אונקולוגיה מותאמת אישית

דורית ראשוני הופכת את כל האבנים

דורית ראשוני היא ציירת, סופרת, אמנית ועיתונאית.
“חוץ מזה” מוסיפה דורית, “אני כבר עשר שנים חולה בסרטן שב-6 השנים האחרונות הפך לגרורתי”.

מבחינתה של דורית, הטיפול בסרטן הוא כמו מסע. כך היא בוחרת לתאר אותו, “מסע ארוך שגם היו בו עליות וירידות”, והיא מוסיפה “מהרגע שהוא הפך גרורתי, החלטתי שאני הולכת להפוך את כל האבנים בעולם הזה כדי להבין איך אני מבריאה מהסרטן”.

דורית, כך נראה, היא לא חולה סטנדרטית. בעשר שנים האחרונות מאז גילתה על המחלה, היא חוקרת, מדברת עם רופאים ומטפלים שונים מעולם האונקולוגיה, ולא לוקחת שום דבר כמובן מאליו. מבחינתה כל מידע על הגידול שלה הוא חיוני והכרחי להמשך “המסע ” שלה.

המסע של דורית הוביל אותה לכתוב ספר – “להפוך את כל האבנים”. הספר מתאר 28 פגישות של דורית עם 28 חולי סרטן שהחלימו מהמחלה. מכל אחד מהחולים שפגשה, דורית למדה את הדרך בה הוא נאבק בסרטן ועל התובנות הללו דורית כתבה את הספר.

 

טיפול מותאם אישית

המסע של דורית הוביל אותה לאחד התחומים המתפתחים ביותר בעולם האונקולוגיה, רפואה מותאמת אישית. בעקבות המלצה של אחד הרופאים, דורית הגיעה ל-Cancer Hope כדי לעבור בדיקה להתאמה אישית של הטיפול התרופתי. “אני הגעתי כל כך נעולה לעשות את הבדיקה, שלא שאלתי יותר מדי, גם שמעתי מחברות שעשו את הבדיקה והיא עזרה להן”. מתארת דורית כיצד הגיעה לבצע את הבדיקה.

בבדיקה שעשתה דורית נבחנה התאמה של הגידול שלה למספר סוגי תרופות, בניהם תרופות כימותרפיות ותרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה. תוצאות הבדיקה הראו שדווקא תרופה כימותרפית בשם “אריבולין” יעילה מאוד עבורה ואכן היא החלה טיפול בתרופה.

"למנוע תופעות לוואי קשות שלא לצורך"

בדיקה להתאמת הטיפול לא מספקת מידע רק לגבי הטיפולים שמתאימים לחולה, אלא גם מה הן התרופות שלא מתאימות לו. “חשוב להבין איזה טיפול לא מתאים לחולה כדי למנוע ממנו תופעות לוואי קשות שלא לצורך, ואובדן זמן יקר”, מסבירה גליה כוכב מנכ”לית קנסר הופ (Cancer Hope) שממשיכה ללוות את דורית גם חודשים רבים לאחר הבדיקה.

במהלך השיחה עם דורית היא הסתכלה על דוח תוצאות הבדיקה ומנתה בפנינו דווקא את התרופות שנימצאו לא יעילות עבורה בבדיקה שלה: “(לפני הבדיקה) לקחתי תרופה בשם קסלודה, שלא השפיעה והבדיקה מאשרת את זה. כנ”ל גם פלבוציקליב, שהבדיקה מראה שהיא לא מתאימה לי”.

אחד הטיפולים שנעשה בהם שימוש נרחב בסרטן שד, אלו תרופות הורמונליות. בתחילת ה”מסע” דורית טופלה בתרופות הורמנליות, שבשלב מסוים הפסיקו להיות יעילות.
“בבדיקה ראינו שתרופות הורמונליות שהרבה חולות סרטן שד מקבלות, לא מתאימות לגידול של דורית”. מסבירה כוכב, “הסיבה לכך היא שהרצפטורים על תאי הגידול של דורית, כבר לא קיימים ולכן אין מקום כרגע לטיפול בתרופות הורמונליות”.

אימונותרפיה וקיטרודה כן או לא?

לפני מספר חודשים, דורית פנתה לגליה כוכב מנכ”לית קנסר הופ (Cancer Hope) בעקבות טיפול שהוצע לה.

“פתאום באמצע היום, התקשר אליי אדם והציע לי שתי מנות של קיטרודה”, משחזרת דורית.
“הוא הציע לתרום אותן. היסטרי לא?” היא שואלת בחיוך.
“אבל הוא הוסיף, שהוא מוכן לתת את התרופה רק אם היא באמת תעזור לי”.

אבל לדורית, טיפול בקיטרודה או כל תרופה אחרת מסוג אימונתרפיה, לא מתאים.
“בספרות הרפואית, פחות מדברים על יעילות של אימונתרפיה בחולות סרטן שד שרגיש להורמונים, וגם הבדיקה של דורית איששה את זה” מסבירה כוכב, “בתוצאות הבדיקה אנחנו רואים שכל התרופות האימונותרפיות הן לא אפקטיביות עבור דורית”.
דורית מסכמת, “טוב לדעת שהטיפול באימונתרפיה לא מתאים לי, כי אחרת עוד הייתי רצה לעשות את זה”.

כיצד השפיעה הבדיקה על תוצאות הטיפול?

באופן טבעי, השאלה החשובה ביותר לחולה סרטן בהקשר של בדיקות להתאמת הטיפול התרופתי היא
איך הבדיקה תעזור לו? או איך הבדיקה תשפר את תוצאות הטיפול?.

כששאלנו את דורית את השאלות הללו התשובה שלה הייתה ברורה, חדה ודי אינטואיטיבית:
“השפיעה זה שהיו פה בלוטות” וממשיכה תוך שהיא ממששת את צווארה, “והן נעלמו”.
היא מוסיפה, “השפיעה זה שעשיתי אולטרסאונד בכבד והגרורה קטנה ב- 20%”.

דורית ראשוני - בדיקה גנטית להתאמת הטיפול בסרטן

מטופלים משתפים וכותבים עלינו בגוגל

בחודשיים הקודמים לאבחון, אמא סבלה מכאבים שהחמירו והוקלו בצורה ספונטנית כשבהתחלה לא יחסנו לזה כל כך חשיבות. אך בהמשך הסימפטומים החמירו ונזקקנו לפנות למיון, שם גלינו למרבה הצער את הרע מהכל, גידול.בהתחלה היה... לנו קשה לעכל את המצב החדש, אך בהמשך התחלנו לחשוב בצורה חכמה ופרקטית, כיצד נוכל לעזור לאמא בצורה המיטבית, כמובן מנקודת התחלה כל כך לוחמנית ושלא נוותר למחלה הזאת.קראנו המון ממקורות שונים, התייעצנו עם מומחים וכל הזמן דנו בייחד על צעדי ודרכי הטיפול השונים.ללא ספק, שיטות הטיפול החדשניות והעתידניות המסתמכות על אבחון מולקולרי ורצף גנטי תוך התאמת טיפול אישית היו בראש סדר המחשבה והבירור מול המומחים.למרות שנמסר לנו על ידי המומחים שלפי סוג הגידול שיש לאמא הסיכוי להתאמת טיפול אישי ומציאת גנים שניתן לטפל בהם הינו קלוש, החלטנו עדיין ללכת על זה, ההחלטה התקבלה כמובן ביחד עם הרופא המטפל.התחלנו לחפש חברות שמבצעות בדיקות אלה, קיבלנו המלצה מבית החולים שאנו מטופלים בו על חברה מסוימת שאיתה ניתן לקבל סבסוד ניכר ואף כיסוי מלא על ידי ביטוח המושלם שלנו, אך החלטנו לחפש עוד, עד שהגענו לחברת קנסר הופ.נקבעה לי פגישה עם שלומית המקסימה, המקצועית מאד והמומחית של קנסר הופ.הפגישה הזו הייתה נקודת מפנה ומיד עם סיומה נתנה לי לדעת ולהבין בצורה טובה יותר תחום זה, ואף להתמודד טוב יותר עם המחלה של אמא, וכמובן להבין שזו הבחירה הנכונה.שלומית ליוותה אותנו בכל שלבי הבדיקה, דרך הדס הנהדרת.היא ענתה על כל שאלה, ועל כל בירור, כל הזמן ידענו והרגשנו שיש לנו כתובת, שיש מומחית שמבינה טוב מאד את התחום החדש והעתידני הזה.אחרי פחות משבועיים, כבר היו תוצאות, שהציגו אפשרות טיפולית, ייחודית מאד וכמעט ראשונה מסוגה לסוג הגידול שיש לאמא. אף אחרי שהתוצאות נשלחו לנו, וקיימתי שיחה עם האונקולוג ששיתפתי אותו בפגישתי עם שלומית ובהסבר הכל כך מקצועי שקיבלתי ממנה בפגישת הסבר התוצאות שמתקיימת עם קבלת התוצאות דבר שלא ראיתי אצל מרבית החברות שעורכות בדיקות הריצוף הגנטי, האונקולוג שמח מאד וסמך על האינפורמציה ששלומית סיפקה לנו, ואף דרש סיכום הפגישה עם שלומית לצורך לקיחתה בחשבון בשלבי תכנון הטיפול המותאם אישית עבור אמא.ועל כן, אני פונה לשלומית במיוחד, להדס ולכל צוות ואנשי קנסר הופ בתודה ענקית על עשייתם ומקצועיותם הרבה.תודה רבה לכם, וללא שום ספק ממליץ על קנסר הופ בחום.קראו עוד
s kabha
s kabha
1671313503
איזה אנשים מדהימים!מלבד השירות, יחס עם הרבה רגישות ואמפטיה.זה מאד חשוב ברגעים כאלה.אז המשיכו בעבודת הקודש שלכם ובזכותכם אנשים יהיו בריאים יותר.פשוט תודה!
Katia Naveh
Katia Naveh
1670258473
חברה מקצועית שמבצעת בדיקות חשובות שיכולות לסייע מאד לחולים אונקולוגיים להתאים את הטיפול באופן מיטבי ואישי, ויותר מכך,ממשיכה גם בליווי החולים לאורך הטיפול בייעוץ ובדיקות נוספות
Shimrit Kan
Shimrit Kan
1696253628
ניתן שירות מעולה עם המון אכפתיות ומקצועיות.
Marina Krixeli
Marina Krixeli
1693851285
שלום רב רוצה לציין את העבודה מצויינת של החברה במקרה של אמא שלי נתנו מענה מלא כולל הסבר דאגה והכי חשוב היו ישרים ולא פשוט רצו כסך יעוץ מקצועי ומהנה מהיר תודה רבה אתם מצוינים!!!
Yulia Hovel
Yulia Hovel
1693819098
מקצועיים, שירות מעולה ומאד אמפתיים.
Amit Yakir
Amit Yakir
1691502857
השרות כשמו הוא. נותן תקווה, ליווי מקצועי ומשמעותי ביותר במצבים שיש צורך בחשיבה מותאמת אישית ובשיתוף עם הרופא המטפל.
הקשר עם Cancer Hope התחיל בטופסולוגיה לא מורכבת שעברה מאד בקלות ונקבעה פגישה מהירה עם אחות ללקיחת דם.האחות הגיעה אלי הביתה ולא התרגשה כשספרתי לה שלא הצליחו למצוא לי וריד כמה ימם קודם. ואכן, היא מצאה וריד... מתאים ממש בקלות.הפגישה הנוספת היתה לאחר קבלת התוצאות שללא הסבר לא אמרו לי שום דבר. הפגישה עם שלומית הפכה את אוסף הגרפים למשהו ברור יותר. קיבלנו הסברים ותשובות לכל שאלה.תודה רבה לצוות Cancer Hope . שירות מקצועי ותומך.תודה.קראו עוד
צוות מקצועי, קיבלנו ליווי מלא ויחס אנושי וחם.
Oren Cohen
Oren Cohen
1689693228
כשמו כן הוא, מקצועיות, נדיבות ונגישות . תודה רבה רבה ונהייה בקשר כמובן
Yeudit .haish
Yeudit .haish
1688455416
המלצה אנונימית של מטופלת:10 Stars!Cancer Hope is amazing. It is composed of the kindest staff, whose sole intention is to help people in any way possible. The tests are done quickly and very professionally.... The information and results I received from doing these advanced genomic and CTC tests are helping me tremendously. Most importantly, the staff answers every question and addresses every concern. Even after the testing process, the Cancer Hope staff has kept in touch with me, and has offered their help repeatedly. I am so grateful to every member of the Cancer Hope Staff.😊קראו עוד
הדס כץ
הדס כץ
1687165750
Positive experience. Very warm and caring staff. Highly professional service.
Yosi Shaulson
Yosi Shaulson
1684821283
אני רוצה להודות לcancer hope על השירות המעולה המקצועי והמהיר שקיבלתי, בהחלט עזרו לי לקבל החלטה לגבי הטיפול ההורמונלי שעלי לקחת , כשמם כך הם -נותנים תקווה .תודה מקרב לב.
Shira Abutbul
Shira Abutbul
1684683779
תודה רבה על ההסבר שקיבלתי אחרי קבלת תוצאות. הבנתי טוב יותר את אפשרויות הטיפול שלי והפרוגנוזה
Dganit Shorer
Dganit Shorer
1683020182
קיבלתי דוח התאמה לתרופות בזמן שהובטח לי , קיבלתי הסבר מפורט ומקצועי עם , סיכום והמלצות לטיפול, שרות זמין לכל שאלה,תודה על הצוות מקצועי.
ina zap
ina zap
1681756029
השירות של הדס והצוות מצויין , הסיכומים והמסמכים ברורים , המענה מיידי , אין לי חוות דעת על ההשפעה של הבדיקה על החולה , אולי בעתיד בע״ה
Mickey Ben Nun
Mickey Ben Nun
1681455697
מתן שירות מקצועי , מתחשבים במטופל עוזרים בכל דרך אפשרית .אחרי המון מרדפים אחרי חברות אחרות החברה נתנה לי שירות ודאגה אישי ממליץ בחום.
בדיקה מאוד חשובהחוסכת טיפולים מיותרים ומדייקת טיפולים
בתאל כהן
בתאל כהן
1678097171
יחס מהיר ומקצועי
alina gofman
alina gofman
1671701716
js_loader

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן

יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il

מאמרים מומלצים עבורך:

סיפורי מטופלים בסרטן אנשים עם תעצומות נפש

סיפורי הצלחה של מטופלים עם סרטן הלבלב, סרטן הריאות, סרטן השד ועוד. לאחר שהותאם להם טיפול, הם הצליחו להביא לנסיגה של הגידול. לחצו לצפייה בוידאו ובסיפורי הצלחה כתובים של המטופלים שלנו.

טיפולים חדשניים בסרטן

קיטרודה ואימונותרפיה פריצת דרך בטיפול בסרטן

פריצת דרך בתחום הסרטן! מדובר בדור חדש ומבטיח של תרופות, המאפשרות למערכת החיסון לזהות ולהשמיד את התאים הסרטניים. חולים השיגו כיווץ משמעותי בגידולים ובחלק מהמקרים עד כדי העלמת הגידולים.

אודות Cancer Hope

מטרתנו במרכז Cancer Hope היא לסייע לכמה שיותר חולי סרטן לקבל טיפול מותאם אישית, מדוייק ויעיל, שיוביל לתוצאות הטיפול הטובות ביותר. אנחנו עושים זאת בעזרת בדיקות מתקדמות במעבדות המובילות בעולם, ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר של אלפי בדיקות בכל שנה.

Cancer Hope- רפואה מותאמת אישית בסרטן

שאלות ותשובות נפוצות

כאן תוכלו לקבל את התשובות לכל השאלות החשובות – כיצד בדיקה גנטית יכולה להשפיע על התאמת טיפול מדוייק ומתקדם? מה היתרון של יעוץ מקצועי מקדים? במה זה שונה מהבדיקות המבוצעות בבתי החולים? האם קופ"ח או ביטוחים פרטיים משתתפים בעלות הבדיקה, ועוד – לחצו כאן כדי לקרוא.

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה

להילחם בסרטן ללא כימותרפיה! הכירו את כל האופציות שקיימות עבורכם ואת סוגי הסרטן שכימותרפיה כבר אינה הטיפול המומלץ עבורם.

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי את לא חייבת כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פי 6 הצלחות בכיווץ הגידול!

אולי אתם לא חייבים כימותרפיה?

רק אצלנו – ללא עלות
יעוץ עם מומחה בביולוגיה ואונקולוגיה (.M.Sc./PhD)
איך לפתוח אופציות טיפול מתקדמות ומדוייקות
בהתאמה אישית לנתונים הרפואיים שלך
ע"י בדיקה גנטית של מאפייני הגידול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן