רפואה מותאמת אישית בסרטן​

בדיקת אונקוטייפ מאפ - המיפוי הגנטי המקיף ביותר

בדיקת ONCOTYPE MAP היא הבדיקה המקיפה ביותר בתחום, המספקת 20% יותר ממצאים בעלי משמעות קלינית עבור המטופל, ביחס לבדיקות סטנדרטיות. אבחון גנומי ומולקולרי הכולל 3 מימדים חשובים לתוכנית הטיפול:

1. ריצוף גנטי עמוק לאיתור מוטציות ב- DNA

2. בדיקת פיוז׳נים ב- RNA

3. אפיון חלבוני הגידול

תוצאות הבדיקה מאפשרות התאמה הן לתרופות אימונותרפיות מתקדמות ולטיפולים ביולגיים ממוקדי מטרה, והן לתעדוף מדוייק של כימותרפיות כאשר הכרחי לשלבם בפרוטוקול הטיפול. לבדיקה תקני איכות של ה- FDA, תקני CAP, CLIA.

מטרת הבדיקה היא לאתר את הטיפול היעיל ביותר לגידול הספציפי שלך, בזמן הקצר ביותר האפשרי. מחקרים מראים שטיפול שהותאם אישית לגידול של החולה, מביא לתוצאות טובות יותר בהשוואה לטיפול שאינו מותאם אישית. במחקר בלתי תלוי שפורסם וככלל 168 חולי סרטן גרורתי מסוגים שונים, נמצאו פי 8 יותר הצלחות בטיפול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית על בסיס תוצאות בדיקת ONCOTYPE MAP , בהשוואה לקבלת טיפול סטנדרטי שאינו מותאם אישית.

למידע נוסף: https://www.anticancer.co.il/articles/ONCOTYPE-MAP

כן. בדיקת ONCOTYPE MAP, מתמקדת בגנים בעלי משמעות טיפולית. מדובר בגנים ומסלולים ביולוגיים, כנגדם קיימים טיפולים מאושרי FDA או טיפולים מתקדמים במסגרת מחקרים קליניים. כמו כן מתקבל מידע על טיפולים אליהם הגידול עמיד, מידע המאפשר לחסוך תופעות לוואי וזמן טיפולי יקר. מכיוון שהבדיקה מתמקדת בטיפולים יעילים מוכחים מחד, ובוחנת את כלל סוגי התרופות האונקולוגיות מאידך, בסופו של דבר מתקבל דוח פרקטי במיוחד המאפשר לפתוח עבורך אפשרויות טיפול חדשות שיתכן ולא נלקחו בחשבון באסטרטגיית הטיפול הראשונית.

כן. כל אחד ממרכיבי בדיקת ONCOTYPE MAP מתעדכן באופן שוטף, בהתאם למחקרים העדכניים ביותר. צוות המעבדה הכולל פתולוגים, חוקרים ואונקולוגים, מתעדכן באופן רציף בפרסומים מדעיים חדשים כדי להבטיח שבדיקת ONCOTYPE MAP תכלול בכל רגע נתון את כל המידע הקליני הרלוונטי.

ישנם מספר פרמטרים חשובים כשבוחרים בדיקה גנומית להתאמת הטיפול התרופתי. הפרמטר החשוב ביותר, נקרא בשפה המקצועית- Actionability. אקשנבילטי של בדיקה מגדיר את הסיכוי שבסוף התהליך ימצא עבורך טיפול תרופתי יעיל שיביא לתוצאות טיפול משמעותיות. במחקר שהשווה בין בדיקות גנומיות שונות נמצא כי בדיקת ONCOTYPE MAP היא בעלת אקשנבילטי של 67% (20% יותר מבדיקות סטנדרטיות).
מעבר לכך, בדיקת ONCOTYPE MAP נמצאה פי – 3 יותר יעילה במציאת טיפולים הזמינים לשימוש מיידי Commercial) Available). כלומר, טיפולים יעילים הזמינים לשימוש המטופל.

למידע נוסף: https://www.anticancer.co.il/articles/ONCOTYPE-MAP

זמן הוא משאב חשוב בטיפול בסרטן במיוחד כשמדובר על מחלה מתקדמת שכן לעיתים נמנע טיפול כתוצאה מהתקדמות המחלה. לכן לזמן יש חשיבות רבה וככל שתוצאות הבדיקה יגיעו מהר יותר, כך ניתן יהיה למנוע התדרדרות ולשפר סיכויי ריפוי. תוצאות בדיקת ONCOTYPE MAP מתקבלות תוך 5 ימי עבודה מרגע הגעת הדגימה למעבדה. זמן הקצר יותר מפי – 2 בהשוואה לבדיקות סטנדרטיות להתאמת הטיפול.
למידע נוסף: https://www.anticancer.co.il/articles/ONCOTYPE-MAP

בבדיקה תיבחן ההתאמה לכ-150 תרופות ושילובים שונים, על בסיס מעל 650 מחקרים ופרסומים.
סוגי התרופות שיבדקו:
– אימונותרפיה דוגמת קיטרודה ואופדיבו
– תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה
– טיפולים הורמונלים
– תרופות כימותרפיות
– תרופות חדשניות בשלבי מחקר מתקדמים

כן. בדיקת ONCOTYPE MAP כוללת בדיקות של MSI ו- TMB וכן בדיקה מורחבת ל- PDL-1 לצורך התאמה לאימונותרפיה. אימונותרפיה היא דור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. אך אימונותרפיה לא מתאימה לכלל המטופלים. למעשה, רק 30% יפיקו תועלת משימוש בתרופות אימונותרפיות דוגמת קיטרודה. אחד הקרטריונים להתאמה וקבלת אישור לטיפול בקיטרודה ואימונותרפיה, הוא תוצאות בדיקות מסוג TMB ,MSI ו- PDL-1.

בדיקת ONCOTYPE MAP אושרה במחקר קליני שנתן לה את הולידציה הקלינית והוכיח את יעילותה בהתאמת הטיפול בסרטן. המחקר שפורסם בכתב העת המדעי Oncotarget נעשה ע״י חוקרים ואונקולוגים בלתי תלויים. תוצאות המחקר שכלל 168 חולי סרטן, הראו שמטופלים שהותאם להם הטיפול ע״י בדיקת פרדיים טריפל טסט, השיגו פי 8 יותר הצלחה בטיפול. זאת בהשוואה לחולים שלא עברו בדיקת ONCOTYPE MAP להתאמת הטיפול.

למידע נוסף: https://www.anticancer.co.il/articles/ONCOTYPE-MAP

דיוק של בדיקות להתאמת הטיפול נמדד לפי "עומק הקריאה" של הבדיקה. כלומר, מספר החזרות על תוצאות הבדיקה לצורך וידוא התוצאות ומניעת טעויות. בבדיקת ONCOTYPE MAP מספר החזרות גבוה מ- 1,000 ומבטיח זיהוי של מקסימום ממצאים. הבדיקה מספקת רמת דיוק ורגישות Sensitivity and Specificity של מעל 99%.

בבדיקה נבחנים חמישה שינויים גנומיים, המספקים את התמונה המלאה בנוגע לצרכי הטיפול שלך. השינויים שנבדקים הם ברמת הנוקלאוטיד (SNV), תוספת מקטעים לגן (Insertion), מחיקה/החסרה של מקטע  (Deletion), שינוי במיקום מקטע הגן (Translocations), ושכפול של גן (Amplifications).

בנוסף, בדיקת ONCOTYPE MAP כוללת עוד שתי בדיקת מקיפות: בדיקת פיוז׳נים ב- RNA החשובים עבור גידולים שונים, וכן אפיון חלבוני הגידול.

הבדיקה מבוצעת במעבדה המתקדמת של EXACT SCIENCES בפיניקס ארה״ב.

הודות לטכנולוגיה בה מתבצעת בדיקת פרדיים טריפל טסט, ניתן לקבל תוצאות מהימנות גם בדגימות שמוגדרות כקטנות מאוד (Extremely Small Specimens). למעשה, אחוזי ההצלחה של הבדיקה גבוהים מ- 94% (בהשוואה לבדיקות סטנדרטיות בהן אחוזי ההצלחה מגיעים ל- 82% בלבד) גם בדגימות המכילות אחוז נמוך של תאי גידול ואף כשמדובר בביופסיית מחט (FNAs).
למידע נוסף: https://www.anticancer.co.il/articles/ONCOTYPE-MAP

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן – אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם

// **** do not modify without letting Ariel Brill know about it //make the hidden field value show the full url of page //make hidden field show referrer //add parameters //url.searchParams.get("YOUR-PARAMETER-HERE"); //make hidden field show utm_source //make hidden field show utm_term

יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד/מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירי פרטים ונדאג לחזור אליך בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך! חשוב לנו לשמוע אותך!

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה?!
לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם