אונקולוגיה מותאמת אישית
Cropped,View,Of,Woman,With,Pink,Breast,Cancer,Sign,Holding

טריפל נגטיב: סיכויי החלמה ותוחלת חיים

עבור מטופלות רבות, אבחנה של סרטן שד מכל סוג היא רגע משנה חיים, המלווה בתחושות קשות כמו כאב, עצב, בלבול, חוסר וודאות ופחד. מטבע הדברים, התגובה לאבחנה ודרכי ההתמודדות עמה משתנות בין כל חולה וחולה בהתאם לעולמה הפנימי, אמונותיה, מקורות התמיכה הקיימים ועוד. כך, בעוד חלק מהמטופלות מעדיפות לדעת כמה שיותר על המחלה ועל הצפי הרפואי, אחרות מעדיפות לתת את המנדט הטיפולי לצוות הרפואי מבלי להכנס לפרטים.

לצד נקודות הדמיון הללו, האבחנה של סרטן שד טריפל נגטיב שונה מסוגי סרטן שד אחרים, ביניהם הטיפול, גורמי הסיכון, סיכויי החזרה ועוד.

מדי שנה מאובחנות בישראל כ-5,500 חולות בסרטן השד, מתוכן כ-700 נשים מאובחנות עם סרטן שד מסוג טריפל נגטיב.

מה זה סרטן שד טריפל נגטיב?

סרטן שד טריפל נגטיב (שלילי לשלושת הסמנים, Triple negative) הוא סוג של גידול שד שאינו מבטא אף אחד משלושת הקולטנים (רצפטורים) האופיניים לגידולים בסרטן השד: רצפטורים להורמון האסטרוגן (ER), להורמון הפרוגסטרון (PR) ולפקטור הגדילה האפידרמלי ((HER2.
לגידול מסוג טריפל נגטיב קיימים מאפיינים שונים מגידולי שד אחרים: לרוב מדובר בגידול בעל נטייה להתפשטות מהירה, המאופיין במעורבות גבוהה של בלוטות לימפה, בגיל אבחנה צעיר יותר (מרבית המאובחנות בנות 50 ומטה) ובקשר גבוה לנשאות לגן -BRCA.
בשל הגנטיקה הייחודית לגידול זה, הוא אינו מתאים לחלק גדול מהטיפולים המקובלים לסרטן השד. עם זאת, בשנים האחרונות אושרו טיפולים שונים המביאים לנסיגת המחלה ואף להחלמה.

מהם סיכויי החזרה של גידול טריפל נגטיב?

הפרוגנוזה של טריפל נגטיב שונה מזו של יתר סוגי סרטני השד.
מבחינת סיכויי חזרה, סרטן טריפל נגטיב נוטה לחזור בשלושת השנים הראשונות אחרי האבחנה הראשונית, ולאחר מכן סיכויי החזרה יורדים בהדרגה. במחקרים שנעשו על אלפי נשים שאובחנו עם סרטן טריפל נגטיב סטייג' 1-3, סיכויי השרידות ל-15 שנים בנשים ללא הישנות ב-5 השנים שלאחר האבחנה הראשונית היו מעל ל-80%, והסיכויים לנשים אלו להמשיך לחיות ללא הישנות הסרטן היו מעל ל-95%.
כך, למרות שהסיכוי להישנות הסרטן בשנים שלאחר האבחנה גבוהים יותר מאשר בסוגי סרטן אחרים, בטווח הרחוק סיכויי החזרה של טריפל נגטיב פוחתים ואף משתווים לסיכויי החזרה של גידולי שד אחרים במהלך העשור השני שלאחר האבחנה, ובמקרים מסויימים אף הופכים לנדירים .
טריפל נגטיב שונה מסרטנים אחרים גם במיקום הישנות הגידול: בעוד הישנות של סרטני שד לרוב מתרחשת בעצמות, במידה וטריפל נגטיב חוזר הוא לרוב יופיע בכבד, בריאות ובמערכת העצבים.

מהי תוחלת החיים הצפוייה לסרטן טריפל נגטיב?

מחקרים הנוגעים לתוחלת החיים של טריפל נגטיב הניבו תוצאות דומות למחקרים הנוגעים לסיכויי החזרה של המחלה.
ניתן להסיק אם כך שחמש השנים שלאחר האבחנה הראשונית הינן קריטיות עבור המשך מהלך המחלה, ושבנשים אשר הגידול לא נשנה אצלן בשנים אלו, השרידות עולה בצורה משמעותית ואף משתווה לזו של גידולי שד אחרים במהלך העשור השני שלאחר האבחנה.

מה משפיע על תוחלת החיים בטריפל נגטיב?

הפרוגנוזה, או התחזית הרפואית, מושפעת משילוב ייחודי של מגוון מרכיבים, כמו גיל התפרצות המחלה, הגישה הטיפולית, המצאות גרורות, הישנות ועוד.
בזכות מחקרים פורצי דרך וחדשנות ביו-רפואית שהתרחשו בעשורים האחרונים, כיום קיימים טיפולים מאריכי חיים ומשפרי שרידות עבור סרטן טריפל נגטיב. קווי הטיפול החדשים והאפשרות להתאים בין הטיפול לסוג הגידול הסרטני הובילו לשינוי ניכר בניהול המחלה, וכיום הפרוגנוזה הרפואית של סרטן שד טריפל נגטיב טובה יותר מבעבר.

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה? תחסכו לעצמכם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

תוצאות הבדיקה הראו שיש טיפול מתאים ויעיל כנגד הגידול,הייתה השפעה חד משמעית על תוצאות הטיפול.

מהו הטיפול בטריפל נגטיב?

נוכחות הרצפטורים על גבי תאי הגידול מאפשרת טיפול במרבית גידולי סרטן השד. בשל היעדר הקולטנים ER, PR ו-2HER על גבי התאים בגידול טריפל נגטיב, היה צורך במציאת טיפולים אשר פועלים במנגנונים אחרים.
מרבית הטיפולים משלבים בין ניתוח, קרינה וטיפולים תרופתיים סיסטמיים. התרופות שניתנות במסגרת הטיפול הסיסטמי משתנות בהתאם לפרמטרים שונים התלויים בחולה ובגידול, כמו גיל החולה, היסטוריה רפואית רלוונטית, גנטיקת הגידול, שלב אבחון המחלה ועוד. בין הטיפולים המקובלים:

• כימותרפיה – טיפול כימותרפי לטריפל נגטיב מקובל עד היום, אך עקב תופעות הלוואי הקשות המאפיינות טיפול כימותרפי, מטופלים ומטפלים רבים נוטים להעדיף טיפולים סיסטמיים אחרים. במשך עשורים הושקעו מאמצים רבים למציאת טיפול מוצלח ונסבל יותר עבור המטופלים, וכיום ניתן לטפל בחלק ממצבי סרטן שד טריפל נגטיב ללא כימותרפיה.

• מעכבי PARP – חלבון PARP הוא חלבון הנמצא בתוך תאי הגוף באופן תקין, אשר נועד לסייע בתיקון DNA בעת שכפול תאים בריאים וחולים כאחד. פגיעה במנגנון הפעולה של חלבון זה לא מאפשרת את שכפול תאי הסרטן, ומובילה בסופו של דבר למות התאים. מעכבי PARP כמו Lynparza ו-Talzenna אושרו בשנים האחרונות כטיפול לסרטן שד מתקדם שנמצא שלילי ל-2HER בנשאים למוטציות BRCA.

• אימונותרפיה – אימונותרפיה הוא טיפול הנעזר במערכת החיסונית של הגוף במטרה להשמיד את תאי הגידול הסרטני. לטיפולים אלו תופעות לוואי הקשורות בהפעלה ביתר של מערכת החיסון, כמו תסמינים דמויי שפעת, גרד, פריחות ועוד. בשנים האחרונות אושרו מספר תרופות אימונולוגיות לסרטן השד טריפל נגטיב, אך יש לבדוק התאמה טרם תחילת הטיפול באמצעות בדיקות גנטיות ייעודיות.

טיפול בטריפל נגטיב בלי כימותרפיה - האם זה אפשרי?

בשנים האחרונות, באמצעות מחקר מתקדם וטכנולוגיות חדישות, ניתן להתאים טיפול תרופתי מותאם ויעיל עבור סרטן שד טריפל נגטיב, ובמקרים מסויימים אף להמנע מכימותרפיה ומתופעות הלוואי הקשות שמאפיינות טיפול זה.
על מנת לברר התאמה לטיפול ללא כימותרפיה, נהוג לבצע בדיקות גנטיות ייעודיות הבוחנות פרמטרים מולקולרים שונים בתאי הגידול. תוצאות הבדיקות יכולות לאפשר טיפול ממוקד, יעיל, מדוייק ומותאם למאפייני הגידול של החולה – עם מינימום תופעות לוואי ומינימום טיפולים מיותרים.

לסיכום

בזכות טיפולים רפואיים המאפשרים שליטה טובה יותר על מהלך המחלה, עצירתה ואף הבאה לריפוי, בשנים האחרונות הפרוגנוזה של חולות וחולי סרטן השד טריפל נגטיב השתפרה משמעותית תוך הקפדה על שמירת איכות החיים וצמצום תופעות הלוואי המאפיינות את הטיפולים הכימותרפיים.

אתם מוזמנים לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכם⇐⇐

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן