מהי בדיקת ביופסיה נוזלית?

ביופסיה נוזלית היא אחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום הסרטן, שמאפשרת לזהות בצורה מדוייקת את המוטציות הגנטיות בגידול של המטופל, להתאים לו טיפול תרופתי באופן אישי וכל זאת ללא צורך בביופסיה פולשנית. 

ביופסיה נוזלית – כל מה שצריך זה דגימת דם "חכמה".
אחות מוסמכת תגיע לבית המטופל, והתוצאות – תוך שבועיים!

לבדיקה מספר יתרונות שהופכים אותה לאחד הכלים החזקים והיעילים ביותר בדרך להתאמה אישית של הטיפול התרופתי, כאשר את חלק מהיתרונות אפשר למצוא רק בבדיקות של קנסר הופ לדוגמא- התאמה לאימונותרפיה וקיטרודה, מעקב אחר יעילות הטיפול וזיהוי מוקדם של חזרת המחלה.

ריצוף גנטי עמוק של גנים בעלי משמעות טיפולית, זו טכנולוגיה חדשנית שמטרתה לזהות מוטציות גנטיות ב-DNA של תאי הגידול הסרטני. אבל כדי לעזור למטופל, לא מספיק רק למצוא מוטציה גנטית, אלא צריך למצוא מוטציה כזו שכנגדה קיימת תרופה ביולוגית ממוקדת מטרה. 

לכן, כשעושים בדיקה גנומית לאיתור מוטציות בגידול הסרטני, חשוב לוודא שבמידה וימצאו מוטציות גנטיות, נדע גם לטפל בהן.

כמו כן, ב-DNA של תא סרטני יכולות להיות הרבה מוטציות. אפילו לאנשים בריאים יש תאים (בריאים) שעוברים תהליך של מוטציה. כלומר, יש המון סוגי מוטציות גנטיות, ולא לכולן יש טיפול תרופתי מתאים. לכן, צריך לחפש את המוטציות המיוחדות שעבורם, גם נדע לתת טיפול בהתאם. או במילים אחרות לחפש מוטציות בעלי משמעות טיפולית.

לצורך התאמה לטיפולים המתקדמים של אימונותרפיה וקיטרודה, יש לבדוק מדדים כגון MSI וחלבון PDL-1.

רק בבדיקות של Cancer Hope ניתו לבדוק PDL-1 באמצעות ביופסיה נוזלית, ולקבל תשובה לנוכחות של חלבון PDL-1 המהווה מדד להתאמת החולה לאימונתרפיה.

חולי סרטן המקבלים טיפול תרופתי, לרוב יעברו בדיקת הדמיה בתום תקופת הטיפולים. המטרה של בדיקת ההדמיה היא לקבוע מה הייתה ההשפעה של הטיפול התרופתי על הגידול. 

לעומת זאת, עם בדיקות הביופסיה הנוזלית של קנסר הופ, ניתן לבדוק את השפעת הטיפול לכל אורכו. כלומר, כבר במהלך תקופת הטיפול להבין את התועלת שלו ולשנות את אסטרטגיית הטיפול במידת הצורך. 

זה מתאפשר הודות ליכולת הבדיקה לאתר שברי DNA או תאי גידול חיים בזרם הדם, אפילו בכמויות מאוד קטנות, וגם הודות לעובדה שהביופסיה הנוזלית היא קלה לביצוע ולא חודרנית. 

חזרת מחלה בגידולים סרטניים היא תופעה שכיחה, והאפשרות לזהות חזרת מחלה בשלב מוקדם ככל שניתן היא המפתח לטיפול יעיל ולעצירת התפתחות המחלה.

בבדיקת דם המאתרת שברי DNA או תאי גידול חיים CTC, ניתן לזהות חזרת מחלה מוקדם יותר מכל טכנולוגיות ההדמיה השונות (דוגמת -PET CT  או MRI) שמזהות חזרת מחלה רק לאחר שהתפתח גידול מוצק בגודל מינימלי.
באמצעות בדיקת דם ניתן  להקדים תרופה למכה ולעצור את התעוררות המחלה בשלב המוקדם ביותר.

חולים שקיבלו טיפול בעבר וחוששים מחזרת מחלה יכולים להעזר בביופסיה הנוזלית של קנסר הופ. 
בדיקת ביופסיה נוזלית ניתן לעשות לעיתים תכופות, היא לא פולשנית ולא מצריכה אשפוז, ממש כמו דגימת דם פשוטה שכולנו עושים בקופת החולים.

המעקב התדיר מאפשר לדעת אם יש תהליך של חזרת מחלה, לעיתים גם כשמדובר כבר בימים הראשונים של חזרתה. הזיהוי המוקדם מאפשר להתחיל טיפול מהיר, ויעיל לפני התקדמות המחלה ומונע אובדן זמן יקר.

גידולים סרטניים מטבעם משתנים לעיתים תכופות, ומשנים מהר מאוד את המאפיינים הביולוגיים שלהם. כך ניתן לפגוש במקרים בהם חולי סרטן יקבלו תרופה שתהיה יעילה עבורם לתקופה ולאחריה כבר לא, הסיבה לכך היא שישנם חולים שמפתחים עמידות לתרופה ותוך זמן קצר נראה הפסקת השפעה של הטיפול על הגידול. במצבים הללו יש צורך לשנות את הטיפול שהחולה מקבל.

ביופסיה נוזלית, מספקת תמונה עדכנית של הגידול, כלומר היא מראה את מצב הגידול ברגע לקיחת הדגימה. כך, גם חולים שנמצאים אחרי טיפול תרופתי ממושך, יכולים לדעת אם נוצרה עמידות לטיפול מסויים והאם יש התאמה לטיפולים נוספים (חלבוןPDL-1 קביעת התאמה לאימונותרפיה).

מכיוון שביופסיה נוזלית היא בדיקת דם פשוטה שלא מערבת הליך כירורגי, קלה לביצוע ולא מצריכה אישפוז, ניתן לבצע אותה לעיתים תכופות ולקבל את התשובות תוך כשבוע כדי שיהיה מעקב רציף אחר התפתחות הגידול ולאתר מראש טיפול יעיל כנגדו. הפשטות שהבדיקה נעשית מקלה על החולים שגם ככה עלולים להימצא במצב פיזי ונפשי לא פשוט.

ביופסיה נוזלית, מספקת תמונה עדכנית של הגידול. כלומר, היא מראה לנו את מצב הגידול ברגע לקיחת הדגימה. כך, גם חולים שהם אחרי טיפול תרופתי ממושך, יכולים לדעת אם תאי הסרטן שלהם השתנו, ואם הם עמידים לטיפול מסויים או לא. 

 

באמצעות בדיקה מוקדמת במעבדה, ניתן לזהות מראש אלו תרופות, ביולוגיות או אימונותרפיה הן בעלות השפעה מקסימלית על תאי הגידול האישיים, וכך להשיג טיפול מדוייק ויעיל יותר. פחות כימותרפיה, פחות תופעות לוואי, מבלי לבזבז זמן יקר.
ביופסיה נוזלית

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם:

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

ביופסיה נוזלית - תחליף לביופסיה

כאשר יש גידול סרטני, שברי DNA מהגידול (CtDNA) מגיעים לזרם הדם. אותם שברים מכילים חומר גנטי הזהה לזה של הגידול הסרטני. כלומר, אותם מאפיינים ביולוגים וגנטיים המצויים בתאי הסרטן, מצויים גם בשברי ה-DNA שעברו לזרם הדם.

וכאן נכנסת לתמונה הביופסיה הנוזלית: ביופסיה נוזלית היא מעין דגימת דם חכמה, ובדיוק כמו שבקופת חולים אוספים את דגימת הדם למבחנה, כך גם בביופסיה נוזלית. רק שבמקרה של ביופסיה נוזלית, לתוך המבחנה נאספים לא רק תאים וחומרים אחרים מזרם הדם, אלא גם אותם שברי DNA מהגידול.

כשהביופסיה הנוזלית מגיעה למעבדה, שברי ה-DNA מופרדים מיתר החומרים בדם ועוברים תהליך של ריצוף גנטי לאיתור מוטציות גנטיות. בגלל ששברי ה-DNA מכילים את אותו החומר הגנטי כמו זה של הגידול הסרטני, מוטציות גנטיות שימצאו בבדיקה יהיו קיימות גם בגידול הסרטני עצמו. לכן זיהוי המוטציות הגנטיות זה החלק המורכב והחשוב ביותר בתהליך. הוא זה שמאפשר לנו להבין אילו תרופות יהיו היעילות ביותר עבור החולה באופן אישי.

היחידה שגם בודקת התאמה לאימונותרפיה וקיטרודה

כדי לדעת אם לחולה סרטן יהיה יעיל לקבל תרופה מסוג אימונותרפיה דוגמת קיטרודה, אופדיבו או יירבוי, ניתן לבדוק מספר מדדים. אך המדד המוכר ביותר הוא: נוכחות חלבון PDL1. הבעיה היא, שרוב בדיקות הביופסיה הנוזלית לא יכולות לבדוק נוכחות חלבון, כי כדי לבדוק את הנוכחות של החלבון חייבים לבדוק גם ברמת ה-RNA ולא רק על שברי DNA. 

כדי לפתור את הבעיתיות הזו, אנו מקפידים שהבדיקות שלנו יהיו מקיפות, ויכללו בדיקות ברמת ה-RNA כדי לתת מענה מקיף להתאמה לאימונותרפיה.

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מתי לעשות ביופסיה נוזלית?

הביופסיה הנוזלית נותנת מענה למקרים הבאים:

הביופסיה הנוזלית זמינה ונגישה מאוד – ממש כמו בדיקת דם פשוטה – ולכן מאפשרת מעקב תדיר ולאורך זמן. בבדיקה נעשה ריצוף של חלקי ה- DNA המצויים בזרם של החולה, לזיהוי המוטציות הגנטיות בגידול. בהתאם למוטציות שימצאו בבדיקה, ניתן לקבוע אילו טיפולים תרופתיים יהיו יעילים עבור החולה באופן אישי.

"כל מה שצריך זה בדיקת דם חכמה - כדי לעצור את התעוררת המחלה בשלב מוקדם יותר"

מטופלים מספרים - בדיקת ביופסיה נוזלית

ביופסיה נוזלית - טיפול תרופתי מותאם אישית ללא הצורך בביופסיה

הבדיקה תבוצע במעבדה בארה"ב מאושרת CAP ו-CLIA, תוי התקן הנדרשים ע"י ה-FDA, המעבדה בעלת ניסיון מקצועי רב ומומחים בעלי שם עולמי בתחום האונקולוגיה, וכן זכתה במענקים והכרה מגופי הממשל האמריקאי.

קבלת תוצאות תוך כשבוע מהגעת הדגימה למעבדה.

בדיקה מקיפה ביותר הבוחנת כ-3,000 שינויים גנומיים בגידול, ומשלבת ריצוף גנטי עמוק לאיתור מוטציות ב-DNA וב-RNA של תאי הגידול.

בדיקת המדדים MSI ו-PDL-1 לבחינת התאמה לטיפולי אימונותרפיה.

נבדקים כל הגנים, על פי ההנחיות המוסמכות של ה- NCCN Guidelines האמריקאי, כולל: Amplifications, SNVs, Insertions, Deletions, Translocations.

בדיקה פרקטית המתמקדת בגנים בעלי משמעות להחלטות טיפוליות, בהתאם לסוג הגידול ותרופות מאושרות FDA.

בדיקה על דגימת דם מספקת תמונה עדכנית ובזמן אמיתי על כל אוכלוסיות תאי הגידול, כולל מוטציות חדשות שהתפתחו במהלך הטיפולים.

להפקת מקסימום ממצאים בעלי משמעות, באמצעות דגימת דם בנפח של מבחנה בודדת (יכולת הפקת ctDNA מהדגימה גבוהה פי 100 בהשוואה לבדיקות סטדנדרטיות).

איתור בזרם הדם שברי דנ"א (ctDNA) לצורך מעקב אחר יעילות הטיפול או איתור מוקדם של חזרת מחלה.

ניתן לבצע בדיקת מוטציות בודדות, כגון NRAS, KRAS, MSI, NTRK, PDL-1, ALK , ROS1 .

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

קיטרודה.jpg1
נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית – לבלב, שד, ריאות, מעי גס, קיבה ועוד

נגן וידאו

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה: "פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי

בדיקות מומלצות עבורך:

אימונותרפיה מתאימה רק לשליש מחולי הסרטן

בדיקת רגישות: שאלות ותשובות

בדיקת רגישות – שאלות ותשובות למה לבצע בדיקה להתאמת הטיפול בסרטן? בדיקה להתאמת הטיפול היא כלי להשגת הטיפול התרופתי היעיל

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.