אונקולוגיה מותאמת אישית

מהי תוחלת החיים של סרטן שלב 4?

כ-40% מהאוכלוסייה יחלו בסרטן בשלב כלשהוא בחייהם. הסרטנים הנפוצים ביותר בסדר יורד הם סרטן השד, סרטן ריאות, סרטן הערמונית וסרטן המעי הגס, אך קיימים סוגי סרטנים רבים נוספים אשר נפוצים יותר או פחות.
בעת האבחנה, נהוג לדרג את חומרת המחלה מ1-4. סרטן שמאובחן בשלב 1 נחשב לסרטן בשלבים מוקדמים מאד, וסרטן שמגיע לשלב 4, או סרטן גרורתי, הוא סרטן בשלב מתקדם. בסרטן שלב 4, הגידול הסרטני הראשוני התפשט מאותו למקומות אחרים בגוף ושלח גרורות.
חלק מהחולים יאובחנו עם סרטן שלב 4 לאחרת קבלת אבחנה של סרטן בשלבים מוקדמים יותר בעבר, אך לעיתים מדובר באבחנה המבשרת על נוכחות המחלה לראשונה.

אבחנה של סרטן שלב 4

אבחנה של סרטן גרורתי (שלב 4) הינה מצב מורכב שלעיתים קרובות מתאפיין בתחושות קשות ובחוסר וודאות.

לצד ניהול המחלה וגיוס המשאבים הדרושים לצורך ההתמודדות עם הטיפולים והמורכבויות הנלוות, באופן טבעי יכולות לעלות שאלות שעשויות להגביר את תחושת חוסר הוודאות האופיינית למחלה זו.

בעוד חלק מהמטופלים יעדיפו לדעת כמה שפחות על מצבם ועל הצפי הרפואי (פרוגנוזה), אחרים יעשו כל שביכולתם בשביל לדעת כמה שיותר על המחלה ועל העתיד, גם כאשר מדובר במידע לא פשוט.

 

האם אפשר לחיות עם סרטן גרורתי?

ראשית, יש להבין שסרטן הינו שם כללי למספר רב של מחלות, אשר לכל אחד מהם מאפיינים שונים, המשפיעים על מהלך המחלה, על הפרוגנוזה (הצפי הרפואי) ועל הטיפול.

אף על פי שברוב המקרים לא ניתן לרפא סרטן גרורתי, עבור חלק מסוגי הסרטן בשלב 4 קיימים טיפולים שמאריכים את תוחלת החיים ומעכבים את הצמיחה וההתפשטות של הגרורות, ובכך מאפשרים שיפור איכות החיים לצד המחלה והארכתם.

 איך מטפלים בסרטן שלב 4?

במרבית המקרים, מטרת הטיפול בסרטן שלב 4 היא להאריך את תוחלת החיים במידת האפשר ולאפשר איכות חיים מקסימלית לצד המחלה. כיוון שכך, טיפול בסרטן גרורתי מתמקד לרוב במניעת התפשטות נוספת של הסרטן, הפחתה של תסמיני הגרורות וצמצום תופעות הלוואי הנלוות לטיפול.

אופן הטיפול בסרטן גרורתי נגזר מסוג הגידול הראשוני, מספר הגרורות, מיקומן ומידת הסמיכות האנטומית שלהן לכלי דם, הגנטיקה של הגידול, הרקע הרפואי של החולה ועוד.

בין אפשרויות הטיפול המקובלות, נהוג להציע למטופלים להצטרף למחקר קליני במידה ויש, טיפול פליאטיבי (טיפול תומך בתסמיני המחלה), ניתוח להוצאת הגרורה על מנת להקל על התסמינים, טיפול בקרינה, טיפול תרופתי סיסטמי כמו כימותרפיה וטיפול מותאם אישית בסרטן (נקרא גם טיפול מוכוון מטרה).

תפקידם של האונקולוג או האונקולוגית המטפלים הוא לסייע לחולה להבין מהי האופציה המתאימה ביותר עבורו, ולהוות כתובת לשאלות ולהתלבטויות סביב ניהול המחלה והטיפול בה.

לצד זאת, כיוון שמדובר במחלה מורכבת, לא אחת עולה הצורך לשקול טיפולים חליפיים לאחר מיצוי קווי הטיפול המקובלים.

בזכות התקדמות המחקר האונקולוגי והטכנולוגיה בעשורים האחרונים, כיום ניתן להתאים את הטיפול התרופתי למאפיינים המולקולריים והגנטיים הייחודים של הגידול. התאמת הטיפול באופן שכזה יכולה לשפר את סיכויי התגובה של המחלה לטיפול ולמנוע טיפולים שצפויים להיות בעלי יעילות פחותה ואת תופעות הלוואי של הטיפולים הללו.

לשם כך, נהוג לבצע בדיקה ייעודית על דגימה מהגידול ולבחון פרמטרים מולקולריים וגנטיים בתאי הגידול. תוצאות הבדיקות יכולות לאפשר טיפול ממוקד, יעיל ומותאם למאפייני הגידול של החולה – עם מינימום תופעות לוואי ומינימום טיפולים מיותרים.

אולי אתן בכלל לא חייבות כימותרפיה? תחסכו לעצמכן בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

תוצאות הבדיקה הראו שיש טיפול מתאים ויעיל כנגד הגידול,הייתה השפעה חד משמעית על תוצאות הטיפול.

מה משפיע על תוחלת החיים בסרטן שלב 4?

התשובה לשאלה מושפעת מגורמים רבים, ביניהם:

  • סוג הסרטן
  • מידת האגרסיביות שלו
  • גיל התפרצות המחלה
  • הרקע הרפואי של החולה
  • הטיפול בסרטן ובגרורות
  • מיקום הגרורות
  • ועוד.

בעוד חלק מהפרמטרים הללו לא ניתנים לשינוי, ההחלטה על אופן הטיפול יכולה להיות בעלת חשיבות מכרעת למהלך הצפוי של המחלה, ויכולה לסייע בהארכת תוחלת החיים של חולים בסרטן שלב 4 ובשמירה על איכות החיים.

 

תמיכה רגשית לחולי סרטן גרורתי

ההתמודדות עם סרטן שלב 4 הינה התמודדות מורכבת אשר לעיתים קרובות מלווה בטלטלה משמעותית. מומלץ להיעזר ולהיתמך במשפחה וחברים על מנת להיטיב עם הנפש במקביל לטיפול בגוף, וכדאי לזכור שבמידת הצורך קיימת אפשרות להיעזר גם בטיפול רגשי בליווי אנשי מקצוע.

אנו מעודדים כל מטופל או מטופלת אשר חשים צורך לקבל מענה רגשי לפנות לסיוע רגשי ולהתייעץ עם הצוות המטפל בנוגע לאפשרויות העומדות בפניהם לקבלת טיפול שכזה.

 

לסיכום

סרטן גרורתי הינו אבחנה מורכבת המצריכה ניהול מיטבי של המחלה על מנת להאריך את תוחלת החיים ולשמור על יכולת התפקוד ואיכות החיים בצורה הטובה ביותר.

בשנים האחרונות, בזכות מחקר מעמיק ומבטיח לטיפול בסרטן גרורתי, קיימות יותר אופציות טיפוליות היכולות להאריך חיים ולשפר את איכות חיי החולים בסרטן שלב 4. היצע הטיפולים והניסויים הקליניים מתרחב כל העת, ונחקרים כיווני טיפול חדשים המתבססים על התאמה מולקולרית בין הטיפול לגידול.

עבור מטופלים רבים, האפשרות לקבל טיפול מותאם אישית לסרטן הגרורתי הובילה לשינוי ניכר בניהול המחלה, והגדילה את הסיכוי להאריך חיים ולצמצם את תסמיני המחלה ואת פרופיל תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי.

התאמת הטיפול מתאפשרת באמצעות בדיקה גנטית פשוטה לרקמת הגידול, ויכולה לסייע בהתאמת טיפול מדוייק ויעיל מבלי לבזבז זמן יקר על ניסוי וטעייה.

 

אתן מוזמנות לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכן להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכן⇐⇐

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן