• פגישת יעוץ חינם
  על המחקרים בתחום מחלתך

 • שיתוף פעולה מלא
  עם האונקולוג המטפל

 • בדיקת התאמה
  לאימונותרפיה וקיטרודה

 • התאמה אישית של
  תרופות ביולוגיות חדשניות

 • ליווי אישי ומקצועי
  לכל אורך הדרך

בדיקות גנטיות להתאמה אישית של טיפול מדוייק ויעיל בסרטן השחלות והרחם

כאשר קו הטיפול הראשון בגידולים גניקואונקולוגים (רחם, צוואר הרחם ושחלות) לא מביא לתוצאות, ניתן להמשיך לקווי טיפול נוספים, אך לרוב הם בעלי יעילות טיפולית נמוכה. בדיקה להתאמת הטיפול התרופתי, מאתרת עבור החולה את הטיפול שהכי מתאים לה. כך נמנע מצב של ניסוי וטעיה על הגוף עם טיפולים תרופתיים שלא מביאים לתוצאות, גורמים לאובדן זמן יקר ולתופעות לוואי לא רצויות.
פחות כימותרפיה, פחות תופעות לוואי, בלי לאבד זמן יקר.

בפגישת יעוץ מקצועי חינם וללא התחייבות, נעבור על המחקרים האחרונים בתחום מחלתך, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם:

בדיקות גנטיות להתאמה אישית של טיפול מדוייק ויעיל בסרטן השחלות והרחם

כאשר קו הטיפול הראשון בגידולים גניקואונקולוגים (רחם, צוואר הרחם ושחלות) לא מביא לתוצאות, ניתן להמשיך לקווי טיפול נוספים, אך לרוב הם בעלי יעילות טיפולית נמוכה. בדיקה להתאמת הטיפול התרופתי, מאתרת עבור החולה את הטיפול שהכי מתאים לה. 

כך נמנע מצב של ניסוי וטעיה על הגוף עם טיפולים תרופתיים שלא מביאים לתוצאות, גורמים לאובדן זמן יקר ולתופעות לוואי לא רצויות.
פחות כימותרפיה, פחות תופעות לוואי, בלי לאבד זמן יקר.

בפגישת יעוץ מקצועי חינם וללא התחייבות, נעבור על המחקרים האחרונים בתחום מחלתך, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם:

 • פגישת יעוץ חינם
  על המחקרים בתחום מחלתך

 • שיתוף פעולה מלא
  עם האונקולוג המטפל

 • בדיקת התאמה
  לאימונותרפיה וקיטרודה

 • התאמה אישית של
  תרופות ביולוגיות חדשניות

 • ליווי אישי ומקצועי
  לכל אורך הדרך

קווי טיפול ועמידות לפלטינום

חולות סרטן השחלות, הרחם וצוואר הרחם, שיש להן חזרת מחלה, מחלה גרורתית או מחלה בסיכון גבוה, יתחילו כקו טיפול ראשון, שילוב של שתי תרופות כימותרפיות: קרבופלטין וטקסול.  מידה והחולה מגיבה טוב לטיפול, היא תוגדר כרגישה לפלטינום (platinum sensitive) ומי שרגישה לפלטינום תמשיך בטיפול בקרבפלטין- טקסול כדי למנוע את הישנות והתפרצות מחודשת של המחלה.

לחולות שרגישות לפלטינום, סיכוי גדול יותר שיש מוטציות מסוג DNA mismatch repair. למוטציות מסוג זה יש היום טיפולים ביולוגים ממוקדי מטרה מתאימים. כלומר, עבור חולות שרגישות לפלטינום, קיים סיכוי גבוה יותר שיוכלו לקבל טיפול ביולוגי ממוקד מטרה במקום כימותרפיה, כטיפול משמר שתפקידו למנוע את חזרת המחלה.

חולות שלא יגיבו או שהנסיגה של המחלה שלהן תהיה לתקופה קצרה בלבד מרגע תחילת הטיפול בקרבופלטין- טקסול, יחשבו כעמידות לפלטינום (platinum resistant). חולות אלו יתחילו מיד לאחר הטיפול בקרבופלטין- טקסול, טיפולים כימותרפים שונים על- בסיס של ניסוי וטעיה.

ישנם מגוון סוגים של כימותרפיה, וכל חולה תגיב שונה לכל אחת מהכימותרפיות. לכן חשוב להתאים גם את הטיפול הכימותרפי לחולות אלו. כדי שמצד אחד הן תקבלנה טיפול יעיל שיביא לנסיגת הגידול, ומצד שני הוא ילווה בכמה שפחות תופעות לוואי.

התאמה אישית של הטיפול בסרטן הרחם וצוואר הרחם
בדיקות גנטיות להתאמת הטיפול התרופתי מטרתן לאתר את הטיפול התרופתי שהכי מתאים לחולה בהתאם למאפיינים הגנטיים של הגידול שלה. בסרטן הרחם יש אפשרויות של טיפול ביולוגי- הורמונלי. אבל לפני שמתחילים בטיפול ביולוגי, חשוב להבין האם הטיפול מתאים לחולה והאם הוא יביא לנסיגת הגידול.

ישנן מספר תרופות הורמונליות שיכולות להתאים במקרה של סרטן הרחם: מגייס, אנסטרוזול, לטרוזול, אקסמסטן, וטמוקסיפן.

בדיקה גנטית מספקת תשובה בנוגע להתאמת החולה לאחת מהתרופות ההורמונליות הללו, שמספקות טיפול יעיל, מדוייק, ועם כמות נמוכה יותר של תופעות לוואי. מעבר לכך, בדיקה להתאמת הטיפול מספקת תמונה ברורה בנוגע לכלל אפשרויות הטיפול של החולה.

כך למשל הבדיקה מספקת מידע לגבי התאמת החולה לתרופות מסוג אימונותרפיה (כמו קיטרודה, אופדיבו ויירבוי). חשוב להכיר- סרטן הרחם וצוואר הרחם, נחשבים לגידולים אימונוגניים. כלומר בגידולים מסוג זה הסיכוי של החולה להגיב לטיפולים באימונותרפיה הם גבוהים יותר ביחס לסוגי סרטן אחרים. מחקרים מראים שהתאמה לאימונותרפיה בסרטן הרחם נעה בין 20-30% מהחולות.

Signatures of mutational processes in human cancer .Nature 2013 גידולים שנמצאים ימינה יותר בגרף הם בעלי אחוזי תגובה גבוהים יותר לאימונותרפיה. בעיגול מימין לשמאל סרטן צוואר רחם, רחם, ושחלות.

התאמה אישית של הטיפול בסרטן השחלות
הטיפול הסטנדרטי בסרטן השחלות כולל לרוב טיפולים כימותרפיים. אבל גם בסרטן השחלות יש אפשרויות לטיפולים ביולוגים. כך למשל חשוב לבצע בדיקה לאיתור מוטציה בגן BRCA ובגן HER2 כי במידה ואכן קיימת מוטציה בגנים אלו החולה תוכל לקבל טיפול ביולוגי ממוקד מטרה.

בדיקת ריצוף גנטי עמוק, היא האידאלית לבדיקת המצאות המוטציות בגידול, וביניהן גם המוטציות בגן BRCA (בישראל שיעור המוטציה בגן BRCA הוא מהגבוהים בעולם) ו- HER2. דוגמא לחשיבות בדיקת הריצוף הגנטי ניתן לראות בבדיקת לאיתור המוטציה BRCA. מחקרים מראים שכאשר בודקים את המצאות המוטציה הגנטית הזו בשיטות הסטנדרטיות (ג'רמליין) ולא בעזרת ריצוף גנטי, 11-15% מהמקרים מתפספסים.

כלומר יש לא מעט חולות שיכולות לקבל טיפול ביולוגי ממוקד מטרה אך למרות זאת הן מטופלות בכימותרפיה.

ביופסיה נוזלית להתאמה של כימותרפיה
בדיקת CTC ביופסיה נוזלית משתמשת בתאי גידול מזרם הדם לצורך התאמת הטיפול הכימותרפי. מטרת הבדיקה לעשות את תהליך הניסוי והטעיה במעבדה ולא על הגוף. במעבדה תיבדק התגובה של תאי הסרטן של החולה לתרופות כימותרפיות, תרופות ביולוגיות וגם לאימונותרפיה. כך יכול הרופא המטפל לספק לחולה טיפול יעיל שהותאם לה באופן אישי מבלי שהיא תעבור תהליך של ניסוי וטעיה על הגוף שלה.

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן:סיפורי מטופלות - סרטן רחם

 תיאור מקרה- הגידול התכווץ ב-50%

הסיפור של לילך כהן:

בגיל 37, אובחנה לילך כהן, תושבת הקריות, בסרטן ברירית הרחם. “פתאום בא כאב” נזכרת לילך בתקופה בה נתגלתה המחלה. “אחרי כמה בדיקות, בישר לי הרופא שמדובר בסרטן של רירית הרחם בשלב ראשוני”.

כך מספרת לילך בכתבה שפורסמה באתר וואלה

בהמשך, הגידול של לילך הפך לגרורתי לאחר שהטיפול הכימותרפי שקיבלה, לא הביא לתוצאות.”לא הגבתי טוב לטיפול, צבע העור שלי לא היה טוב, הטיפול גרם לי לתחושת חנק ואחרי שלושה טיפולים הפסיקו לי את הטיפול”, נזכרת לילך, “מעבר לזה, המחלה התפרצה יותר”.

תרופה לסרטן כליה העלימה את הגרורות

לילך ביצעה אצלנו בדיקת ריצוף גנטי עמוק. בבדיקה נמצא כי תרופה ביולוגית בשם “אפיניטור” יעילה עבור לילך, ולאחר כמה חודשים של טיפול בתרופה החדשה, הגידול של לילך התכווץ ב-50% והגרורות נעלמו. “ארבעה חודשים אחרי שהתחלתי את הטיפול, הגושים שהיו לי הצטמצמו מ-12.5 ס”מ ל-6 ס”מ והגרורות שהיו קשות, הפכו מיימיות.” לילך מתארת בהתרגשות.

פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול

רפואה מותאמת אישית בסרטן, היא חזית הטכנולוגיה של טיפול רפואי מדוייק ויעיל, המותאם באופן אישי למאפייני הגידול של החולה. 

במחקר ב- 13,000 חולים המבוסס על 346 מחקרים קליניים, נמצאו פי 6 יותר הצלחות בכיווץ הגידול, בחולים שקיבלו טיפול תרופתי מותאם אישית.

בדיקה גנטית להתאמה אישית, בוחנת אלו תרופות הן היעילות ביותר באופן אישי, נגד תאי הגידול של המטופל.
ניתן לבדוק את ההתאמה והיעילות של תרופות ביולוגיות ממוקדות מטרה, כימותרפיה, הדור החדש של אימונתרפיה וקיטרודה, וכן תרופות חדשניות בשלבי מחקר.

אנו מיישמים תהליך מהיר ויעיל, המאפשר להעביר אלינו את הנתונים הרפואיים ולקבל יעוץ מקצועי חינם, כדי לאפשר לך להבין לעומק את השיקולים והאפשרויות להתאמה אישית של הטיפול הרפואי.

במידה וקיימת בדיקה המתאימה לנתונים הרפואיים, נפעל בשיתוף פעולה מלא עם האונקולוג המטפל

באלו מקרים חשוב במיוחד לפנות אלינו?

 • חולים שאינם מגיבים לפרוטוקול הטיפול הנוכחי.
 • חולים שקיבלו מספר פרוטוקולים ללא שיפור.
 • חולים עם גידול בעל סיכויי ריפוי נמוכים.
 • חולים שלא מתאימים לביופסיה או עם ביופסיה קטנה.
 • חולים עם פתולוגיה לא וודאית או לא חד משמעית.
 • חולים עם גידול ממקור לא ידוע.

יש לך שאלה, בקשה או הערה, נא לכתוב למייל: info@CancerHope.co.il ונשמח לעזור.

בפגישת יעוץ מקצועי חינם וללא התחייבות, נעבור על המחקרים האחרונים בתחום מחלתך, וכיצד ניתן לדייק את הטיפול הרפואי ולפתוח אופציות טיפוליות מתקדמות.

הרשמו לפגישת יעוץ חינם:

נגן וידאו

הגרורות במוח נעלמו בזכות הקיטרודה: מודיע הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר 

נגן וידאו

ד”ר רוני שפירא מסבירה אחת ולתמיד איך פועלת אימונותרפיה וקיטרודה

נגן וידאו

ערוץ 10 – חדשות אופטימיות, רפואה גנטית אישית בסרטן

נגן וידאו

איך לקבל קיטרודה חינם? כולל מעקב רפואי צמוד

מחקרים מראים שבדיקה להתאמת הטיפול בסרטן שד, יכולה להפחית שימוש בכימותרפיה בכ-50%.
נגן וידאו

סיפורי הצלחה ודוגמאות אמיתיות של התאמה אישית של הטיפול התרופתי

קבלו חינם את המדריך למחקרים וחידושים בטיפול בסרטן
יש לך שאלה, בקשה או הערה? כתבו לנו info@CancerHope.co.il