אונקולוגיה מותאמת אישית
Pink,Ribbon,For,Breast,Cancer,Awareness,,Symbolic,Bow,Color,Raising

האם סרטן השד כואב?

סרטן שד הוא הסרטן השני הנפוץ ביותר בעולם אחרי סרטן ריאה, והסרטן השכיח ביותר בקרב נשים. מדי שנה מאובחנות בישראל כ-5,000 נשים בסרטן השד.
בעקבות התחלואה הגבוהה, המודעות לחשיבותה של בדיקה עצמית ובדיקה שנתית של השד עולה, ונשים רבות נמצאות במעקב אדוק אחר שינויים ברקמת השד. למעשה, חלק בלתי מבוטל ממקרי סרטן השד מאובחנים בזכות עירנות לשינויים ולתסמינים האופיניים להתפתחות של סרטן.

האם סרטן השד אמור להכאיב לי?

סרטן השד אינו מאופיין בכאבים, אך חשוב לדעת כי יש מקרים בהם סרטני שד יכולים להתבטא בכאב או חוסר נוחות באיזור השד ובית השחי. עם זאת, במרבית המקרים, כאבים בשד נובעים מגורמים אחרים כמו שינויים הורמונליים, דלקת שד (כמו מסטיטיס), כאבי שרירים ועוד.

כאבים בשד לא מהווים סימן קלאסי לסרטן השד ובמרבית המקרים סרטן השד אינו מלווה בכאב, אך לצד זאת, במידה ומופיע כאב ממושך או כאב בעוצמה משמעותית ברקמת השד, יש להתייעץ עם כירורג או כירורגית שד.

במידה וקיים כאב בשד שאינו מלווה בתסמינים נוספים, הסיכוי לחלות בסרטן השד לאחר הערכה רפואית מספקת דומה לסיכוי לסרטן שד באוכלוסייה הכללית.

 

מהם התסמינים של סרטן שד?

השדיים עוברים שינויים רבים לאורך החיים: גיל ההתבגרות, המחזור החודשי, תקופת ההיריון וההנקה, גיל המעבר והמנופאוזה ושינויים במשקל הם חלק מהסיבות המובילות להופעת שינויים וכאבים ברקמת השד.

בעוד חלק מהשינויים הללו מתרחשים באופן טבעי ואינם מצביעים על בעייה הדורשת התייחסות רפואית, חלקם עלולים להוות סימן מקדים לסרטן שד ולמחלות נוספות הדורשות טיפול.

במידה והופיעו אצלך אחד או יותר מהתסמינים הבאים, יש לפנות להערכה רפואית אצל כירורג או כירורגית שד.

 

גוש בשד

אחד מהסימנים הנפוצים ביותר והמוקדמים ביותר לסרטן שד.

במרבית המקרים, גוש סרטני בשד הוא גוש לא כואב בשד, בצד אחד בלבד, לא ניתן להזזה, בעל גבולות לא סדירים ומרקם קשה. אי אפשר להבחין באמצעות מישוש בלבד בין גוש סרטני לגוש שפיר, ועל מנת לאבחן יש צורך בבדיקות הדמייה נוספות.

למרות שמציאת גוש בשד היא חוויה מלחיצה מאד, כדאי לדעת שכ-90% מהגושים המתגלים בשד הם גושים שפירים.

 

שינויים באיזור הפטמה

כגון השטחת הפטמה, גומה באיזור הפטמה, אודם או חום באיזור הפטמה, הפרשות מהפטמה (דם, חלב, מוגלה), כאבים או רגישות חדשה בפטמה ושינויים עוריים כמו קשקשת, קילופים, גירוי או עיבוי של הפטמה או העטרת עלולים להצביע על מצב רפואי הדורש התייחסות.

 

שינויים במראה ובמרקם השד

בין השינויים האפשריים בשדיים המאפיינים סרטן שד, השינויים הנפוצים ביותר הם הופעת כיב או פצע שלא חולף בשד, הופעת בצקות או נפיחות בשד, הופעת ורידים נפוחים בשד, שינוי בגודל או בצורה של השד ושינויים עוריים שונים (כולל אדמומיות, קילופים, גירוי, הגדלה של נקבוביות העור וכו').

 

שינויים בתחושה

כל שינוי תחושתי ממושך, כמו כאב, גירוד ורגישות שאינם חולפים מעצמם בשד או בבית השחי דורשים הערכה רפואית.

 

אולי אתם בכלל לא חייבים כימותרפיה? תחסכו לעצמכם בזבוז זמן יקר ותופעות לוואי!
להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ ⇐⇐ 

תוצאות הבדיקה הראו שיש טיפול מתאים ויעיל כנגד הגידול,הייתה השפעה חד משמעית על תוצאות הטיפול.

על אילו בעיות כאב בשד יכול לסמן?

כאמור, לאורך החיים רקמת השד עוברת שינויים רבים, בהתאם לשלב ההורמונלי בחודש או בחיים שבו נמצאת האישה. אירועים כמו ווסת חודשית, ביוץ, הריון, לידה, הנקה ומנופאוזה לצד שינויים במשקל, עשויים לגרום להגדלה והקטנה של השדיים ולהופעות תחושת רגישות. 

עם זאת, בעוד חלק מהשינויים הללו יחלפו מעצמם באופן טבעי, חשוב לשים לב ולהיות במעקב על מנת לא לפספס מצבים הדורשים בירור וטיפול רפואי (גם אם אינן בהכרח מחלת שד ממאירה).

 

מי נמצאת בסיכון לפתח סרטן שד?

קיימים מגוון גורמי סיכון להופעת סרטן השד באישה, אשר על חלק בלתי מבוטל מהם ניתן להשפיע ובכך לעיתים למנוע הופעת מחלה.

 

גורמי סיכון ברי שינוי (גורמים שתלויים במטופלת):

 •       אורח חיים יושבני המלווה במחסור בפעילות גופנית
 •       השמנת יתר, בפרט לאחר המנופאוזה
 •       לידה ראשונה אחרי גיל 30 (או אישה שלא ילדה מעולם)
 •       אישה שלא היניקה מעולם
 •       שתיית אלכוהול מרובה
 •       עישון

 

גורמי סיכון שאינם ברי שינוי (גורמי סיכון שלא תלויים במטופלת):

 •       מין – לנשים יש סיכון גבוה יותר מלגברים לחלות בסרטן השד
 •       גיל – הסיכון לסרטן השד עולה אחרי גיל 50
 •       מוטציה גנטית בגנים מסויימים, כמו 1BRCA או 2BRCA
 •       הופעת מחזור ראשון לפני גיל 12
 •       מנופאוזה לאחר גיל 55
 •       רקמת שד צפופה
 •       היסטוריה רפואית של מחלות שד
 •       היסטוריה משפחתית של סרטן שד או שחלה
 •       טיפול בהקרנות לאיזור החזה והשד לפני גיל 30
 •       חשיפה לחומר DES (Diethylstilberstol) אשר היה בשימוש למניעת הפלות עד שנת 1971.

 

מעקב אחרי שינויים בשדיים ובדיקות לסרטן השד יכולים להציל חיים

כיוון שגילוי מוקדם של סרטן השד מגדיל משמעותית את סיכויי הריפוי, מומלץ להיות במעקב תקופתי אצל כירורג או כירורגית שד ולבצע בדיקת הדמיה אחת לשנה מעל גיל 55 או לפי המלצות רפואיות אחרות בהינתן גורמי סיכון משפחתיים או גנטיים.

סימנים לסרטן השד יכולים להופיע במגוון צורות, אך לעיתים עלולים שלא להופיע כלל. כיוון שכך, החשיבות לבדיקות שד רוטיניות עשוייה להיות מכרעת ואף להציל חיים. למעשה, במדינות בהן נעשית באופן שגרתי בדיקה לסרטן השד, רוב הנשים המאובחנות בסרטן שד מאובחנות בשל ממצאים בבדיקת הדמייה ולא בשל תלונות או סימפטומים של סרטן שד ובכך גדלים סיכוייהן לריפוי. 

 

מה עושים במקרה של אבחנה בסרטן שד?

טיפול בסרטן שד משתנה בהתאם לפרמטרים רבים כמו סוג הגידול, גיל האבחנה, השלב בו המחלה התגלתה, גורמים גנטיים ועוד.

כיום ניתן להתאים טיפול בצורה המיטבית עבור כל חולה וחולה באמצעות בדיקות גנטיות ייחודיות, הבוחנות את המאפיינים המולקולריים והגנטיים הייחודיים של כל גידול וגידול.

כך, בזכות חדשנות רפואית ועשרות שנות מחקר מעמיק, ניתן להעניק לכל חולה טיפול מותאם אישית, להפחית את תופעות הלוואי ולשפר את הפרוגנוזה הרפואית.

 

השאירי פרטים וגלי כיצד טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, מוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר…

למידע בנוגע לבדיקה המתאימה לך השאירי פרטים בטופס משמאל

 

לסיכום,

במקרים רבים סרטן השד עלול להופיע לצד סימפטומים מסויימים כמו גוש בשד, חוסר נוחות או הפרשה מהפטמה, אך יכול להופיע גם ללא סימפטומים כלל.

כיוון שמדובר בסרטן שכיח, במידה והופיעו אצלך תסמינים של סרטן השד מומלץ לגשת להיבדק בהקדם על מנת להתקדם בבירור הרפואי.

אתם מוזמנים לפגישת יעוץ אישית ללא עלות, בה תוכלו לקבל את כל המידע שחשוב לכם להתאמת טיפול אישי מדוייק ויעיל.
השאירו פרטים בטופס המצורף או בווצאפ משמאל ונדאג לחזור אליכם⇐⇐

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן