אונקולוגיה מותאמת אישית
imageedit_14_6555779561

4 חידושים גדולים בטיפול בסרטן ריאות גרורתי

החודש התקיים הכנס הגדול בעולם לרפואה אונקולוגית, אותו מארגנת באופן מסורתי החברה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית (ASCO). הכנס משמש באופן מסורתי לחשיפת תוצאות טיפולים חדשניות ומהפכניות. השנה הושם דגש מיוחד על חידושים טיפוליים בסרטן ריאה גרורתי. הכירו 4 תוצאות חדשות בנוגע לסרטן ריאות גרורתי שנחשפו בכנס.

אירוע השיא השנתי של החברה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית, שהתקיים בתחילת חודש יוני בשיקגו שבארה"ב לא אכזב: בכנס, בו השתתפו אלפי רופאים וחוקרים מרחבי העולם, בהם גם נציגים ישראלים רבים, פרסמו רופאים וחברות מסחריות את הצלחותיהם המרכזיות באבחון ובטיפול בסרטן בשנת 2018.

התוצאות שהוצגו בכנס ממשיכות לחזק את מקומן של האימונותרפיות כטיפולים יעילים לסרטן ריאות גרורתי, במיוחד עבור חולים שעברו בדיקות התאמה לטיפולים אלה.
ארבעה מהמחקרים משכו תשומת לב מיוחדת עקב יכולתם להביא לשינוי משמעותי בקווי הטיפול המקובלים בחולי סרטן ריאה גרורתי.

ריכזנו עבורכם את עיקר המידע בנוגע למחקרים חדשניים אלה.

קיטרודה בשילוב כימותרפיה יעילה יותר מכימותרפיה לבדה לכל רמת ביטוי של PD-L1 בסרטן ריאה מסוג NSCLC של תאי קשקש

מה יכולה להיות משמעות המחקר? המחקר יכול להאיץ טיפול משולב בקיטרודה (הידועה גם כפמברוליזומאב/Pembrolizumab/Keytruda) ובכימותרפיה. טיפול משולב בקיטרודה ובכימותרפיה הראה במחקר זה עיכוב של סרטן ריאות גרורתי בלי קשר לרמות הביטוי של PD-L1 בגידול.

מי השתתף במחקר? במחקר השתתפו 559 חולים עם סרטן ריאות גרורתי מסוג תאים לא קטנים קשקשיים שלא קיבלו כימותרפיה בעבר.

כיצד התבצע המחקר? חלק מהחולים קיבלו כימותרפיה וחלק מהחולים קיבלו כימותרפיה וקיטרודה.

מה מצאו במחקר? החוקרים מצאו שחולים שטופלו בטיפול משולב של כימותרפיה וקיטרודה הראו תגובה טובה יותר לטיפול, הישרדות כללית טובה יותר וזמן רב יותר שבו המחלה לא התקדמה. סך הכל, חולים שטופלו בטיפול המשולב שרדו 15.9 חודשים בממוצע לעומת חולים שטופלו רק בכימותרפיה ושרדו 11.3 חודשים בממוצע. תוצאות דומות נצפו בכל החולים, ללא קשר משמעותי לרמת ה-PD-L1 בגידול.

מה הלאה? סביר שימשיכו לבצע מחקרים דומים עד לקבלת החלטה להמליץ על טיפול משולב לכל החולים, בלי קשר לביטוי PD-L1.

איך אני יכול להפנות את הרופא שלי לתוצאות המחקר? שם המחקר הוא: KEYNOTE-407

אימונותרפיה + כימותרפיה
טיפול משולב בקיטרודה ובכימותרפיה הראה במחקר זה עיכוב של סרטן ריאות גרורתי בלי קשר לרמות הביטוי של PD-L1 בגידול.

קיטרודה ממשיכה להראות עליונות על כימותרפיה בסרטן ריאות גרורתי עם ביטוי PD-L1 גבוה מ-50%

מה יכולה להיות משמעות המחקר? המחקר יכול לחזק את מעמד הקיטרודה (הידועה גם כפמברוליזומאב/Pembrolizumab/Keytruda) כתרופת קו ראשון לסרטן ריאה מתקדם או גרורתי מסוג תאים לא קטנים- NSCLC.

מי השתתף במחקר? במחקר השתתפו 1,274 חולים מכל רחבי העולם. לכל החולים היה סרטן ריאה גרורתי או מתקדם ורמת ביטוי PD-L1 שווה או גדולה מ-1%. לכל החולים לא הייתה מוטציית EGFR או ALK.

כיצד התבצע המחקר? חולים קיבלו עד 35 סבבי טיפול כימותרפיים או 6 סבבי טיפול בקיטרודה.

מה מצאו במחקר? החוקרים עקבו אחרי החולים כ-13 חודשים לאחר תחילת הטיפול. הישרדות החולים הייתה טובה יותר בקרב החולים שקיבלו קיטרודה לעומת חולים שקיבלו כימותרפיה. עם זאת, יעילות זו הייתה משמעותית במיוחד בחולים שביטוי ה-PD-L1 שלהם היה גבוה מ-50%.

איך אני יכול להפנות את הרופא שלי לתוצאות המחקר? שם המחקר הוא: KEYNOTE-042

טיפול בקיטרודה ב2018
המחקר יכול לחזק את מעמד הקיטרודה כתרופת קו ראשון לסרטן ריאה מתקדם או גרורתי מסוג תאים לא קטנים- NSCLC.

טיפול משולב באופדיבו ובכימותרפיה יעיל לעומת טיפול בכימותרפיה לבדה בחולי סרטן ריאה גרורתי מסוג NSCLC. יעילות הטיפול המשולב גבוהה במיוחד בחולים עם מוטציות רבות

מה יכולה להיות משמעות המחקר? המחקר יכול להגביר את חשיבות הבדיקה לנטל המוטציות בגידולי סרטן ריאה גרורתי. כמו כן, המחקר יכול לקדם את השימוש בטיפול משולב בכימותרפיה ובאופדיבו (הידועה גם כניבולומאב/Nivolumab/Opdivo) כקו ראשון בסרטן ריאה גרורתי מסוג תאים לא קטנים- NSCLC.

מי השתתף במחקר? במחקר השתתפו 365 חולים עם ביטוי PD-L1 שנמוך מ-1%.

כיצד התבצע המחקר? חלק מהחולים קיבלו טיפול כימותרפי וחלק מהחולים קיבלו טיפול משולב בכימותרפיה ובאופדיבו.

מה מצאו במחקר? החוקרים מצאו ש-36.7% מהחולים שקיבלו טיפול משולב באופדיבו ובכימותרפיה הגיבו לטיפול לעומת 23.1% שהגיבו לטיפול בכימותרפיה בלבד. משך הזמן שבו המחלה הפסיקה להתקדם מאז תחילת הטיפול עמד על 5.6 חודשים בטיפול המשולב לעומת 4.7 חודשים בטיפול הכימותרפי. כמו כן, החוקרים מצאו שחולים שלהם עומס מוטציות רב (גדול מ-10 TMB) וסרטן מסוג שאינו קשקשי יוכלו להפיק תועלת גדולה יותר מהטיפול.

איך אני יכול להפנות את הרופא שלי לתוצאות המחקר? שם המחקר הוא: CheckMate 227

אפשרויות טיפול מתקדמות קיימות בטיפול בסרטן המעי הגס ובסרטן המעי הדק.
טיפול משולב באופדיבו ובכימותרפיה: החוקרים מצאו ש-36.7% מהחולים שקיבלו טיפול משולב באופדיבו ובכימותרפיה הגיבו לטיפול לעומת 23.1% שהגיבו לטיפול בכימותרפיה בלבד

טיפול משולב בטסנטריק ובכימותרפיה יעיל יותר מטיפול בכימותרפיה לבדה בחולי סרטן ריאה גרורתי מסוג NSCLC עם תאים קשקשיים

מה יכולה להיות משמעות המחקר? המחקר יכול לסייע לקידום הטמעת טיפול משולב בטסנטריק (הידועה גם כאטזוליזומאב/Atezolizumab/Tecentriq) ובכימותרפיה, במיוחד בחולי סרטן ריאות גרורתי מסוג תאים לא קטנים- NSCLC עם ביטוי PD-L1 גבוה.

מי השתתף במחקר? במחקר השתתפו 1,021 חולי סרטן ריאות גרורתי מסוג תאים לא קטנים קשקשיים שלא קיבלו כימותרפיה בעבר.

כיצד התבצע המחקר? חלק מהחולים קיבלו טיפול בכימותרפיה וחלק מהחולים קיבלו טיפול משולב בכימותרפיה ובטסנטריק.

מה מצאו במחקר? החוקרים מצאו שטיפול משולב בכימותרפיה ובטסנטריק האריך את משך הזמן שהמחלה לא התקדמה לעומת טיפול בכימותרפיה לבדה (6.3 חודשים לעומת 5.3 חודשים). שיעורי התגובה לטיפול היו גבוהים יותר בקבוצת הטיפול המשולב (49%) לעומת בקבוצת הטיפול הכימותרפי לבדו (41%).
הבדלים גדולים יותר נצפו בחולים שביטוי החלבון PD-L1 אצלם הוא גבוה. חולים אלה השיגו כ-60% תגובה לטיפול ו-10 חודשים של זמן ללא התקדמות מחלה.

איך אני יכול להפנות את הרופא שלי לתוצאות המחקר? שם המחקר הוא: Impower131

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן