אונקולוגיה מותאמת אישית
בדיקת אפיקאפ - סרטן ממקור לא ידוע

בדיקת CUP – בדיקה חדשנית לזיהוי מקור הגידול של סרטן ממקור לא ידוע

עם התואר המפוקפק – הגידול הסרטני החמישי הכי נפוץ בקרב נשים והשמיני הכי נפוץ בקרב גברים, גידול ממקור לא ידוע הוא אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר לטיפול. הסיבה לכך היא די ברורה, הרי קשה לקבוע איזה טיפול לתת כאשר מאפייני הגידול של החולה אינם ברורים. בדיקה מולקולארית לאיתור מקור הגידול מזהה ביותר מ-90% מהחולים היכן התפתח הגידול הראשוני, ובכך מסייעת למנוע טיפולים המתבססים רק על תהליכי ניסוי וטעיה, ולבחור טיפול ביולוגי ממוקד מטרה במקום. 

גידול ממקור לא ידוע מתרחש ב-10% ממקרי הסרטן הגרורתי, ומוגדר כך כאשר מחלה מתגלה בשלב הגרורתי ולא ניתן לקבוע את מקורן של הגרורות. זיהוי מקור הגידול הוא המפתח לאיתור טיפול מותאם אישית – החשוב במיוחד בחולים שהגידול שלהם מבטא מאפיינים ספציפיים הניתנים לטיפול. בדיקה מולקולארית לאיתור מקור הגידול מזהה ביותר מ-90% מהחולים היכן התפתח הגידול הראשוני, ובכך ניתן למנוע טיפולים המתבססים רק על תהליכי ניסוי וטעיה. מעבר לכך, 80% מאותם חולים יכולים להתאים לטיפולים ביולוגים מתקדמים וממוקדי מטרה, כל מה שצריך לעשות הוא לזהות את מקור הגידול ואת המאפיינים הביולוגים הייחודים שלו. 

שמן קנאביס בסרטן
שיטות אבחון סטנדרטיות, מצליחות לזהות רק 30% מהגידולים ממקור לא ידוע (CUP). למרות שאכן קיימות טכניקות מעבדתיות המשפרות במעט את אחוזי ההצלחה, אך הן מבוססות על בדיקות RNA

לזהות את החתימה הייחודית של הגידול שלך

חוקרים במעבדת Ferrer, בראשם פרופ' מנואל אסטלר, גילו כי לכל גידול סרטני יש "חתימה ייחודית". החתימה נמצאת על החומר הגנטי של תאי הגידול (DNA) ובעזרתה ניתן לזהות את האיבר בו התפתחה המחלה.

מהי אותה חתימה?

ה-DNA של תאי הסרטן, עובר תהליכי מתילציה, שמצד אחד הופכים את תאי הסרטן למסוכנים יותר, אך מן הצד הם אלו שעוזרים לנו לזהות את איבר המקור בו החל הגידול. כדי להבין מהי מתילציה, צריך לחזור לשלב הראשון בהתפתחות שלנו – החיבור של ביצית עם זרע. כשהזרע והביצית מתחברים, החומר הגנטי מהזכר, מתחבר לזה של הנקבה וכך נוצר לו תא חדש עם DNA ייחודי. בשלב הבא, התא הזה יתחלק וישתכפל למליארדי תאים חדשים עם מאפיינים ותפקידים שונים שיחד מרכיבים את גופנו. חלק מהתאים יהפכו להיות תאי מערכת העיכול למשל, או תאי עצם, עיניים, מוח וכו'. המשותף לכל אותם תאים, הוא שה-DNA שלהם זהה לחלוטין. אין הבדל בין ה-DNA בתא מערכת עיכול של אדם, לבין ה-DNA שיש לאותו אדם בתא עצם או כל תא אחר בגופו. אז איך בכל זאת תאים עם DNA זהה מקבלים תפקיד שונה לחלוטין? כאן נכנסת לתמונה המתילציה. 

אזורים ב-DNA מרכיבים גנים, הגנים הם מעין "מתכון" ליצירת חלבונים עם תפקודים שונים. מתילציה היא תהליך בו מולקולה מתחברת לאזורים ב-DNA, חיבור שגורם לשיתוק של גנים ספציפיים וכך מונעת יצירה של חלבונים ספציפיים. כלומר, המתילציה יכולה לקבוע באילו "מתכונים" לא יעשה שימוש, ובאילו כן יעשה שימוש. זו הדרך של הגוף שלנו, לוודא שתאים עם DNA זהה לחלוטין, יקבלו תפקידים ומאפיינים שונים לחלוטין.
בהתאם למאפייני המתיליציה של התא, נוכל לקבוע את מקור הגידול.

להשתמש בחתימה הייחודית של הגידול

כאמור, לכל סוג תא יכולה להיות חתימה על ה-DNA – מתילציה – השונה מזו של סוג תא אחר. בבדיקת זיהוי מקור הגידול, משתמשים בדגימת DNA ובטכנולגיה מתקדמת מזהים את המתילציה וקובעים את מקור הגידול. בגלל שמתילציה בתא מערכת עיכול למשל שונה מזו של תא לבלב, מוח או כל איבר אחר, זיהוי שלה מאפשר לנו לזהות היכן התחיל הגידול. בצורה הזו, ניתן להבחין בין גרורות לבין גידול ראשוני – הגרורות נושאות את אותן המתילציות כמו גידול המקור ממנו הן התפתחו.

גידול ממקור לא ידוע CUP
בדיקת CUP לעומת זאת, משתמשת בדגימת DNA. מולקולה יציבה מאוד שניתן לשלוח אותה ישירות מבית-החולים בו נעשתה הביופסיה בצורה מהירה ופשוטה

בדיקת CUP לזיהוי מקור הגידול - על קצה המזלג

שיטות אבחון סטנדרטיות, מצליחות לזהות רק 30% מהגידולים ממקור לא ידוע (CUP). למרות שאכן קיימות טכניקות מעבדתיות המשפרות במעט את אחוזי ההצלחה, אך הן מבוססות על בדיקות RNA. ה-RNA היא מולקולה מאוד רגישה להשפעות סביבתיות,ועד שדגימת RNA מגיעה  למעבדה, ה-RNA  עלול להיהרס לגמרי ולא ניתן יהיה להשתמש בו לצורך הבדיקה. 

בדיקת אפיקאפ לעומת זאת, משתמשת בדגימת DNA. מולקולה יציבה מאוד שניתן לשלוח אותה ישירות מבית-החולים בו נעשתה הביופסיה בצורה מהירה ופשוטה. בנוסף, תוצאות הבדיקה יכולות להיות מסופקות תוך שבוע ימים בלבד. מה שמאוד יעיל במקרים בהם יש צורך להתחיל טיפול אך עדיין אין אבחנה מדוייקת. הבדיקה מצליחה לזהות בלמעלה מ-90% מהמקרים את מקור הגידול, ובכך מסייעת למספר רב של חולים לקבל טיפול יעיל יותר עם תוצאות טובות. 

סרטן ממקור לא ידוע
גם תאים סרטניים עוברים תהליך של מתילציה. הבעיה היא שהמתילציה שהם עוברים גורמת להשתקה של גנים חשובים לבקרת התא

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן