שאלות ותשובות נפוצות

המטרה שלנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות גנומיות ומולקולריות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות מדי שנה.

למידע נוסף אודות מרכז Cancer Hope

כיום ישנן אפשרוית רבות לטיפול בסרטן, החל מכימותרפיה דרך תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה ועד אימונותרפיה וקיטרודה. מבין כל מאות סוגי התרופות, בדיקה גנומית להתאמת הטיפול מזהה עבור כל חולה את הטיפול היעיל ביותר עבורו באופן אישי.

מחקרים מראים שטיפול שהותאם אישית לגידול של המטופל, משיג תוצאות טובות יותר בהשוואה לטיפול שאינו מותאם אישית. אחד המחקרים החשובים בתחום של רפואה מותאמת אישית שבדק 13,000 חולי סרטן שעשו בדיקת ריצוף גנטי, מצא כי חולים שביצעו את הבדיקה וטופלו בהתאם לתוצאותיה, השיגו פי- 6 יותר הצלחה בטיפול (המחקר הוצג בכנס ה-ASCO 2016). זאת בהשוואה לחולים שהטיפול לא הותאם להם אישית.

למטופלים רבים אין מספיק מידע על המיקום שלהם במסלול הטיפולי, מה הם השלבים הבאים הצפויים בטיפול ועל אופציות טיפול מתקדמות שניתן לפתוח עבורם.

לכן היעוץ שלנו מתחלק לשני חלקים:

1. הבנת המצב הקליני ואפשרויות הטיפול שלכם לפי הפרוטקולים הרפואיים הסטנדרטים – ניתן לדמות את הטיפול הסטנדרטי במחלת הסרטן למסלול ריצה עם תחנות דרכן צריך לעבור. בטיפול הסטנדרטי יש קווי טיפול, מתחילים מקו טיפול ראשון בהתאם לסוג ושלב המחלה, ובהמשך תעברו לקו הטיפול הבא וכך הלאה. בחלק הראשון של היעוץ נשוחח על מיקומכם במסלול הטיפול הסטנדרטי, והמשמעות שלו עבורכם.

2. כיצד ניתן לדייק את הטיפול ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות, על בסיס המידע המצטבר של מחקרים בתחום הגידול– בחלק השני של היעוץ נשוחח על אפשרויות הטיפול הקיימות וכיצד ניתן לתעדף ביניהן, ואפשרויות טיפול שהן מעבר לסטנדרט שיכולות להיות פתוחות עבורכם. תקבלו מידע על הסיכוי האוביקטיבי למציאת טיפול, מה המשמעות של הטיפולים הללו, מקרים של מטופלים עם מחלה דומה לשלכם ותוצאות הטיפול שלהם. 

**היעוץ הוא ללא עלות

ב– Cancer Hope אתם במרכז ומהווים חלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות. נלווה אתכם באופן אישי, החל מפגישת יעוץ מעמיקה על המחקרים העדכניים בתחום הגידול, נדבר על האפשרויות הטיפוליות הקיימות ואופציות טיפוליות מתקדמות, נמליץ לכם על בדיקה גנומית שתפתח את כל אפשרויות הטיפול היעילות עבורכם, ונברר לכם את ההחזרים הכספיים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים. כאשר יתקבלו תוצאות הבדיקה תגיעו אלינו לפגישת הסבר כדי להפיק את המירב מתוצאותיה.

במסגרת התהליך, נתאם עם הרופא המטפל שלכם, לפני הבדיקה, ולאחריה עם קבלת דוח התוצאות. אנחנו וצוות המעבדה ניהיה זמינים עבורכם לכל שאלה בנושא הדוח והמשך הטיפול שלכם.

המידע הגנומי והמולקולרי המתקבל בבדיקה עשוי להיות משמעותי לאסטרטגיית הטיפול שלכם, והוא יעמוד לרשות הרופא המטפל כחלק ממכלול השיקולים הרפואיים, ויאפשר לפתוח עבורכם מקסימום אפשרויות טיפול כולל אופציות שיתכן ולא נלקחו בחשבון, כגון:

 • זיהוי מנגנון בילוגי בבסיס הגידול, בו ניתן לטפל בעזרת תרופה ביולוגית ממוקדת מטרה.
 • איתור תרופה כימותרפית מתאימה, מה שיכול להפחית תופעות לוואי ולמנוע אובדן זמן טיפולי יקר.
 • התאמה לתרופות מהדור החדש מסוג אימונותרפיה לדוגמא קיטורדה, אופדיבו ויירבוי.
 • מיפוי תרופות אונקולוגיות שאינן יעילות, ובכך למנוע אובדן זמן יקר ותופעות לוואי שלא לצורך.
 • זיהוי שילובי תרופות יעילים לגידול הספיציפי, ובכך למנוע ניסוי וטעיה על הגוף.
 • התאמה לתרופות בשלבי מחקר, ובכך לפתוח אפשרויות טיפול חדשות שלא נלקחו בחשבון. 
 • מציאת אפשרויות טיפול חדשות לחולים שמיצו את קווי הטיפול המומלצים. 

בשונה מהטיפול הסטנדרטי בבית החולים, בדיקות גנטיות להתאמת טיפול אישי, חוסכות תהליך של ניסוי וטעיה על הגוף, ומאתרות מראש עבור המטופל את הטיפול התרופתי היעיל ביותר עבורו. זאת בהתאם למאפיינים הביולוגים של הגידול הספציפי שלו.

בארה"ב, בדיקות להתאמת הטיפול הפכו לסטנדרט טיפולי. בישראל נכון להיום, בדיקות גנטיות להתאמת הטיפול נכללות באופן מצומצם בסל התרופות, הן מבחינת ההיקף והן מבחינת עומק הבדיקה, ולכן מספקות מענה חלקי בלבד במסגרת הטיפול הסטנדרטי בבתי החולים. הטכנולוגיות בהן אנו משתמשים לביצוע הבדיקות הינן מקיפות ומעמיקות, ומבוצעות במעבדות מתקדמות ומובילות בעולם בארה"ב ובאירופה.

כן.
במרכז Cancer Hope אנחנו מאמינים שטיפול מוצלח במחלת הסרטן, מצריך שיתוף פעולה מלא בין שלושה גורמים: האונקולוג המטפל, הטכנולוגיה המתקדמת שאנו מספקים, והמוטיבציה שלכם. לכן, בתחילת התהליך לאחר שתגיעו אלינו לפגישת היעוץ, נתאם עם האונקולוג המטפל שלכם את ביצוע הבדיקה. לאחר הבדיקה עם קבלת דוח התוצאות, אנחנו ופתולוג מצוות המעבדה ניהיה זמינים עבורו לכל שאלה בנושא הדוח והמשך הטיפול שלכם. תוצאות הבדיקה מספקות מידע חשוב על מאפייני הגידול הספציפי ויכולת התאמה של טיפול מדוייק ויעיל.

ב– Cancer Hope אתם במרכז וחלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות. נלווה אתכם באופן אישי החל מפגישת יעוץ מעמיקה על המחקרים העדכניים בתחום הגידול, נמליץ לכם על בדיקה גנומית שתפתח את כל אפשרויות הטיפול היעילות עבורכם, נברר עבורכם את ההחזרים הכספיים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים,
וכשיתקבלו תוצאות הבדיקה תגיעו אלינו לפגישת הסבר כדי להפיק את המירב מתוצאותיה.

שלבי התהליך:
1. שיחה היכרות טלפונית קצרה – בשלב הראשון נבצע שיחה טלפונית כדי לספק לכם הסבר מפורט על התהליך והתאמת השירות שלנו עבור המקרה הרפואי שלכם.
2. פגישת יעוץ מקצועית ללא עלות – לאחר השיחה הטלפונית, תתבקשו להעביר לנו מסמכים רפואיים כדי שנוכל להכיר לעומק את המקרה הרפואי שלכם. לאחר שנעבור על המסמכים, ונבין אם יש מקום לביצוע בדיקה, נזמין אתכם לפגישת יעוץ מקצועית ללא עלות. לפגישת היעוץ שתי מטרות מרכזיות. האחת היא להסביר על אפשרויות הטיפול הסטנדרטיות בהתאם למצב הקליני של המטופל. והמטרה השנייה היא לסכם את כל מה שניתן ללמוד ממחקרים בתחום הגידול ומכאן להסיק אילו אופציות טיפוליות נוספות ניתן יהיה לפתוח בעזרת הבדיקה.
3. יצירת קשר עם הרופא/ה מטפל/ת שלכם –  במקרים בהם הרופא המטפל הוא לא הגורם המפנה, לאחר פגישת היעוץ ניצור קשר באישורכם עם הגורם המטפל כדי לערב אותו בתהליך קבלת ההחלטות.
4. בירור החזרי ביטוח וקופות החולים צוות מומחה בתחום ביטוחי הבריאות יברר עבורכם את ההחזרים הכספיים המגיעים לכם בכל הסעיפים, מקופות החולים ומהביטוחים הפרטיים. כך תוכלו למצות את מלא זכויותיכם הכספיות ולקבל את הטיפול המתקדם והיעיל ביותר עבורכם.
5.פגישת הסבר תוצאות – לאחר קבלת תוצאות הבדיקה נזמין אתכם לפגישת הסבר על התוצאות שהתקבלו כדי שתהיו מעורבים בקבלת ההחלטות ושתוכלו להפיק מהן את המירב. במקביל נשלח את התוצאות לרופא/ה המטפל/ת כדי שניתן יהיה להתחיל וליישם אותן באסטרטגיית הטיפול שלכם.
6. ליווי אישי גם לאחר קבלת התוצאות – גם לאחר קבלת התוצאות, אנחנו זמינים עבורכם לכל שאלה, התייעצות או התלבטות בנוגע להמשך הטיפול התרופתי שלכם.

לא.
בדיקה להתאמת הטיפול נעשית על דגימה מהגידול הספציפי של המטופל וניתן להשתמש בשני סוגי דגימה:
1. ביופסיה מהגידול – דגימה מהגידול שנלקחת בצורה כירוגית בבית החולים. את הדגימה נוציא עבורכם מהמכון הפתולוגי בבית החולים בו התבצעה הביופסיה. ברוב המוחלט של המקרים אין צורך בביצוע ביופסיה נוספת לצורך הבדיקה.
2. ביופסיה נוזלית – ביופסיה נוזלית משתמשת בתאי גידול הנמצאים בזרם הדם ועליהם נעשית הבדיקה. ביופסיה נוזלית, למרות שמה, מרגישה ממש כמו דגימת דם פשוטה שנלקחת  ע"י אחות אונקולוגית מוסמכת.

כן.
קיימת השתתפות של חלק מקופות החולים והביטוחים הפרטיים בתשלום על הבדיקה. במידה ותחליטו לבצע בדיקה, צוות מומחה בתחום ביטוחי הבריאות יברר עבורכם את ההחזרים הכספיים בכל הסעיפים, כדי שתקבלו את מקסימום ההחזרים עבור הבדיקה.

באמצעות ההנחיה שלנו, המטופלים מקבלים בממוצע החזרים של כ- 70% מעלות הבדיקה. 

כן.
לא כולם יודעים, אך קיימת השתתפות של קופות חולים והביטוחים הפרטיים בתשלום על בדיקות להתאמת הטיפול התרופתי בסרטן. צוות מומחה בתחום ביטוחי הבריאות יברר עבורכם את ההחזרים הכספיים המגיעים לכם בכל הסעיפים, מקופות החולים ומהביטוחים הפרטיים. כך תוכלו למצות את מלא זכויותיכם הכספיות ולקבל את הטיפול המתקדם והיעיל ביותר עבורכם.

אנו ננחה אתכם באופן מדוייק מה הם השלבים וכיצד לפעול על-מנת למקסם את ההחזרים המגיעים לכם. פעולה נכונה ולפי ההנחיות יכולה לעשות את ההבדל בין קבלת ההחזר או לדחייתו.

לא בהכרח.
אנחנו מספקים בדיקות שונות של המעבדות המובילות בעולם,  ובוחרים עבור כל מטופל בהתאם למצבו הרפואי, את הבדיקה שתספק מקסימום מידע בעל ערך. כך לדוגמא בעזרת בדיקות גנומיות ניתן לאתר טיפולים ביולוגיים חדשניים ממוקדי מטרה, או להמליץ על תרופות הדור החדש מסוג אימונותרפיה דוגמת קיטרודה. בעזרת בדיקת ביופסיה נוזלית ניתן להתאים טיפולים כימותרפים שעדיין מהווים מרכיב חשוב בפרוטוקלים רבים, כולל אלו הכוללים תרופות ביולוגיות.

ישנם מטופלים שאינם זקוקים לבדיקה ממגוון סיבות כגון: שלב המחלה, היסטוריה טיפולית ועוד. בהתאם למסמכים רפואיים שלכם נוכל להבין אם יש צורך בביצוע בדיקה להתאמת הטיפול או שהמצב הרפואי מצביע על כך שאין בכך צורך.

כן.
אנחנו מאמינים שכדי ליישם את תוצאות הבדיקה בצורה הטובה ביותר חשוב שגם אתם תכירו היטב את תוצאות הבדיקה ומשמעותן. לאחר קבלת התוצאות, נזמין אתכם לפגישת הסבר בה תקבלו את מלא המידע על מאפייני הגידול וכלל אפשרויות הטיפול התרופתי שנמצאו בבדיקה. במקביל נעביר את תוצאות הבדיקה לרופא/ה המטפל/ת שלכם, כדי שניתן יהיה ליישם אותן באסטרטגיית הטיפול מהר ככל שניתן.

למרות הערך הרב של הבדיקה עבור מטופלים רבים, האונקולוג עשוי שלא להפנות ביוזמתו לבדיקות שהן בתשלום פרטי או מחוץ למערכת הרפואה הציבורית, או משיקולים אחרים. במקרים רבים האונקולוג אינו מודע להחזרים מהביטוח וקופ"ח, הקיימים עבור המטופל.
לכן, במקרים רבים מטופלים המעוניינים לבדוק אופציות טיפוליות מתקדמות מעבר לסטנדרט, פונים אלינו ישירות ואנו דואגים לשלב את האונקולוג בתהליך. לאחר שנכיר את התיק הרפואי שלך ולאחר יעוץ מעמיק, אנו ניצור קשר עם האונקולוג ונקיים דיון מקצועי על ההתאמה והערך של הבדיקה עבורך.

הצלחה בטיפול תלויה בהרבה גורמים ביניהם מקור הגידול, שלב המחלה, היסטוריה טיפולית ועוד. לכן לכל מטופל צריך להגדיר את הצלחת הטיפול באופן מתאים החל מצמצום הגידול, ריפוי חלקי, שיפור באיכות החיים, הפיכת המחלה לכרונית, העלמות הגידול הראשוני, צמצום הגרורות והפחתת תופעות הלוואי הנובעות מהטיפול. 
לתאורי מקרה וסיפורי הצלחה של מטופלים לחצו: סיפורי מטופלים – אנשים עם תעצומות נפש

המטרה של הבדיקות הגנומיות להתאמת הטיפול היא לא רק לזהות את המאפיינים הביולוגיים בגידול, אלא גם לאתר טיפול תרופתי מתאים. כלומר, שלאותם מאפיינים ביולוגיים תיהיה משמעות טיפולית ( בשפה המקצועית –Actionability) לבדיקות שלנו אקשנביליטי גבוה מ- 90% . האחוזים גבוהים כל כך, הודות לטכנולוגיות המתקדמות איתן עובדות המעבדות, שמתעדכנות כל הזמן בהתאם לפיתוחים ומחקרים בתחום.

הבדיקה יכולה להתאים בכל סוגי הסרטן, אך אנו בוחנים כל מקרה לגופו. לפני שנבצע בדיקה נבין לעומק את מצבו הרפואי של המטופל, ונוודא שיש מקום לביצוע בדיקה. אנו פועלים בהתאם להמלצות ה- CMTP – המרכז האמריקאי לקביעת מדיניות שימוש בטכנולוגיות רפואיות:

 • מטופלים עם מחלה גרורתית – בכל סוגי הסרטן.
 • מטופלים שאינם מגיבים לפרוטוקול הטיפול הנוכחי.
 • מטופלים שמחלתם חזרה או התקדמה.
 • מטופלים עם גידול בעל סיכויי ריפוי נמוכים.
 • מטופלים הסובלים מתופעות לוואי קשות.
 • מטופלים עם גידול ממקור לא ידוע או גידול נדיר.
 • מטופלים המעוניינים בטיפול מתקדם מעבר לסטנדרט.

לא.
מרכז Cancer Hope לא משוייך לחברת תרופות כלשהי, והמחויבות שלנו נתונה אך ורק למטופלים שלנו. לא משנה איזו חברת תרופות מייצרת את התרופה, כל עוד היא מתאימה למאפיינים הגנומים של הגידול של המטופל, תקבלו עליה עדכון בדוח מפורט של תוצאות הבדיקה. 

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם

// **** do not modify without letting Ariel Brill know about it //make the hidden field value show the full url of page //make hidden field show referrer //add parameters //url.searchParams.get("YOUR-PARAMETER-HERE"); //make hidden field show utm_source //make hidden field show utm_term

יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

קיטרודה.jpg1
נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית – לבלב, שד, ריאות, מעי גס, קיבה ועוד

נגן וידאו

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה: "פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן
יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il