רפואה מותאמת אישית בסרטן​

סרטן שד גרורתי - האם ידעת שניתן להפחית כימותרפיה ב50%?

סרטן שד גרורתי הוא המושג בו משתמשים כאשר הגידול התפשט למקומות מרוחקים יותר.

מחקרים עדכניים מראים שבדיקת התאמה של הטיפול התרופתי בסרטן שד גרורתי, יכולה להפחית את הצורך בכימותרפיה בכ-50%.

כיום קיימות אפשרויות רבות לטיפול בסרטן שד גרורתי, החל מכימותרפיה, דרך תרופות ביולוגיות מכוונות מטרה ועד לדור החדש והמבטיח של אימונותרפיה וקיטרודה.

הבדיקה שלנו הינה בדיקה חדשנית המאפשרת ליצור פרופיל גנטי של הגידול. הבדיקה מסייעת למצוא את הטיפול היעיל והמדוייק ביותר אישית עבורך.  

 

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה:
"פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

החזרים מקופות החולים והביטוחים הפרטיים

צוות הביטוח שלנו יסייע לכם לקבל מקסימום החזרים בממוצע כ-70% מעלות הבדיקה

מטופלות מספרות

לקריאה נוספת
לקריאה נוספת
לקריאה נוספת
לקריאה נוספת
לקריאה נוספת
לקריאה נוספת

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. המחלה מתחילה בשד, אך יכולה לשלוח גרורות אל איברים שונים בגוף. הסיכון לחלות בסרטן עולה עם הגיל. נמצא כי סרטן השד שכיח יותר בקרב נשים בגילאים 50 ומעלה, והיא פחות נפוצה בקרב צעירות. 

סרטן השד מתבטא בצמיחה לא תקינה של הרקמה המצפה את צינורות ובלוטות החלב. תאים אלו גדלים בצורה שאיננה מבוקרת, ויכולים למצוא את דרכם לקשרי הלימפה ולזרם הדם, ודרכו אף להגיע לאזורים מרוחקים וחיוניים כגון הריאות והמוח. הסוג הנפוץ ביותר של סרטן השד הוא קרצינומה, אך קיימים סוגים נוספים ונפוצים פחות כמו סרקומה או לימפומה.

שד האישה מורכב מאונות, בלוטות חלב, וצינוריות חלב, רקמה שומנית ורקמת חיבור. בכל שד 12-10 אונות. כל אונה מכילה בלוטות חלב שמייצרות את החלב במהלך ההיריון ובתקופת ההנקה. האונות ובלוטות החלב מחוברות באמצעות צינוריות החלב, המובילות את החלב אל הפטמה. השרירים הנמצאים על גבי הצלעות והצלעות עצמן נקראים 'דופן החזה'.

כ-10%-15% ממקרי סרטן השד מיוחסים למקרים תורשתיים. כיום ידועים מספר גנים, שמוטציות גנטיות מולדות בהם מעלות באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות סרטן השד כדוגמת הגנים BRCA1 ו/או BRCA2.

בנוסף, נשים שבמשפחתן אובחנו קרובות החולות בסרטן השד (או בסרטן השחלה), נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן שד.

כמו כן, אישה שחלתה בעברה בסרטן שד או במצבים טרום ממאירים, ו/או אישה בעלת מבנה שד צפוף (כלומר רקמת השד עשויה מהרבה רקמת חיבור ומעט מאוד רקמת שומן), נמצאת בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן שד.

מטרותיה של הבדיקה הגנומית הן איתור מוטציות גנטיות בגידול הסרטני, והתאמת טיפול מכוון מטרה בהתאם לשינויים הגנטיים שאותרו בבדיקה. בדיקה גנומית להתאמה אישית, בוחנת אלו תרופות הן היעילות ביותר באופן אישי, נגד תאי הגידול של המטופלת. ניתן לבדוק את ההתאמה והיעילות של תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, כימותרפיה, הדור החדש של אימונתרפיה וקיטרודה, וכן תרופות חדשניות בשלבי מחקר.

בדיקת ONCOTYPE MAP  המבוצעת על ידי Cancer Hope היא הבדיקה המקיפה ביותר בתחום, ובעלת תקני איכות של ה- CAP, CLIA) FDA). הבדיקה  מספקת 20% יותר ממצאים בעלי משמעות קלינית עבור המטופל, ביחס לבדיקות סטנדרטיות.

אבחון גנומי ומולקולרי הכולל 3 מימדים חשובים לתוכנית הטיפול:

  1. ריצוף גנטי עמוק לאיתור מוטציות ב- DNA.
  2. בדיקת פיוז'נים ב- RNA.
  3. אפיון חלבוני הגידול.

מטרת הבדיקה היא לאתר את הטיפול היעיל ביותר לגידול הספציפי שלך, בזמן הקצר ביותר האפשרי. תוצאות הבדיקה מאפשרות התאמה הן לתרופות אימונותרפיות מתקדמות ולטיפולים ביולוגים ממוקדי מטרה, והן לתעדוף מדויק של כימותרפיות כאשר הכרחי לשלבם בפרוטוקול הטיפול. מחקרים מראים שטיפול שהותאם אישית לגידול של החולה, מביא לתוצאות טובות יותר בהשוואה לטיפול שאינו מותאם אישית.

במחקר בלתי תלוי שפורסם וכלל 168 חולי סרטן גרורתי מסוגים שונים, נמצאו פי 8 יותר הצלחות בטיפול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית על בסיס תוצאות בדיקת ONCOTYPE MAP , בהשוואה לקבלת טיפול סטנדרטי שאינו מותאם אישית.

בבדיקה נבחנים חמישה שינויים גנומיים, המספקים את התמונה המלאה בנוגע לצרכי הטיפול שלך. השינויים שנבדקים הם ברמת הנוקלאוטיד (SNV), תוספת מקטעים לגן (Insertion), מחיקה/החסרה של מקטע (Deletion), שינוי במיקום מקטע הגן (Translocations), ושכפול של הגן (Amplifications).

בנוסף, בדיקת ONCOTYPE MAP כוללת עוד שתי בדיקת מקיפות: בדיקת פיוז׳נים ב- RNA החשובים עבור גידולים שונים וכן אפיון חלבוני הגידול.

זיהוי ראשוני:

הסימן הראשוני לגידול סרטני בשד הוא נוכחותו של גוש בשד, אולם יש סימנים נוספים שיש לשים לב אליהם.
הסימנים הנוספים יכולים להיות – שינוי בצורת השד, גירוד עקשני שאינו חולף, אי נוחות או כאבים, הופעת אודם וחום בשד (ללא סיבה נוספת כמו הנקה או זיהום בשד), פטמה ששקעה פנימה, פצע שאינו חולף, הפרשה מהפטמה, נפיחות בבית השחי.

ברגע שזוהו אחד או יותר מהסימנים הללו, יש לגשת לרופא לבדיקה מקיפה הכוללת בירור באמצעות ממגורפיה/אולטרה-סאונד (US)/ MRI. 

אבחון ממצא בשד לאחר הבירור הראשוני:

ביופסיה – דגימת רקמה שנלקחת מן הממצא שחשוד כגידול. לרוב יש העדפה להשתמש בביופסיית ליבה באמצעות מחט, מה שמאפשר לקיחת דגימת רקמה ולא רק דגימת תאים.
אם יש חוסר התאמה בין ממצאי הביופסיה לממצאי בדיקת הדימות (MRI/US/CT) או שהביופסיה אינה חד משמעית מחליטים להתקדם לביופסיה כירורגית. בביופסיה כירורגית מסירים חלק מהממצא או מסירים אותו בשלמותו. 

שלב

קוטר הגידול

מעורבות קשרי לימפה

גרורות

0

קטנות מאוד בתוך הבלוטות

ללא

ללא

1

קטן מ 2 ס"מ

ללא

ללא

2A

קטן מ 2 ס"מ

מעורבות של 1-3 קשריות לימפה בבית השחי

ללא

2B

קטן מ 2 ס"מ

מעורבות שלקשריות לימפה בבית השחי או סמוך לעצם החזה

ללא

3A

2-5 ס"מ

מעורבות שלקשריות לימפה בבית השחי או שנצמדו זו לזו

ללא

3B

עד 5 ס"מ

מעורבות של רקמות המקיפות את השד (דופן בית החזה או העור), כולל צלעות ושרירי בית החזה

ללא

3C

כל גודל

מעורבות של 10 קשריות לימפה לפחות בבית השחי; או לפחות אל קשרית לימפה אחת בבית השי ואחת מתחת לעצם החזה; או התפשטות לפחות לקשרית לימפה אחת מתחת או מעל לעצם הבריח

ללא

4

כל גודל

מערב מספר רב של קשריות לימפה

כן

סרטן גרורתי הוא למעשה גידול סרטני שפיתח גרורות באיבר אחר בגוף, אליו הוא הגיע באמצעות מערכת הלימפה וברוב המקרים – באמצעות זרם הדם.הגרורות מתמקמות באיבר אחר בגוף, מתפשטות ומחוללות גידול משני. ככלל, הטיפול בגרורה סרטנית מותאם על פי המקום שבו התפתח הגידול הראשוני.

כיום ישנן אפשרוית רבות לטיפול בסרטן גרורתי, החל מסוגי כימותרפיה שונים, דרך תרופות ביולוגיות מכוונות מטרה ועד לדור החדש והמבטיח של אימונותרפיה וקיטרודה.

פרוטוקול הטיפול בסרטן שד, מורכב ממספר קווי טיפול, הכוללים כימותרפיה, טיפולים ביולוגים וטיפולים הורמונלים. המעבר בין קו טיפול אחד לשני, תלוי בתגובה של החולה לטיפול התרופתי אותו היא מקבלת. כלומר, הטיפול התרופתי נקבע בצורה של "ניסוי וטעיה", החולה מקבלת קו טיפול ראשון ובמידה והטיפול לא מביא לתוצאות חיוביות, היא תתקדם בפרוטוקול לקו הטיפול הבא וכך הלאה.

טיפול הורמונלי  הבחירה המועדפת למטופלות שסרטן השד שלהן רגיש להורמונים (אסטרוגן/פרוגסטרון), ובנוסף מחלתן הגרורתית אינה גורמת לתסמינים משמעותיים. המטרה היא לחסום את פעילותו של האסטרוגן שמעודד את התרבות תאי הסרטן. לפעמים ניתן להחליט על ניתוח להסרת השחלות כדי להפחית את רמות האסטרוגן.

טיפולי קרינה – טיפול מקומי הפועל ישירות על הגידול. מטרתו להקל על הכאבים ולשפר את איכות החיים. הטיפול ניתן כסדרה של טיפולים קצרים, או כמה טיפולים בודדים בהתאם למצב הגידול והמטופלת.

טיפול כימותרפי – המטרה העיקרית של הטיפול הכימי היא חיסול התאים הסרטניים. הטיפול יכול להינתן כתרופה בפני עצמו, או יצירת שילובים של מספר תרופות שונות. ההחלטה של הטיפול נעשית בהתאם למצב הפיזי של המטופלת ולסיכוי שתגיב לטיפולים שונים.

טיפולים ביולוגים (ממוקדי מטרה) – המחקרים המתקדמים הביאו לאיפיון מנגנונים מולקולריים רבים האחראים להתפתחות הגידול הסרטני. התרופות הממוקדות מטרה מכוונות לאזורים ספציפיים בגידול המנטרלות את פעילות הגידול. לעומת הטיפול הכימותרפי שפוגע בתאים רבים בגוף, הטיפול הממוקד פוגע רק במסלול הבעייתי בגידול.

מחקרים עדכניים מראים את התועלת והחשיבות של בדיקות התאמה של הטיפול התרופתי בסרטן שד גרורתי. הבדיקות, מתבצעות לצורך תכנון אסטרטגיות טיפול מתקדמות, המבוססות על המאפיינים הגנטיים של הגידול הספציפי של המטופלת.

המטרה של הבדיקה שלנו היא לאתר מוטציות בגידול ולהתאים טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיים בהתאם למאפיינים הגנטיים של הגידול. הבדיקה שלנו כוללת את כל תקני האיכות שארגון ה- FDA דורש, ביניהם CAP ו- CLIA. הבדיקה הגנטית שלנו היא הרגישה והמקיפה ביותר מבחינת הטיפולים הנבדקים עבור המטופלות שלנו. הבדיקה מאתרת את הגנים בעלי המשמעות הטיפולית שיכולים לסייע בהתאמת הטיפול המדוייק והיעיל ביותר עבור המטופלות שלנו.

דוגמא לחשיבות בדיקות התאמה בסרטן השד ניתן למצוא במחקר גדול שפורסם לאחרונה, בעיתון המדעי המוביל- New England Journal of Medicine בו ביצעו חולות סרטן שד בדיקה להתאמת הטיפול התרופתי.
תוצאות המחקר הראו שמעבר לכך שהבדיקה מצאה לחולות טיפול מותאם אישית, הבדיקה אף צמצמה את השימוש בכימותרפיה בכ- 50%, והפחיתה את תופעות הלוואי הנלוות לשימוש בתרופות כימותרפיות.

בדיקות התאמה של הטיפול התרופתי מסייעות לנו לצפות את השפעות הטיפול התרופתי על החולה, וכך למנוע תהליך של ניסוי וטעיה על הגוף. תהליך ההתאמה הופך את הטיפול ליעיל יותר, מונע אובדן זמן יקר, וכן מונע תופעות לוואי שלא לצורך.

מעבר לכך, הבדיקה מסייעת לבחור אסטרטגיות טיפול יעילות  מבין כלל התרופות, ושילובי התרופות האפשריים.

לבדיקה יש גם תפקיד מכריע במקרים בהם החולה לא מגיבה לפרוטוקול הטיפול, ויש צורך לאתר עבורה קווי טיפול חדשים. בבדיקה מזוהים המנגנונים הביולוגים בבסיס הגידול של החולה ובהתאם לממצאים מתאימים את הטיפול התרופתי.

אילו בדיקות מוצעות לחולות סרטן שד גרורתי?
בדיקת מיפוי גנטי מקיף – המבוססת על רקמה שנלקחה מהגידול בזמן לקיחת הביופסיה. אין צורך בפרוצדורה מורכבת נוספת מעבר לזו שכבר נעשתה בבית החולים. בבדיקה מאתרים את הפגמים הגנטיים ובכך ניתן להתאים טיפולים ממוקדים ומותאמים באופן אישי למבנה הגידול של כל מטופלת.

בדיקת ביופסיה נוזלית – בדיקה מתקדמת לריצוף גנטי המבוססת על דגימת דם חכמה, פשוטה ולא פולשנית המאפשרת לבחון את הפרופיל הגנטי של המטופלת ולהתאים טיפול מדוייק ויעיל.

אילו גנים נבדקים?
המטרה היא לאתר גנים בעלי משמעות טיפולית היכולים לעזור להתאים את הטיפול בצורה המדוייקת ביותר ואף לחסוך תופעות לוואי לא הכרחיות וכמובן את הניסוי והטעייה על הגוף.

האם קיים אישור FDA לבדיקה?
הבדיקה שלנו קיבלה את כל האישורים ותקני האיכות הנדרשים מארגון ה – FDA (אישורי CAP ו – CLIA) ככלי אבחוני להתאמת טיפול ממוקד בסרטן.

מהי משמעות התוצאות וכיצד מיישמים אותן?
התוצאות מהוות מפת התמצאות של מאפייני הגידול ומאפשרת לאונקולוג לנווט יותר טוב בין מגוון הטיפולים האפשריים השונים. אנחנו דואגים ללוות אתכן המטופלות שלנו לאורך כל הדרך, ולאחר שנקבל את דו"ח תוצאות הבדיקה נקיים איתכן הסבר תוצאות מפורט בו תקבלו את כל המידע שחשוב לכן מתוצאות הבדיקה. בנוסף אנחנו דואגים לשלב את האונקולוג בתהליך, ולכן נקיים איתו דיון מקצועי ומעמיק על תוצאות הבדיקה.

האם קיימים החזרים מקופות החולים והביטוחים?
קיימת השתתפות של חלק מקופות החולים והביטוחים הפרטיים בתשלום על הבדיקה. במידה ותחליטו לבצע בדיקה, צוות מומחה בתחום ביטוחי הבריאות יברר עבורכם את ההחזרים הכספיים בכל הסעיפים, כדי שתקבלו את מקסימום ההחזרים עבור הבדיקה.

איך אני יכולה לקבל את כל המידע הדרוש לי לקבלת החלטה?
לאחר שנעבור על התיק הרפואי שלך, נקיים איתך שיחת ייעוץ מקצועי ללא עלות והתחייבות. שיחת הייעוץ נועדה לתת לך את כל המידע על מהלך המחלה, מה מתוכנן להמשך הדרך וכמובן מה האופציות הקיימות עבורך. 

צוות Cancer Hope - כאן בשבילכם

מטרתנו ב- Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית שיוביל לתוצאות הטובות ביותר.
תהליך ההתאמה של הטיפול התרופתי הוא הרבה מעבר לבדיקת מעבדה סטנדרטית. לאחר שנלמד את התיק הרפואי, נקיים איתכם שיחת יעוץ מקצועי על מהלך המחלה ועל השיקולים והטיפולים המתקדמים שיכולים להיפתח עבורכם, כתוצאה מהבדיקה המתאימה והמקיפה ביותר.
טיפול מותאם אישית יוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר ויחסוך לכם תופעות לוואי וזמן יקר.
בהמשך נקיים עבורכם דיון מקצועי ותיאום עם האונקולוג המטפל, על המלצת הבדיקה.

אתם המטופלים חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטות.
רק אצלנו תקבלו יעוץ מקצועי ללא עלות לפני בדיקה והסבר מפורט על התוצאות, על מנת למקסם את יישום הטיפול המתאים. בנוסף, הצוות שלנו יבדוק עבורכם את מקסימום ההחזרים המגיעים לכם מקופות החולים והביטוחים הפרטיים.

שלחו לנו פרטים, במייל info@cancerhope.co.il או בווצאפ ונציג יחזור אליכם בהקדם.

כיום ניתן לטפל בתרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, עם פחות תופעות לוואי, בחולות סרטן שד טריפל נגטיב.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול

רפואה מותאמת אישית בסרטן, היא חזית הטכנולוגיה של טיפול רפואי מדוייק ויעיל, המותאם באופן אישי למאפייני הגידול של החולה. 

במחקר ב- 13,000 חולים המבוסס על 346 מחקרים קליניים, נמצאו פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית.

בדיקה גנטית להתאמה אישית, בוחנת אלו תרופות הן היעילות ביותר באופן אישי, נגד תאי הגידול של המטופל.
ניתן לבדוק את ההתאמה והיעילות של תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, כימותרפיה, הדור החדש של אימונתרפיה וקיטרודה, וכן תרופות חדשניות בשלבי מחקר.

אנו מיישמים תהליך מהיר ויעיל, המאפשר להעביר אלינו את הנתונים הרפואיים ולקבל יעוץ מקצועי חינם, כדי לאפשר לך להבין לעומק את השיקולים והאפשרויות להתאמה אישית של הטיפול הרפואי.

במידה וקיימת בדיקה המתאימה לנתונים הרפואיים, נפעל בשיתוף פעולה מלא עם האונקולוג המטפל

לאילו מטופלים חשוב במיוחד לבצע בדיקה גנטית להתאמת טיפול מתקדם ומדוייק?

יש לך שאלה, בקשה או הערה, נא לכתוב למייל: info@CancerHope.co.il ונשמח לעזור.

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

קיטרודה.jpg1
נגן וידאו

אימונותרפיה אושרה ל-15 סוגי סרטן לפי בדיקה גנטית – לבלב, שד, ריאות, מעי גס, קיבה ועוד

נגן וידאו

פרופסור רון, מומחה באונקולוגיה: "פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול מותאם אישית"

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן
יש לך שאלה, בקשה או הערה?

כתבו לנו info@CancerHope.co.il

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד/מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירי פרטים ונדאג לחזור אליך בהקדם

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

אנחנו כאן בשבילך!

חשוב לנו לשמוע אותך!

לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך
במידה ונוכל לסייע בהתאמת טיפולים מתקדמים
תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד או מרחוק
שיחה שבה תוכלו לשאול ולקבל את כל המידע החשוב לכם!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

המרקרים עלו? לא מגיב לטיפול? אנחנו כאן בשבילך!

המרקרים עלו? לא מגיב לטיפול? אנחנו כאן בשבילך!

בדיקה גנטית מקיפה -להתאמת טיפול מתקדם ומדוייק. 99% ספציפיות ורגישות! לאחר שנעבור לעומק על התיק הרפואי שלך. תוזמנו ליעוץ מקצועי ללא עלות – במשרד/מרחוק.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם