני ביצוע הבדיקה, ומענה מקצועי מלא מצוות המדענים והאונקולוגים של המעבדות המובילות בעולם.

כ-70% החזרים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים במרכז קנסר הופ בודקים עבור כל מטופל את כל ההחזרים המגיעים לו מקופות החולים והביטוחים הפרטיים, ומשיגים בממוצע החזר של 70% מעלות הבדיקה. כך המטופלים נהנים מהיתרונות של הטיפולים המתקדמים ביותר, תוך כיסוי ביטוחי.

בדיקה מקיפה הכוללת דנ"א (DNA) + רנ"א (RNA) + חלבונים (IHC) – מספקת 20% יותר ממצאים, ביחס לבדיקות גנטיות אחרות.

חשוב מאוד לוודא שהבדיקה היא מקיפה, כזאת שבודקת לא רק דנ"א (DNA), אלא גם בדיקה מקיפה של רנ"א (RNA) ושל חלבוני הגידול (IHC). מרבית הבדיקות המוצעות כיום, מבצעות בעיקר ריצוף של ה-דנ"א (ואולי בדיקות מצומצמות מאוד בשאר התחומים).

מתברר שההבדל עבור המטופל יכול להיות גדול מאוד.

מחקר פרוספקטיבי שהשווה בין שני סוגי מעבדות – בין מעבדה שבדקה רק דנ"א לעומת מעבדה שבדקה דנ"א, ובנוסף רנ"א וחלבוני גידול  – מצא כי בדיקה מקיפה כמו זאת המבוצעת בקנסר-הופ, מספקת 20% יותר ממצאים.

עבורכם המטופלים זאת לא סטטיסטיקה יבשה! כאשר מוצאים טיפול ממוקד מטרה שפועל נגד המנגנון הביולוגי של הגידול, עבור המטופל זה 100% של טיפול מדוייק ויעיל יותר.

חשוב לוודא שהבדיקה אובייקטיבית, ושהמעבדה אינה שייכת או קשורה לחברת תרופות. כאשר יש קשר כזה, קיים חשש לניגוד אינטרסים בשני תחומים:

 •  תוצאות הבדיקה יתנו עדיפות לתרופות השייכות לחברת התרופות.
 • ביצוע בדיקות רבות ומיותרות המיועדות עבור תוכנית המחקר של חברת התרופות, גורם לפספוס ממצאים, לאחוז כישלונות גבוה, ולהארכת זמן הבדיקה. לדוגמא, ביצוע בדיקות של מאות גנים החשובים לתוכנית המחקר, אך רק חלק קטן מהם בעל משמעות קלינית למטופל.

הבדיקות של מרכז קנסר-הופ הן היחידות שאינן קשורות לאף חברת תרופות, ומספקות את כל הממצאים הקליניים החשובים עבור המטופל.

צוות Cancer Hope - כאן בשבילכם

מטרתנו ב- Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית שיוביל לתוצאות הטובות ביותר.
תהליך ההתאמה של הטיפול התרופתי הוא הרבה מעבר לבדיקת מעבדה סטנדרטית. לאחר שנלמד את התיק הרפואי, נקיים איתכם שיחת יעוץ מקצועי על מהלך המחלה ועל השיקולים והטיפולים המתקדמים שיכולים להיפתח עבורכם, כתוצאה מהבדיקה המתאימה והמקיפה ביותר.
לאחר אישורכם, נפנה לדיון מקצועי עם האונקולוג המטפל כדי לתאם את ההמלצה המיטבית עבורכם.
טיפול מותאם אישית יוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר ויחסוך לכם תופעות לוואי וזמן יקר.

אתם המטופלים חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטות.
רק אצלנו תקבלו יעוץ מקצועי ללא עלות לפני בדיקה והסבר מפורט לאחר קבלת התוצאות, על מנת למקסם את יישום הטיפול המתאים. בנוסף, הצוות שלנו יבדוק עבורכם את מקסימום ההחזרים המגיעים לכם מקופות החולים והביטוחים הפרטיים.

שלחו לנו פרטים, במייל info@cancerhope.co.il או בווצאפ ונציג יחזור אליכם בהקדם.

כיום ניתן לטפל בתרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, עם פחות תופעות לוואי, בחולות סרטן שד טריפל נגטיב.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול

רפואה מותאמת אישית בסרטן, היא חזית הטכנולוגיה של טיפול רפואי מדוייק ויעיל, המותאם באופן אישי למאפייני הגידול של החולה. 

במחקר ב- 13,000 חולים המבוסס על 346 מחקרים קליניים, נמצאו פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית.

בדיקה גנטית להתאמה אישית, בוחנת אלו תרופות הן היעילות ביותר באופן אישי, נגד תאי הגידול של המטופל.

ניתן לבדוק את ההתאמה והיעילות של טיפולים מהדור החדש של אימונותרפיה ותרופות ממוקדות מטרה, וכן תרופות חדשניות בשלבי מחקר מתקדמים. במידה ויש הכרח בכימותרפיה, ניתן לבדוק מראש במעבדה את היעילות ולהמנע מניסוי וטעיה על הגוף.

לאילו מטופלים חשוב במיוחד לבצע בדיקה גנטית להתאמת טיפול מתקדם ומדוייק?

יש לך שאלה, בקשה או הערה, נא לכתוב למייל: info@CancerHope.co.il ונשמח לעזור.

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

קיטרודה.jpg1
נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית – לבלב, שד, ריאות, מעי גס, קיבה ועוד

נגן וידאו

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה: "פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן