קיטרודה ואימונותרפיה

מה זה אימונותרפיה?

אימונותרפיה היא דור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. במחקרים קליניים באימנותרפיה, חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.
הטיפול באימנותרפיה רשם השגים גם במצבי מחלה מתקדמים, תוך שיפור באיכות החיים ומיעוט תופעות לוואי. לכן, האימונותרפיה מספקת תקווה משמעותית לחולים, ונחשבת לפריצת דרך בטיפול בסרטן.

תוצאות טובות ב-15 סוגי גידולים

קיטרודה היא אחת התרופות המובילות בתחום האימונותרפיה, יחד עם תרופות נוספות בשם אופדיבו ויירבוי. במחקר שנערך על חולי סרטן שנמצאו מתאימים לטיפול בקיטרודה נצפו תוצאות מרשימות, כאשר 40% מהחולים הראו נסיגה משמעותית.

תוצאות המחקרים בתרופה, הובילו את ה-FDA לאשר בהליך מזורז, את השימוש בקיטרודה ב-15 סוגי גידולים:
סרטן שד (גרורתי, טריפל נגטיב), סרטן רחם, סרטן ריאה, סרטן הלבלב, סרקומה, סרטן הקיבה, סרטן המעי (גס, דק), סרטן הושט, סרטן הערמונית, ועוד.

Doctor,With,Mammography
במחקרים קליניים באימנותרפיה, חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים
סרקומה - טיפול מדוייק ויעיל לסרטן מסוג סרקומה
תוצאות טובות ב-15 סוגי גידולים

איך ניתן לבדוק האם קיטרודה יעילה עבורי?

למרות ההבטחה הגדולה, מחקרים מראים כי טיפול בקיטרודה ואימונותרפיה מתאים כיום רק לכ-30% מהחולים.
מטופלים רבים שואלים, עד כמה כדאי להתעקש על טיפול באימונותרפיה במימון הקופה או בתשלום פרטי? כיום, באמצעות בדיקות מתקדמות ניתן לבדוק מראש, עבור כל חולה את ההתאמה האישית לטיפול באימונותרפיה ובקיטרודה, ולבנות אסטרטגיית טיפול חכמה.

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם:

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית

איך בודקים התאמה לאימונותרפיה?

קיימים מספר מדדים המאפשרים להעריך מראש התאמה אישית לאימונותרפיה.
באמצעות בדיקות מתקדמות ניתן לבדוק לכל חולה באופן אישי, האם הטיפול באימונותרפיה מתאים לו:

קטע מתוך תוצאות בדיקת התאמה של מטופל לאימונותרפיה

תוצאות הבדיקה מאפשרות לך לקבל החלטה מושכלת בנוגע לקבלת טיפול בקיטרודה ואימונתרפיה

קיטרודה ואופדיבו בסל התרופות

וועדת הסל אישרה שימוש בקיטרודה, תרופה אימונותרפית חדשנית, לגידולים סולידיים (מוצקים) מתקדמים. האישור לשימוש בתרופה יהיה רק למי שיש את המאפיינים הביולוגים המתאימים – המראים התאמה לטיפול בקיטרודה. המדד להתאמה לאימונותרפיה הוא MSI-H. עלות הטיפול בקיטרודה למטופל לשנה היא 150 אלף ש"ח. סוגי הסרטן שיכולים לקבל טיפול בקיטרודה לפי בדיקת התאמה הם:  סרטן ריאה, סרטן ושט, סרטן הלבלב, סרטן המעי הדק, סרטן שד גרורתי, סרטן רחם, סרטן בלוטת התריס, סרטן הערמונית וסרקומה (סרטן רקמות רכות).

אופדיבו  תרופה אימונותרפית אחרת, אושרה יחד עם קיטרודה לטיפול בסרטן בדרכי העיכול.

מה אומרים המחקרים?

המדד הראשון שנחקר והעיד על התאמה לטיפול בקיטרודה הוא PDL-1. במחקר קליני שנערך לאחרונה בו השתתפו מעל 1,000 חולי סרטן ריאות, נמצא כי חולים שבבדיקת התאמה מוקדמת ל- PDL1 נמצאו רגישים להשפעה של קיטרודה, השיגו שיפור של 50% בתוצאות הטיפול. כתוצאה מהצלחת הניסויים, בשנת 2016 נבחנה התרופה קיטרודה בכ- 160 מחקרים קליניים בעולם, עבור 30 סוגי סרטן שונים. במאי 2017 נערך מחקר על חולי סרטן שעברו בדיקת MSI ונמצא כי הגידול שלהם מאופיין ב-MSI-H (כלומר, MSI גבוה). המטופלים שהשתתפו במחקר קיבלו טיפול בקיטרודה, ותוצאות המחקר היו מרשימות – כ-40% מהחולים הראו נסיגה משמעותית במחלה. נוסף על כך, 78% מהחולים שהראו נסיגה, שמרו על סטטוס מחלה יציב במשך תקופה של חצי שנה ויותר. בעקבות המחקר הנ"ל ה-FDA האמריקאי אישר בפעם הראשונה שימוש בתרופה אונקולוגית – קיטרודה, שהקריטריון לקבלתה כלל אינו תלוי במקור הגידול. כלומר, כל מטופל בעל גידול סולידי (מוצק) יכול לקבל טיפול בקיטרודה – כל עוד הגידול שלו מאופייין ב-MSI-H.

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן
יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

קיטרודה – שאלות ותשובות להתמצאות מהירה

בעקבות החשיפה הגבוהה של הקיטרודה בערוצי העיתונות והמדיה, ריכזנו עבורכם שאלות ותשובות להתמצאות מהירה בנושא.

כל גידול סולידי (מוצק) במצב מתקדם המאופיין ב-MSI-H, ללא תלות במקור הגידול.

קיטרודה אושרה לשימוש בסל הבריאות עבור 15 סוגי גידולים סולידיים (לאחר מיצוי קווי טיפול קודמים): סרטן שד (גרורתי, טריפל נגטיב), סרטן רחם, סרטן ריאה, סרטן הלבלב, סרקומה, סרטן הקיבה, סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית, סרטן המעי הדק, סרטן בלוטת התריס, סרטן ושט, סרטן כיס המרה, אדנוקרצינומה רטרופריטוניאלית.

כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות יותר מאילו המוצעות בבתי החולים, המאפשרות בדיקות מעמיקות של מגוון המאפיינים המעידים על התאמה לאימונותרפיה, גם בחולים שלא הצליחו לקבל תוצאות דרך בית החולים. לדוגמא: בדיקת MSI באמצעות ריצוף גנומי, בדיקת עומס מוטציות ב-400 גנים או בדיקת ביופסיה נוזלית להתאמת טיפול אימונותרפי.

במקרים שהתרופה נמצאת בהתוויה הרפואית למחלה על סמך בדיקה מתאימה, ניתן לקבל את התרופה במסלול הרגיל באמצעות הקופה ובית החולים.
במקרים אחרים, לפי שיקול דעתו של הרופא המטפל ובהתאם למידע תומך שמתקבל על ידי בדיקה מתאימה ובמצבי מחלה מסויימים (לרוב מחלה בשלב מתקדם, בגידולים נדירים או בכישלון של קווי טיפול קודמים), הרופא יכול למלא טופס 29 ג' לקבלת אישור משרד הבריאות לשימוש חריג בתרופה.

במידה והחולה רכש את התרופה במימון פרטי, אם ישנה הוכחה להצלחת הטיפול לאחר שלושה חודשים – ניתן לפנות לקופת החולים לבקשת החזר.
קיימים תקדימים משפטיים המחייבים את קופות החולים במצבים כנ"ל לממן את עלות התרופה מאותה נקודת זמן, וכן להחזיר למטופל את העלויות ששילם רטרואקטיבית.

במקרים רבים, פוליסות הביטוח הפרטי מכילות סעיפים המקנים החזר או השתתפות של חברת הביטוח ברכישת התרופה.

עלות התרופה היא 20,000 – 30,000 ש"ח לטיפול, אחת ל-3 שבועות.

תחום האימונותרפיה נמצא בהתפתחות מתמדת בשנים האחרונות כאשר עוד ועוד מחקרים, מראים יעילות בשימוש בקיטרודה במגוון מחלות.
מספר תרופות אימונותרפיות, ושילובים של מספר תרופות, נמצאים בהליכי אישור לכניסה לסל הבריאות 2019. התאמת המטופלים לתרופות החדשות בסל, תתבסס על מדדים מתקדמים כגון עומס מוטציות.

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

קיטרודה.jpg1
נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית – לבלב, שד, ריאות, מעי גס, קיבה ועוד

נגן וידאו

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה: "פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי