רפואה מותאמת אישית בסרטן​
Doctor,With,Mammography

סרטן שד גרורתי: תוחלת חיים ומדריך למטופלת ולמשפחתה

אבחנה של סרטן שד, ובפרט אבחנה של סרטן שד גרורתי, הינה מצב מורכב שלעיתים קרובות מתאפיין בחוסר וודאות רב. לצד ניהול המחלה וגיוס המשאבים הדרושים לשם כך, באופן טבעי עולות שאלות שעשויות להגביר את תחושת חוסר הוודאות האופיינית למחלה זו.

מה משפיע על תוחלת החיים בסרטן שד גרורתי?

חשוב להבין שהפרוגנוזה של כל מטופלת ומטופל מושפעת משילוב ייחודי של מגוון מרכיבים: משך הזמן שבו המחלה הייתה בנסיגה, מספר ומיקום הגרורות, הגנטיקה של הגידול ועוד. בעוד חלק מהפרמטרים הללו בלתי ניתנים לשינוי, בזכות חדשנות ביו-רפואית ופריצות דרך מחקריות שהתרחשו בעשרים השנים האחרונות, כיום ניתן להתאים את הטיפול באופן מיטבי ומותאם אישית ובכך להאריך משמעותית את תוחלת החיים הצפויה עבור המטופלות והמטופלים. כיוון שקצב התפשטות המחלה ומידת התגובה לטיפולים משתנה בין חולה לחולה, הסיכוי להאריך ימים ולשמור על איכות חיים טובה עשוי להשתנות אף הוא, כתלות בתגובה לטיפול ובסוג הגידול.  קווי הטיפול המרובים והאפשרות להתאים בין הטיפול לסוג הגידול הובילו לשינוי ניכר בניהול המחלה, וכיום ניתן לחיות במשך שנים ובאיכות חיים טובה לצד סרטן שד גרורתי.

האם יש טיפול מאריך חיים לסרטן שד גרורתי?

טיפול נכון בסרטן שד גרורתי יכול להאריך חיים ולשפר את איכות החיים לצד המחלה. בעת בחירת הטיפול בסרטן השד נלקחים בחשבון פרמטרים רבים, וההחלטה מושפעת מהעדפותיהם המקצועיות של הצוות הרפואי ומההעדפות האישיות של החולה. 

מקובל לקחת בחשבון את מיקום הגרורות ומידת חדירתן לאיברים, קצב התפשטות הגידול, ההיסטוריה הרפואית של החולה ונסיונות הטיפול בעבר.

בנוסף, משקל מיוחד ניתן לגנטיקה הייחודית של הגידול, וכיום ידוע שמדובר באחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בעת בחירת הטיפול בהקשר של שיפור הפרוגנוזה והארכת תוחלת החיים בסרטן שד גרורתי. 

אולי אתן בכלל לא חייבות כימותרפיה? תחסכו לעצמם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

אולי אתן בכלל לא חייבות כימותרפיה? תחסכו לעצמם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה – פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית

איזה טיפולים מאריכים חיים בסרטן שד גרורתי?

כאמור, בחירת הטיפול מושפעת בצורה רבה מהאיפיון הגנטי של הגידול. להלן קווי טיפול מקובלים שהוכחו כמשפרים את הפרוגנוזה בסרטן שד גרורתי:

  • Hormone receptor positive + HER2 positive – גידול המבטא רצפטורים לאסטרוגן (ER+) או לרצפטורים לפרוגסטרון (PR+) ומבטא גם רצפטורים ל-HER2. גידולים מסוג זה לרוב מגיבים טוב לכימותרפיה, לטיפול ביולוגי ולטיפול הורמונלי.
  • Hormone receptor negative + HER2 positive – גידול שאינו מבטא רצפטורים לאסטרוגן (ER-) או רצפטורים לפרוגסטרון (-PR), אך מבטא רצפטורים ל-HER2. במרבית המקרים, הקו הטיפולי הראשון הוא שילוב של טיפול ביולוגי מוכוון מטרה וכימותרפיה.
  • Hormone receptor positive + HER2 negative – גידול שמבטא רצפטורים לאסטרוגן (+ER) או לפרוגסטרון (+PR) ואינו מבטא רצפטורים ל-2HER. טיפול הורמונלי הוכח כיעיל בגידולים מסוג זה, ועקב מיעוט תופעות הלוואי ביחס לכימותרפיה, לרוב מעדיפים להתחיל בטיפול הורמונלי כקו ראשון לסרטן שד גרורתי מסוג זה. כימותרפיה היא הטיפול המועדף במידה והגידול מתקדם במהירות, סימפטומטי או גרם לאי ספיקה באיבר חיוני.
  • Hormone receptor negative + HER2 negative – גידול שאינו מבטא רצפטורים ל-ER, ל-PR או ל-HER2, נקרא גם טריפל נגטיב. לרוב מדובר בגידול אגרסיבי, ומומלץ להתחיל טיפול כימותרפי, בשילוב או שלא בשילוב עם אימונותרפיה.
Healthcare,,Medicine,And,Breast,Cancer,Concept
בחירת הטיפול מושפעת בצורה רבה מהאיפיון הגנטי של הגידול

אתן מוזמנות לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכן⇐⇐

אתן מוזמנות לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכן⇐⇐

האם סרטן שד גרורתי הוא מחלה כרונית?

טיפול מוצלח בסרטן שד גרורתי יכול לעכב צמיחה והתפשטות של גרורות ולהאריך את תוחלת החיים מסרטן השד בצורה משמעותית. במובן זה, כיוון שמדובר בטיפול ממושך שמטרתו היא אינה לרפא אלא להאריך את תוחלת החיים, סרטן שד גרורתי דומה למחלה כרונית.

לסיכום

בהקשר של סרטן שד גרורתי, תוחלת החיים השתפרה משמעותית בשנים האחרונות בזכות טיפולים רפואיים המאפשרים שליטה טובה יחסית על התקדמות המחלה לפרקי זמן ארוכים יותר מבעבר, תוך הקפדה על שמירת איכות החיים.  אף על פי שברוב המקרים לא ניתן לרפא את המחלה לחלוטין, האפשרות לאפיין גנטית את הגידול ולהוסיף פרמטרים אלו לסל השיקולים בעת בחירת הטיפול, קריטית בעת ההחלטה על הטיפול המתאים עבור כל חולה וחולה. 

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן – אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם

// **** do not modify without letting Ariel Brill know about it //make the hidden field value show the full url of page //make hidden field show referrer //add parameters //url.searchParams.get("YOUR-PARAMETER-HERE"); //make hidden field show utm_source //make hidden field show utm_term

יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד/מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירי פרטים ונדאג לחזור אליך בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך! חשוב לנו לשמוע אותך!

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה?!
לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם