קיטרודה ואימונותרפיה

מה זה אימונותרפיה?

אימונותרפיה היא דור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. במחקרים קליניים באימנותרפיה, חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.
הטיפול באימנותרפיה רשם השגים גם במצבי מחלה מתקדמים, תוך שיפור באיכות החיים ומיעוט תופעות לוואי. לכן, האימונותרפיה מספקת תקווה משמעותית לחולים, ונחשבת לפריצת דרך בטיפול בסרטן.

תוצאות טובות ב-15 סוגי גידולים

קיטרודה היא אחת התרופות המובילות בתחום האימונותרפיה, יחד עם תרופות נוספות בשם אופדיבו ויירבוי. במחקר שנערך על חולי סרטן שנמצאו מתאימים לטיפול בקיטרודה נצפו תוצאות מרשימות, כאשר 40% מהחולים הראו נסיגה משמעותית.

תוצאות המחקרים בתרופה, הובילו את ה-FDA לאשר בהליך מזורז, את השימוש בקיטרודה ב-15 סוגי גידולים:
סרטן שד (גרורתי, טריפל נגטיב), סרטן רחם, סרטן ריאה, סרטן הלבלב, סרקומה, סרטן הקיבה, סרטן המעי (גס, דק), סרטן הושט, סרטן הערמונית, ועוד.

Doctor,With,Mammography
במחקרים קליניים באימנותרפיה, חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים
סרקומה - טיפול מדוייק ויעיל לסרטן מסוג סרקומה
תוצאות טובות ב-15 סוגי גידולים

איך ניתן לבדוק האם קיטרודה יעילה עבורי?

למרות ההבטחה הגדולה, מחקרים מראים כי טיפול בקיטרודה ואימונותרפיה מתאים כיום רק לכ-30% מהחולים.
מטופלים רבים שואלים, עד כמה כדאי להתעקש על טיפול באימונותרפיה במימון הקופה או בתשלום פרטי? כיום, באמצעות בדיקות מתקדמות ניתן לבדוק מראש, עבור כל חולה את ההתאמה האישית לטיפול באימונותרפיה ובקיטרודה, ולבנות אסטרטגיית טיפול חכמה.

נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית

איך בודקים התאמה לאימונותרפיה?

קיימים מספר מדדים המאפשרים להעריך מראש התאמה אישית לאימונותרפיה.
באמצעות בדיקות מתקדמות ניתן לבדוק לכל חולה באופן אישי, האם הטיפול באימונותרפיה מתאים לו:

קטע מתוך תוצאות בדיקת התאמה של מטופל לאימונותרפיה

תוצאות הבדיקה מאפשרות לך לקבל החלטה מושכלת בנוגע לקבלת טיפול בקיטרודה ואימונתרפיה

קיטרודה ואופדיבו בסל התרופות

וועדת הסל אישרה שימוש בקיטרודה, תרופה אימונותרפית חדשנית, לגידולים סולידיים (מוצקים) מתקדמים. האישור לשימוש בתרופה יהיה רק למי שיש את המאפיינים הביולוגים המתאימים – המראים התאמה לטיפול בקיטרודה. המדד להתאמה לאימונותרפיה הוא MSI-H. עלות הטיפול בקיטרודה למטופל לשנה היא 150 אלף ש"ח. סוגי הסרטן שיכולים לקבל טיפול בקיטרודה לפי בדיקת התאמה הם:  סרטן ריאה, סרטן ושט, סרטן הלבלב, סרטן המעי הדק, סרטן שד גרורתי, סרטן רחם, סרטן בלוטת התריס, סרטן הערמונית וסרקומה (סרטן רקמות רכות).

אופדיבו  תרופה אימונותרפית אחרת, אושרה יחד עם קיטרודה לטיפול בסרטן בדרכי העיכול.

מה אומרים המחקרים?

המדד הראשון שנחקר והעיד על התאמה לטיפול בקיטרודה הוא PDL-1. במחקר קליני שנערך לאחרונה בו השתתפו מעל 1,000 חולי סרטן ריאות, נמצא כי חולים שבבדיקת התאמה מוקדמת ל- PDL1 נמצאו רגישים להשפעה של קיטרודה, השיגו שיפור של 50% בתוצאות הטיפול. כתוצאה מהצלחת הניסויים, בשנת 2016 נבחנה התרופה קיטרודה בכ- 160 מחקרים קליניים בעולם, עבור 30 סוגי סרטן שונים. במאי 2017 נערך מחקר על חולי סרטן שעברו בדיקת MSI ונמצא כי הגידול שלהם מאופיין ב-MSI-H (כלומר, MSI גבוה). המטופלים שהשתתפו במחקר קיבלו טיפול בקיטרודה, ותוצאות המחקר היו מרשימות – כ-40% מהחולים הראו נסיגה משמעותית במחלה. נוסף על כך, 78% מהחולים שהראו נסיגה, שמרו על סטטוס מחלה יציב במשך תקופה של חצי שנה ויותר. בעקבות המחקר הנ"ל ה-FDA האמריקאי אישר בפעם הראשונה שימוש בתרופה אונקולוגית – קיטרודה, שהקריטריון לקבלתה כלל אינו תלוי במקור הגידול. כלומר, כל מטופל בעל גידול סולידי (מוצק) יכול לקבל טיפול בקיטרודה – כל עוד הגידול שלו מאופייין ב-MSI-H.

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

קיטרודה – שאלות ותשובות להתמצאות מהירה

בעקבות החשיפה הגבוהה של הקיטרודה בערוצי העיתונות והמדיה, ריכזנו עבורכם שאלות ותשובות להתמצאות מהירה בנושא.

כל גידול סולידי (מוצק) במצב מתקדם המאופיין ב-MSI-H, ללא תלות במקור הגידול.

קיטרודה אושרה לשימוש בסל הבריאות עבור 15 סוגי גידולים סולידיים (לאחר מיצוי קווי טיפול קודמים): סרטן שד (גרורתי, טריפל נגטיב), סרטן רחם, סרטן ריאה, סרטן הלבלב, סרקומה, סרטן הקיבה, סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית, סרטן המעי הדק, סרטן בלוטת התריס, סרטן ושט, סרטן כיס המרה, אדנוקרצינומה רטרופריטוניאלית.

כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות יותר מאילו המוצעות בבתי החולים, המאפשרות בדיקות מעמיקות של מגוון המאפיינים המעידים על התאמה לאימונותרפיה, גם בחולים שלא הצליחו לקבל תוצאות דרך בית החולים. לדוגמא: בדיקת MSI באמצעות ריצוף גנומי, בדיקת עומס מוטציות ב-400 גנים או בדיקת ביופסיה נוזלית להתאמת טיפול אימונותרפי.

במקרים שהתרופה נמצאת בהתוויה הרפואית למחלה על סמך בדיקה מתאימה, ניתן לקבל את התרופה במסלול הרגיל באמצעות הקופה ובית החולים.
במקרים אחרים, לפי שיקול דעתו של הרופא המטפל ובהתאם למידע תומך שמתקבל על ידי בדיקה מתאימה ובמצבי מחלה מסויימים (לרוב מחלה בשלב מתקדם, בגידולים נדירים או בכישלון של קווי טיפול קודמים), הרופא יכול למלא טופס 29 ג' לקבלת אישור משרד הבריאות לשימוש חריג בתרופה.

במידה והחולה רכש את התרופה במימון פרטי, אם ישנה הוכחה להצלחת הטיפול לאחר שלושה חודשים – ניתן לפנות לקופת החולים לבקשת החזר.
קיימים תקדימים משפטיים המחייבים את קופות החולים במצבים כנ"ל לממן את עלות התרופה מאותה נקודת זמן, וכן להחזיר למטופל את העלויות ששילם רטרואקטיבית.

במקרים רבים, פוליסות הביטוח הפרטי מכילות סעיפים המקנים החזר או השתתפות של חברת הביטוח ברכישת התרופה.

עלות התרופה היא 20,000 – 30,000 ש"ח לטיפול, אחת ל-3 שבועות.

תחום האימונותרפיה נמצא בהתפתחות מתמדת בשנים האחרונות כאשר עוד ועוד מחקרים, מראים יעילות בשימוש בקיטרודה במגוון מחלות.
מספר תרופות אימונותרפיות, ושילובים של מספר תרופות, נמצאים בהליכי אישור לכניסה לסל הבריאות 2019. התאמת המטופלים לתרופות החדשות בסל, תתבסס על מדדים מתקדמים כגון עומס מוטציות.

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

קיטרודה.jpg1
נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית – לבלב, שד, ריאות, מעי גס, קיבה ועוד

נגן וידאו

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה: "פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי