רפואה מותאמת אישית בסרטן​

מהי תוחלת החיים של סרטן שלב 4?

כ-40% מהאוכלוסייה יחלו בסרטן בשלב כלשהוא בחייהם. הסרטנים הנפוצים ביותר בסדר יורד הם סרטן השד, סרטן ריאות, סרטן הערמונית וסרטן המעי הגס, אך קיימים סוגי סרטנים רבים נוספים אשר נפוצים יותר או פחות.
בעת האבחנה, נהוג לדרג את חומרת המחלה מ1-4. סרטן שמאובחן בשלב 1 נחשב לסרטן בשלבים מוקדמים מאד, וסרטן שמגיע לשלב 4, או סרטן גרורתי, הוא סרטן בשלב מתקדם. בסרטן שלב 4, הגידול הסרטני הראשוני התפשט מאותו למקומות אחרים בגוף ושלח גרורות.
חלק מהחולים יאובחנו עם סרטן שלב 4 לאחרת קבלת אבחנה של סרטן בשלבים מוקדמים יותר בעבר, אך לעיתים מדובר באבחנה המבשרת על נוכחות המחלה לראשונה.

אבחנה של סרטן שלב 4

אבחנה של סרטן גרורתי (שלב 4) הינה מצב מורכב שלעיתים קרובות מתאפיין בתחושות קשות ובחוסר וודאות.

לצד ניהול המחלה וגיוס המשאבים הדרושים לצורך ההתמודדות עם הטיפולים והמורכבויות הנלוות, באופן טבעי יכולות לעלות שאלות שעשויות להגביר את תחושת חוסר הוודאות האופיינית למחלה זו.

בעוד חלק מהמטופלים יעדיפו לדעת כמה שפחות על מצבם ועל הצפי הרפואי (פרוגנוזה), אחרים יעשו כל שביכולתם בשביל לדעת כמה שיותר על המחלה ועל העתיד, גם כאשר מדובר במידע לא פשוט.

 

האם אפשר לחיות עם סרטן גרורתי?

ראשית, יש להבין שסרטן הינו שם כללי למספר רב של מחלות, אשר לכל אחד מהם מאפיינים שונים, המשפיעים על מהלך המחלה, על הפרוגנוזה (הצפי הרפואי) ועל הטיפול.

אף על פי שברוב המקרים לא ניתן לרפא סרטן גרורתי, עבור חלק מסוגי הסרטן בשלב 4 קיימים טיפולים שמאריכים את תוחלת החיים ומעכבים את הצמיחה וההתפשטות של הגרורות, ובכך מאפשרים שיפור איכות החיים לצד המחלה והארכתם.

 איך מטפלים בסרטן שלב 4?

במרבית המקרים, מטרת הטיפול בסרטן שלב 4 היא להאריך את תוחלת החיים במידת האפשר ולאפשר איכות חיים מקסימלית לצד המחלה. כיוון שכך, טיפול בסרטן גרורתי מתמקד לרוב במניעת התפשטות נוספת של הסרטן, הפחתה של תסמיני הגרורות וצמצום תופעות הלוואי הנלוות לטיפול.

אופן הטיפול בסרטן גרורתי נגזר מסוג הגידול הראשוני, מספר הגרורות, מיקומן ומידת הסמיכות האנטומית שלהן לכלי דם, הגנטיקה של הגידול, הרקע הרפואי של החולה ועוד.

בין אפשרויות הטיפול המקובלות, נהוג להציע למטופלים להצטרף למחקר קליני במידה ויש, טיפול פליאטיבי (טיפול תומך בתסמיני המחלה), ניתוח להוצאת הגרורה על מנת להקל על התסמינים, טיפול בקרינה, טיפול תרופתי סיסטמי כמו כימותרפיה וטיפול מותאם אישית בסרטן (נקרא גם טיפול מוכוון מטרה).

תפקידם של האונקולוג או האונקולוגית המטפלים הוא לסייע לחולה להבין מהי האופציה המתאימה ביותר עבורו, ולהוות כתובת לשאלות ולהתלבטויות סביב ניהול המחלה והטיפול בה.

לצד זאת, כיוון שמדובר במחלה מורכבת, לא אחת עולה הצורך לשקול טיפולים חליפיים לאחר מיצוי קווי הטיפול המקובלים.

בזכות התקדמות המחקר האונקולוגי והטכנולוגיה בעשורים האחרונים, כיום ניתן להתאים את הטיפול התרופתי למאפיינים המולקולריים והגנטיים הייחודים של הגידול. התאמת הטיפול באופן שכזה יכולה לשפר את סיכויי התגובה של המחלה לטיפול ולמנוע טיפולים שצפויים להיות בעלי יעילות פחותה ואת תופעות הלוואי של הטיפולים הללו.

לשם כך, נהוג לבצע בדיקה ייעודית על דגימה מהגידול ולבחון פרמטרים מולקולריים וגנטיים בתאי הגידול. תוצאות הבדיקות יכולות לאפשר טיפול ממוקד, יעיל ומותאם למאפייני הגידול של החולה – עם מינימום תופעות לוואי ומינימום טיפולים מיותרים.

אולי אתן בכלל לא חייבות כימותרפיה? תחסכו לעצמכן בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

תוצאות הבדיקה הראו שיש טיפול מתאים ויעיל כנגד הגידול,הייתה השפעה חד משמעית על תוצאות הטיפול.

מה משפיע על תוחלת החיים בסרטן שלב 4?

התשובה לשאלה מושפעת מגורמים רבים, ביניהם:

  • סוג הסרטן
  • מידת האגרסיביות שלו
  • גיל התפרצות המחלה
  • הרקע הרפואי של החולה
  • הטיפול בסרטן ובגרורות
  • מיקום הגרורות
  • ועוד.

בעוד חלק מהפרמטרים הללו לא ניתנים לשינוי, ההחלטה על אופן הטיפול יכולה להיות בעלת חשיבות מכרעת למהלך הצפוי של המחלה, ויכולה לסייע בהארכת תוחלת החיים של חולים בסרטן שלב 4 ובשמירה על איכות החיים.

 

תמיכה רגשית לחולי סרטן גרורתי

ההתמודדות עם סרטן שלב 4 הינה התמודדות מורכבת אשר לעיתים קרובות מלווה בטלטלה משמעותית. מומלץ להיעזר ולהיתמך במשפחה וחברים על מנת להיטיב עם הנפש במקביל לטיפול בגוף, וכדאי לזכור שבמידת הצורך קיימת אפשרות להיעזר גם בטיפול רגשי בליווי אנשי מקצוע.

אנו מעודדים כל מטופל או מטופלת אשר חשים צורך לקבל מענה רגשי לפנות לסיוע רגשי ולהתייעץ עם הצוות המטפל בנוגע לאפשרויות העומדות בפניהם לקבלת טיפול שכזה.

 

לסיכום

סרטן גרורתי הינו אבחנה מורכבת המצריכה ניהול מיטבי של המחלה על מנת להאריך את תוחלת החיים ולשמור על יכולת התפקוד ואיכות החיים בצורה הטובה ביותר.

בשנים האחרונות, בזכות מחקר מעמיק ומבטיח לטיפול בסרטן גרורתי, קיימות יותר אופציות טיפוליות היכולות להאריך חיים ולשפר את איכות חיי החולים בסרטן שלב 4. היצע הטיפולים והניסויים הקליניים מתרחב כל העת, ונחקרים כיווני טיפול חדשים המתבססים על התאמה מולקולרית בין הטיפול לגידול.

עבור מטופלים רבים, האפשרות לקבל טיפול מותאם אישית לסרטן הגרורתי הובילה לשינוי ניכר בניהול המחלה, והגדילה את הסיכוי להאריך חיים ולצמצם את תסמיני המחלה ואת פרופיל תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי.

התאמת הטיפול מתאפשרת באמצעות בדיקה גנטית פשוטה לרקמת הגידול, ויכולה לסייע בהתאמת טיפול מדוייק ויעיל מבלי לבזבז זמן יקר על ניסוי וטעייה.

 

אתן מוזמנות לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכן להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכן⇐⇐

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן – אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם

// **** do not modify without letting Ariel Brill know about it //make the hidden field value show the full url of page //make hidden field show referrer //add parameters //url.searchParams.get("YOUR-PARAMETER-HERE"); //make hidden field show utm_source //make hidden field show utm_term

יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד/מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירי פרטים ונדאג לחזור אליך בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך! חשוב לנו לשמוע אותך!

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה?!
לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם