כל מה שאתם צריכים זה דגימת דם חכמה

כמה זמן כימותרפיה נשארת בגוף?

אחת הדרכים, כידוע, לטפל במחלת סרטן על סוגיה השונים היא דרך טיפול כימותרפי. מדובר על טיפול אשר נערך במספר שעות במרפאה אליה מגיע המטופל, במהלכו הוא מקבל תרופות שונות, נוזלים, ובמקרים מסוימים משלבים גם טיפולים מתקדמים מהדור החדש כגון ביולוגיים ואימותורפיים. זה תלוי בסוג המחלה ובקצב ההתקדמות שלה.

לצערם של חולים אשר מטופלים בצורה כזו, הרי שטיפולי כימותרפיה גורמים לתופעות לוואי ועלולים להישאר בגוף במשך זמן מה. תופעות הלוואי יכולות להתחיל ולהשפיע שעת ספורות אחרי הטיפול וכן הן יכולות להימשך במשך תקופה ארוכה, שבועות וחודשים. 

זה תלוי באופי הטיפול, המינון שלו, במצבו של המטופל וכן בנתונים כלליים, כל חולה על פי האפיונים שלו.

אילו תופעות לוואי יש לכימותרפיה?

ניתן לחלק את תופעות הלוואי של הכימותרפיה לשניים. בקבוצה אחת נמצא, תופעות נקודתיות, ספציפיות שקשורות לטיפולים, למשל בחילות, הקאות, שלשולים, חולשה, אובדן תיאבון ועוד.

 לעומתן, אפשר למצוא תופעות לוואי הרבה יותר משמעותיות, ארוכות טווח, כמו למשל, אובדן שיער, דיכוי של המערכת החיסונית, עקרות. מעבר לכך, הגוף יעבור שינויים שונים, שיבואו לידי ביטוי במראה הפנים, רזון ועוד.

חולים אשר עוברים טיפולי כימותרפיה, בוודאי ככל שהם מתקדמים, מושפעים יותר מתופעות הלוואי זה קשור גם לשאלה, כמה זמן כימותרפיה נשארת בגוף. ככל שהטיפול נמשך זמן רב יותר, סביר להניח שהחומרים יישארו יותר זמן בגוף ולכן הם ישפיעו יותר. בוודאי אם מחלת הסרטן חוזרת ויש צורך לעבור סבבים נוספים של כימותרפיה.

חשוב לדעת! בזמן הטיפולים הכימותרפיים גופך יעבור שינויים רבים. יתכן שתחווה תופעות לוואי שונות מאלה אך גם יתכן שלא תחווה כלל אותן.  הרופא המטפל שלך ידריך אותך בנוגע לתופעות הלוואי הייחודיות של כל טיפול לפני שתתחיל אותו.

אצלנו ב- Cancer Hope נציע לכם בדיקה גנטית להתאמת הטיפול הרפואי במטרה לדייק את הטיפול, לצמצם את תופעות הלוואי, ולחסוך זמן יקר.

 

כמה זמן כימותרפיה נשארת אצלנו בגוף?

השאלה, כמה זמן כימותרפיה נשארת בגוף תלויה בהיבטים שונים, לא רק בהיבטים כמה זמן נמשך הטיפול עצמו אלא גם בשאלה איזה סוג טיפול מבצעים, האם הוא כולל טיפול דרך הווריד, טיפול דרך כדורים, תת עורי, או מקומי.

ההבדלים הם בכך שכל סוג טיפול הוא שונה וגם יש לו עוצמה אחרת. לכן קשה מאוד להניח האם החומרים יישארו במשך שבועות או חודשים.

המטרה של טיפול כימותרפיה הוא לפגוע בתאי הסרטן שנוצרו בגוף. 

הם יכולים להינזק על ידי הטיפול באמצעות החומרים הכימיים שהוא כולל. טיפול כימותרפי טוב, מאפשר להביא למיגור המחלה למשך חמש שנים לפחות. אם יש נסיגה במחלה לזמן קצר יותר, אז סביר להניח שהוא יחזור לעיתים תכופות.

חשוב להכיר, אין אפשרות להבטיח החלמה מהירה. המטרה היא להביא לתוצאות הטובות ביותר עבור המטופל ולשפר את איכות החיים שלו תוך כדי הטיפול.

במהלך הטיפול עצמו, על מנת להקל על מה שהוא חווה, בפרט בכל מה שקשור לתופעות הלוואי השונות הרי שהמטופל יקבל אמצעים שונים שנועדו להקל עליו, החל מכדורים משככי כאבים וכלה בחומרים אחרים

אתם מוזמנים אלינו ליעוץ להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל. השאירו את הפרטים בטופס שמופיע בעמוד או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכם⇐⇐ 

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה – פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה? תחסכו לעצמם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

האם הטיפול פוגע בתאים בריאים?

אחד ההיבטים של השאלה כמה זמן כימותרפיה נשארת בגוף, מתייחס לנקודה מה קורה לתאים הבריאים, כיצד הם מושפעים מהטיפול. התשובה היא, לצערנו, החומרים הכימיים יכולים לפגוע גם בהם, מאחר ואי אפשר להפריד בין התאים החולים לתאים הבריאים. לכן גם השפעת החומרים יכולה להיות ממושכת יותר.

יחד עם זאת, תאים בריאים יכולים להתחדש במהירות רבה יותר, ולכן הנזק בהם הוא זמני. אך חשוב להיות מוכנים לכך, שתופעות הלוואי של כימותרפיה יכולות ללוות את המטופלים זמן רב אחרי שהטיפול נגמר, למרות שעל פניו אמורים להיות בריאים ולהרגיש טוב. החומרים עדיין נמצאים בגוף וכל עוד הם שם, תופעות לוואי מסוימות ימשיכו להשפיע וייקח זמן עד שהמצב יחזור לקדמותו.

האם קיימות תופעות לוואי לטיפולים ביולוגים ואימונותרפים?

הטיפולים הביולוגיים שנקראים גם טיפולים מכווני מטרה, מזהים את התאים הסרטניים ע"י זיהוי החלבונים שלהם ותוקפות אותם בצורה ממוקדת ויעילה.

הטיפול הביולוגי אומנם ממוקד בתאים הסרטניים, אך כתופעת לוואי נגרם נזק למנגנונים השונים של תאי הגוף הבריאים. תופעות הלוואי של הטיפולים הביולוגים אומנם לרוב יהיו פחות משמעותיות לעומת תופעות הלוואי של הטיפולים הכימותרפיים, אך הן קיימות.

הטיפולים הביולוגיים מהווים את אחת מפריצות הדרך החשובות ביותר בחקר הסרטן והם בהחלט מדוייקים יותר, יעילים יותר ועם פחות תופעות לוואי.

טיפול ביולוגי אחד הציל אותו ועכשיו הוא חי חיים רגילים לגמרי
"הצוותים שלנו מנוסים במתן שירות למאות חולי סרטן מדוכאי חיסון תוך צמצום הסיכון לחשיפה לזיהומים"

אתם מוזמנים לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכם⇐⇐

אתם מוזמנים לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם⇐⇐

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם

// **** do not modify without letting Ariel Brill know about it //make the hidden field value show the full url of page //make hidden field show referrer //add parameters //url.searchParams.get("YOUR-PARAMETER-HERE"); //make hidden field show utm_source //make hidden field show utm_term

יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן – אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

בפגישת יעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות, נעבור על החידושים האחרונים בטיפול במחלה, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם:

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il